Dzisiejszym recenzowanym produktem jest emalia przeznaczona do malowania pokryć dachowych renomowanej marki farb Nobiles. Produkt, którym dziś będę się zajmował pochodzi z linii Dach i Rynna, występuje w kolorze brąz ceglasty i dystrybuowany jest w puszkach o pojemności 750 mililitrów. Sprawdźmy co odróżnia emalię Nobiles od farb konkurencyjnych marek. Zaczynajmy!
Emalia Nobiles Dach i Rynna znajdzie swoje zastosowanie podczas ochronno-dekoracyjnego malowania powierzchni ocynkowanych, miedzianych oraz aluminiowych. Świetnie sprawdzi się podczas malowania takich elementów jak blachodachówki, rynny, rury, konstrukcje metalowe czy siatki ogrodzeniowe. Wykorzystać ją można do malowania nowych powierzchni i renowacji starych, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń.
Jeśli chodzi o właściwości recenzowanej emalii Nobiles jest ona bezpodkładową farbą o matowym wykończeniu. Produkt odróżnia się od konkurencji tym, że może być stosowany również jako farba podkładowa. Dzięki swojej wysokiej odporności na działanie czynników atmosferycznych oraz mechanicznych, emalia Dach i Rynna zapewnia długotrwałe i profesjonalne zabezpieczenie antykorozyjne malowanej powierzchni. Co do parametrów technicznych recenzowanej emalii, jak już wyżej wspomniałem dystrybuowana jest ona w opakowaniach o pojemności 750 mililitrów. Farbę zaleca się aplikować ręcznie przy użyciu pędzla lub wałka. Charakteryzuje się ona wydajnością na poziomie 8 metrów kwadratowych na jeden litr farby. Dla uzyskania pożądanego efektu dekoracyjnego zaleca się zastosowanie od 2 do 3 warstw. Emalia Nobiles jest bardzo przyjazna środowisku. Jako rozcieńczalnika można użyć wody. Czas schnięcia powierzchniowo suchy mianowany jest na 60 minut, zaś do nakładania drugiej warstwy farby przystąpić możemy po upływie 3 godzin. Całkowity czas schnięcia nowo malowanej powłoki wynosi 24 godziny.
Cenowo produkt prezentuje się przeciętnie – za recenzowany wariant zapłacimy około 40 złotych. W sprzedaży dostępne są również opcje 1,2 i 5 litrów emalii, z czego największa 5 litrowa puszka kosztuje 239 złotych. Z uwagi na dobre parametry pracy i uniwersalne możliwości zastosowania wystawiam za produkt ocenę ogólną „piątkę”.
Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl
Polecane filmy wideo: W tym temacie aktualnie brak, zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.
Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl