Pergole tarasowe – sposób na relaks na tarasie

Pergole tarasowe

Taras to miejsce relaksu i miłego spędzania wolnego czasu. W okresie wiosenno letnim uwielbiamy przebywać na tarasie. Ciepło i lekki wiaterek, gwiaździsty wieczór umilają przebywanie na tarasie. Z drugiej strony upał, opady i spojrzenia sąsiadów, mogą popsuć przyjemność miło zapowiadający się czas z rodziną lub przyjaciółmi. Na szczęście na ten problem jest prosta rada – pergola tarasowa, która chroni przed skwarem, opadami i ciekawskimi sąsiadami.

Czym jest pergola?

W architekturze termin „pergola” oznacza konstrukcję składającą się z podpór – słupów oraz zadaszenia w postaci belek lub kratownicy wykonanej z drewna, stali, aluminium lub betonu. Może być wykorzystywana jako zadaszenie lub podpora dla roślin. Producenci osłon tarasowych już kilkanaście lat temu używali terminu pergola na określenie zadaszeń tekstylnych z podporami i słupami.

Realizacja marzenia o strefie wypoczynku

Marzeniem właściciela domku jednorodzinnego jest wykreowanie w przestrzeni tarasu przytulnej strefy wypoczynku. W cieniu nowoczesnej i eleganckiej osłony tarasowe można ustawić wygodny komplet wypoczynkowy i korzystać z pięknej pogody. W wielu domach taras jest przedłużeniem salonu, a nawet jego częścią tyle, że na świeżym powietrzu. Taras zadaszony pergolą ogrodową zapewnia użytkownikom komfort termiczny i poczucie prywatności.

Odrobinę wiadomości technicznych o pergoli

Pergola tarasowa spełni wymagania każdego użytkownika, który ceni trwałość, estetykę i funkcjonalność tarasowego zadaszenia. Jest to wytrzymała konstrukcja wyprodukowana z aluminiowych profili, ekstrudowanych i lakierowanych proszkowo, połączonych elementami ze stali ocynkowanej. Zastosowanie stałych podpór i prowadnic bocznych sprawia, że pergole tarasowe Surma są mocne i wytrzymałe nawet na silne podmuchy wiatru. Systemy Surma nawet prowadnice mają wykonane estetycznie, dzięki czemu są także elementem dekoracyjnym posesji. Dodatkową opcją jest montaż ścianek bocznych i czołowych oraz specjalnej blokady spływu wody na boki. Ścianki boczne ułatwiają zachowanie prywatności i również chronią przed słońcem. Oczywiście dostępne jest także opcja oświetlenia LED, które znakomicie sprawdza się wieczorami i tworzy przyjemny nastrój. Zaletą pergoli ogrodowej jest fakt, że nie widać elementów montażowych. Odporność na różnicę temperatur Nie mamy wpływu na to, czy świeci słońce, czy pada deszcz. Wiatr, mżawka, czy trudny do wytrzymania letni skwar, to nie powód, aby rezygnować z odpoczynku po pracy na tarasie. Pergola ogrodowa zapewni znakomitą ochronę przed warunkami pogodowymi, ponieważ jest wytrzymała na duże różnice temperatur i na tyle mocna, że nie przewróci jej wiatr. Pergola sprawdza się w razie zmiany pogody – nie trzeba z powodu deszczu, czy wiatru kończyć spotkania na tarasie i na szybko wszystkiego sprzątać.

  1. Dopasowanie pergoli do elewacji
  2. Szeroka gama kolorystyczna, w jakiej produkowane są pergole, daje możliwość dopasowania tego elementu do każdej elewacji. Można nią zakryć cały taras, a nawet część ogrodu. Ładnie wygląda na tle budynku nowoczesnego, jak i domu jednorodzinnego, który powstał wiele lat temu. Nie zaburza krajobrazu, dlatego może być wykorzystana na zadaszenia tarasu na działce położonej pod lasem, w górach, czy nad jeziorem. Warto zaznaczyć, że pergole tarasowe są bardziej wytrzymałe na warunki pogodowe niż popularne markizy. Można je zamontować także w dowolnym miejscu w ogrodzie. Łatwo ją zdemontować. Przykłady modnej i praktycznej tarasu z udziałem pergoli można zobaczyć na: https://www.systemysurma.pl„.
  3. Montaż pergoli na tarasie zyskuje na popularności. Użytkownicy cenią powyższą konstrukcję za praktyczność i walory estetyczne. Nie trzeba jej demontować na zimę, wystarczy dodać ścianki boczne i już można stworzyć „ogród zimowy”.
Exit mobile version