Poznaj prawdę o domach szkieletowych

Dlaczego w Polsce domy szkieletowe nie są tak popularne jak za oceanem i to w rejonach, w których klimat jest bardziej surowy? Ponieważ powstało wiele mitów wokół tego sposobu budowy mieszkań i domków, przez co inwestorzy boją się takiego rozwiązania, odrzucając je już na samym początku planowania budowy. Tymczasem osoby, które jednak zdecydowały się na budowę domu szkieletowego potwierdzają: dom zbudowany przez profesjonalną, doświadczoną firmę jest oszczędny, trwały, wymaga zaledwie kilku tygodni prac i o wiele mniejszych pieniędzy, zarówno podczas budowy, jak i użytkowania.

Domy są nietrwałe. Nieprawda. Dom postawiony z dobrej jakości wyselekcjonowanego i wysuszonego w odpowiedniej technologii drewna przetrwa przynajmniej 50 lat. Jednocześnie może być w łatwy sposób przebudowywany, gdy zajdzie taka potrzeba. Tak jak murowany, dom szkieletowy jest osadzony na fundamentach, jest ocieplony i ma dach odporny na wszelkie warunki atmosferyczne. Budowany z elementów drewnianych, idealnie dociętych jest też pozbawiony błędów, jakie zdarzają się podczas stawiania pustaków, cegieł czy innych typowych materiałów budowlanych. Ewentualne błędy, jeśli już się przydarzą, bardzo szybko można poprawić. Dom szkieletowy jest też niepalny i nienaruszalny przez szkodniki.

Dom szkieletowy szybko traci ciepło. Tak. To prawda. Ale o wiele szybciej się nagrzewa, a gdy włączymy ogrzewanie, to nie ogrzewamy murów, a jedynie powietrze w środku pomieszczeń. Pamiętajmy, że domu szkieletowe powstały w Kanadzie, budowane są też na północy Stanów Zjednoczonych Ameryki. Tam jest często zimniej niż w Polsce!

W domu szkieletowym nie można zastosować każdego rodzaju ogrzewania. Nieprawda. W domach budowanych przez firmę domyjuhas.pl można zastosować: gaz ziemny, propan butan, olej opałowy, pellet, kominek, prąd, pompę ciepła….

Dom szkieletowy jest akustyczny. Tak. Faktem jest, że dom taki ma bardzo lekką konstrukcję, ale jeśli ściany i stropy będą odpowiednio wygłuszone, to wygłuszenie będzie lepsze, niż w niejednym bloku z pustaków czy betonowej płyty.

Exit mobile version