Separatory substancji ropopochodnych – wszystko co warto wiedzieć o ich zastosowaniu

Separatory substancji ropopochodnych – wszystko co warto wiedzieć o ich zastosowaniu

Woda deszczowa musi być regularnie czyszczona z wszelkich substancji ropopochodnych, jeżeli stężenie ich przekracza dopuszczalną w przepisach ilość czyli 15 mg/l. Aby móc przeprowadzić proces, potrzebny jest specjalistyczny i dostarczany przez odpowiednią firmę sprzęt, który to zapewni. Poniższy artykuł przedstawia działanie i zastosowanie separatora oraz działanie firmy Ekoroto, specjalizującej się w danym temacie.

1. Separator substancji ropopochodnych – działanie, funkcjonowanie i zastosowanie

2. Działalność firmy Ekoroto i korzyści płynące ze współpracy

Separator substancji ropopochodnych – działanie, funkcjonowanie i zastosowanie

Zacznijmy od dokładnego wyjaśnienia działania opisywanego urządzenia. Jak już wspomniano wcześniej, ma on za zadanie dokładnie oczyścić deszczówkę z nadmiaru substancji ropopochodnych. Dokładniej mówiąc, chodzi o wodę odprowadzaną z :

Z tego powodu montowane są zbiorniki na szambo oraz systemy do gromadzenia i wykorzystywania wody deszczowej. Separator substancji ropopochodnych to narzędzie lub urządzenie przepływowe, które ma służyć do oddzielania cieczy lekkich od cięższych. Po rozdzieleniu, wszystkie ścieki spływają do specjalnej komory, w którym:

Są dwie podane oficjalne grupy, separatory grawitacyjne oraz separatory koalescencyjne, które posiadają wkład koalescencyjny – jego zadaniem jest powiększenie powierzchni aktywnej, co powoduje pobudzenie lub przyspieszenie zjawiska separacji flotujących kropli produktów ropopochodnych. Kiedy separator koalescencyjny jest gotowy, kolejny etap to wypływ ścieków przed odpływ posiadający automatyczne zamknięcie pływakowe, które zamyka się gdy zgromadzone substancje, przepełnią zbiornik.

Separator ropopochodnych musi posiadać zabezpieczenia dla utrzymania bezpieczeństwa. Ich głównym zadaniem jest też automatyczne zamknięcie zbiornika, w momencie przepełnienia bez potrzeby ingerowania przez człowieka.

Jak montuje się separatory

Separatory substancji ropopochodnych są zawsze dostarczane na miejsce budowy jako całe i kompletne, gotowe do założenia urządzenie. Instalacja przebiega dzięki temu w prosty i powtarzalny sposób. Na początku należy umieścić go w przygotowanym wykopie. Następnie należy podłączyć kroćce separatora z przewodami kanalizacji deszczowej lub przemysłowej.

W ostatnim etapie trzeba podłączeniu króćców separatora z przewodami kanalizacji deszczowej lub przemysłowej. Następnie należy starannie i dokładnie zasypać separator, specjalnie przygotowanym stabilizowanym piaskiem. Dla zainteresowanych szczegółowym omówieniem montażu, można go sprawdzić w dokumentacji techniczno – ruchowej 

Na czym polega konserwacja separatorów

Oprócz bardzo dopracowanej automatyzacji i budowy urządzenia, mimo wszystko potrzebna jest konserwacja i analiza przez bezpośredni kontakt z urządzeniem przez pracownika. Serwis ma na celu zlikwidowanie zanieczyszczenia ropopochodne które zalegają w separatorze i czyszczeniu jego wnętrza. Terminy dedykowane opróżnianiu zbiornika są zależne od prędkości napełniania się urządzenia.

Zaleca się aby przeprowadzić czyszczenie zawsze po przekroczeniu połowy pojemności przez osady bądź gdy wyczerpane jest 4/5 pojemności maximum do utrzymywania oleju. Jednak oczyszczanie nie może być wykonane rzadziej niż jeden rok.

Działalność firmy Ekoroto i korzyści płynące ze współpracy

Ekoroto to firma, która od wielu lat działa na rynku wodno kanalizacyjnym i specjalizuje się w produkcji oraz sprzedaży urządzeń asenizacyjnych. Nadal poszerza swoje możliwości i ofertę, dopasowując się do trendów i pojawiających się kolejnych zmian. Poniżej przedstawiamy sprzęt, którym firma dysponuje w tym momencie.

Separatory polietylenowe substancji ropopochodnych

Stosowany do oczyszczania wody deszowej z substancji ropopochodnych. Najważniejsze informacje zostały opisane w powyższym artykule.

Separatory polietylenowe tłuszczu i skrobi typ : FAT

Separatory tłuszczu i skrobi służą do zatrzymywania cząsteczek stałych tłuszczy pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Służą również do oczyszczania ścieków technologicznych między innymi z restauracji, baru, hotelu, przetwórni spożywczej i miejsc podobnych.

Mini separator tłuszczu : MOT 05

Stosowany jest wszędzie tam, gdzie ścieki zawierają zwiększoną ilość tłuszczu.

System alarmowy do separatorów

Precyzyjne urządzenie do kontrolowania i informowania o ewentualnych uszkodzeniach zbiornika.

Zbiornik do przepompowania ZP 600 i 1000

Ma on za zadanie zgromadzenie i utrzymanie ścieków, aż do uruchomienia się pompy, która steruje poziomem ścieków w zbiorniku.

Studnie kanalizacyjne SK

Przeznaczone są do kanalizacji grawitacyjnej.

Zbiorniki adblue

Stosowany jest w układach wydechowych samochodów ciężarowych. Wykorzystywanie tej substancji pozwala znacznie zmniejszać emisję szkodliwych tlenków azotu.

Zbiornik na olej napędowy

Przeznaczony do magazynowania i dystrybuowania oleju napędowego.

Exit mobile version