Tanie ubezpieczenie domu w budowie – gdzie szukać?

 

Budowa domu to moment, w którym wiele osób jeszcze nie myśli o jego ubezpieczeniu – jest to błąd. Niestety, nierzadko zdarzają się sytuacje, w których budynek jeszcze na tym etapie ulega uszkodzeniu – dzieje się tak w wyniku wypadków, włamań czy umyślnego lub nieumyślnego działania osób trzecich. Warto zabezpieczyć się przed takimi wypadkami, wykupując odpowiednie ubezpieczenie. Dzięki takim narzędziom, jak internetowa wyszukiwarka najlepszych i najtańszych ofert, można w łatwy sposób znaleźć polisę, która zadowoli każdego.

  1. Na jakie aspekty ubezpieczenia warto zwrócić uwagę?
  2. Ile to będzie kosztować?
  3. Co firma ubezpieczeniowa uzna za powód do wypłaty odszkodowania?
  4. Koniecznie zapoznaj się z warunkami wypłacenia odszkodowania

 Na jakie aspekty ubezpieczenia warto zwrócić uwagę? 

Oczywistością, którą kieruje się każdy przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia, jest wysokość składki. Warto jednak zwrócić też uwagę na szczegółowy zakres ochrony. Osoba, która poszukuje ubezpieczenia na dom budowany z własnych pieniędzy, będzie miała zupełnie inne oczekiwania, niż kredytobiorca korzystający z usług banku. Ten zawsze będzie zobowiązany do wykupienia ubezpieczenia, które w najprostszej wersji obejmuje ochronę murów przed zdarzeniami spowodowanymi przez żywioł lub działanie człowieka. Poszukując najlepszej oferty na ubezpieczenie nieruchomości z rankomat.pl, znacząco ułatwiasz sobie zadanie – znajdziesz możliwie tanie ubezpieczenie domu w budowie, jak i takiego, który już jest zbudowany. Aby polisa była wartościowa i miała sens, powinna obejmować zarówno losowe zdarzenia (powódź, pożar czy spadające drzewo), jak i uszkodzenia spowodowane przez osoby postronne.

 Ile to będzie kosztować?  

Wartość składki uzależniona jest od bardzo wielu czynników – są nimi między innymi wartość nieruchomości, przyjęty stopień ochrony, okres ubezpieczenia czy wybrana firma ubezpieczeniowa. Dla przykładu – stawiany w dużym mieście, średnich rozmiarów dom w budowie, którego wartość nie przekracza 700 000 złotych, to około 200 złotych podstawowej składki.

 Co firma ubezpieczeniowa uzna za powód do wypłaty odszkodowania? 

Polisa obejmuje przede wszystkim mury oraz stałe elementy – oznacza to, że najczęściej nie obejmuje ruchomości ani zdarzeń, które oddziałują na lokatorów. Do standardowych typów zaliczają się ogień, zalanie, huragan, uderzenie pioruna, eksplozja, grad, powódź, osuwanie i zapadanie się ziemi. Polisa najczęściej nie może obejmować kradzieży z włamaniem – taka opcja pojawia się dopiero w momencie, kiedy dom zostanie doprowadzony do zamkniętego stanu surowego. Dotyczy wtedy jedynie narzędzi budowlanych i części składowych domu. Żeby dowiedzieć się więcej, warto odwiedzić wiarygodną stronę internetową, która oferuje użytkownikom rzetelne informacje – sprawdź, od czego chroni ubezpieczenie domu w budowie na rankomat.pl.

 Koniecznie zapoznaj się z warunkami wypłacenia odszkodowania 

Przed zawarciem umowy bardzo istotne jest, żebyś sprawdził jakie sytuacje mogą spowodować, że ubezpieczyciel nie będzie musiał wypłacić ci odszkodowania w momencie wystąpienia zdarzenia. W umowie zaznaczone są określone przypadki i noszą najczęściej nazwę “wyłączenia odpowiedzialności”. Najczęstsze sytuacje określone w ramach tych przypadków to umyślne spowodowanie szkody, rozbudowa domu bez wymaganych pozwoleń, wady konstrukcyjne, nieprawidłowy montaż, uderzenia pojazdów budowlanych i tym podobne. Przedstawione sytuacje wydają się dość oczywiste, jednak warto zapoznać się również z zapisami, gdzie wykluczający może być opad gradu, silny mróz czy przenikanie wód gruntowych – z jednej strony są to uszkodzenia spowodowane żywiołami, jednak część ubezpieczycieli zawiera w umowie zapis o ich wykluczeniu. Skorzystaj z wyszukiwarki rankomat.pl i znajdź najlepszą ofertę dla siebie.

 

undefined

Exit mobile version