Tynkowanie garażu tynk nakładany natryskowo

Przeglądając zdjęcia z ubiegłego roku, natrafiłem na fotki z prac przy elewacjo garażu, które nie zostały jeszcze zamieszczone. W listopadzie 2012 roku, mój ojciec zabrał się za elewację garażu. Początkowo miała być zrobiona tylko tylna ściana, gdzie zostanie przeniesiony garaż blaszak,ale tak się rozpędził że dokupił styropianu i obłożył ścianę od ogrodu i frontową.

 

Po tynkowaniu domu, zostały nam 4 wiadra tynku zewnętrznego sisi silikatowo silikonowego. Tynk nakładał nam natryskowo zaprzyjaźniony właściciel firmy remontowo-budowlanej. Tylną ściane zrobił w niecałą godzinę, powiem szczerze że byłem zachwycony jak prosto i szybko nakłada się tynk metodą natryskowo, a struktura „baranek” jaka powstaje, niczym nie odbiega od wyglądu na elewacji domu gdzie tynk był nakładany ręcznie.
 

Materiały do natryskowego tynkowania

 
Nasz garaż wolno-stojący dwustanowiskowy wykonany jest ze starych pustaków z lat 80 tych,  estetyka murowania pozostawiała wiele do życzenia, więc najlepszym rozwiązaniem było przyklejenie 5cm styropianu by wyrównać powierzchnię ścian. Na styropian zaciągnięty jest klej z siatką. Następnie powierzchnia została zagruntowana gruntem z żółtym barwnikiem.

Tynk sisi nakładany natryskowo za pomocą pistoletu z podajnikiem i kompresora.

 

 Natryskowe tynkowanie elewacji 

Do podajnika na pistolecie wlewaliśmy lekko rozcieńczony wodą tynk sisi prosto z wiaderek. Tynk był napryskiwany na ścianę ruchami kołowymi.

 Struktura tynku natryskowego – baranek 

 

Efekt bardzo dobry, nie odbiega od efektu tynku elewacji domu wykonanej w sposób tradycyjny zacieranej ręcznie. Jedynym bardzo ważnym warunkiem, który musi być spełniony dla dobrego efektu to idealnie równe podłoże – klej na styropianie.

Film „Tynkowanie natryskowe, tynki zewnętrzne sisi, agregatem, baranek, putz

 Sprawdźmy aktualne ceny i rodzaje tynków zewnętrznych  

 


Exit mobile version