Jak urządzić przytulne a jednocześnie praktyczne i niewymagające wnętrze?

Wnętrze domu jest bardzo ważne, bo to właśnie od niego zależy czy będziemy mogli cieszyć się dobrym samopoczuciem przebywając w poszczególnych pomieszczeniach. Inwestorzy już na etapie budowy planują w jaki sposób przestrzeń wewnątrz domu zostanie urządzona.

Najczęściej planowanie sprowadza się do koloru ścian i elementów wyposażenia, ale kiedy przychodzi czas do wykończenia podłóg to okazuje się, że również w tym przypadku wybór nie jest prosty.

Jaki rodzaj podłogi wydaje nam się najcieplejszy i najlepszy? Oczywiście na piedestale zawsze będzie stało drewno. Jaki jednak rodzaj podłogi jest najłatwiejszy w utrzymaniu? Bezsprzecznie płytki. Rodzi się kolejne pytanie – jak wybrnąć z tej kłopotliwej sytuacji i dokonać słusznego wyboru? Odpowiedź jest jedna – najlepiej wybrać płytki drewnopodobne. Dostępność takich płytek na rynku jest ogromna i co ważniejsze, cieszą się one coraz większą popularnością. Nic dziwnego, w końcu producenci zadbali o to, aby płytki drewnopodobne nie odbiegały niczym od prawdziwych drewnianych podłóg. Co je cechuje? Na pewno ciekawa faktura.

Chodząc po takich płytkach, mimo tego, że wciąż są to po prostu płytki czujemy pod stopami ciepło. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na ogrzewanie podłogowe to możemy być pewni, że na pewno nie będziemy mieli ochoty na zakładanie pantofli. Dodatkowym atutem jest ciekawa imitacja usłojenia, która do złudzenia przybliża płytki drewnopodobne do prawdziwej podłogi z litego drewna. Warto nadmienić jeszcze kilka słów o kolorystyce. Producenci dbają o swoich Klientów i chcą, aby ci mogli cieszyć się zarówno imitacją drewna występującego w Polsce, jak i egzotyczną, co z pewnością doda wnętrzu dodatkowego uroku.

Dlaczego płytki drewnopochodne są praktyczniejsze od tradycyjnego drewna?

Odpowiedzi na to pytanie wbrew pozorom wcale nie trzeba szukać daleko. Każdy doskonale wie jak proste w pielęgnacji są płytki. Wystarczy użyć wody, aby doprowadzić je do idealnego stanu czystości (oczywiście jeśli nie zalegają na nich tygodnie zaniedbań). Każdy również doskonale wie, jak trudne w pielęgnacji jest drewno. Parkiety trzeba raz na jakiś czas cyklinować (co kosztuje zarówno sporo pieniędzy, jak i nerwów) a dodatkowo należy pamiętać o ich odpowiedniej impregnacji specyfikami, których również próżno szukać na niskich półkach cenowych. Oprócz kwestii ekonomiczności należy dołączyć również czasochłonność i pracochłonność. Płytki zdecydowanie są również trwalsze oraz mniej narażone na uszkodzenia mechaniczne.

Zdarzały się sytuacje, w których niedoświadczeni fachowcy do układania podłogi drewnianej używali nieprawidłowo wysuszonego drewna, co skutkowało jego szybkim wypaczaniem. Efekt każdy potrafi wyobrazić sobie sam. Wracając do ceny nie sposób nie wspomnieć również o tym, że płytki są po prostu tańsze nie tylko w użytkowaniu, ale również w zakupie i to właśnie daje im największą przewagę nad drewnem, którego notabene notuje się coraz większy deficyt, co także wpływa na jego wysoką cenę detaliczną i hurtową.

Exit mobile version