Usuwanie brudnej wody – pompy zanurzeniowe

Sprawne wypompowanie zanieczyszczonej wody oraz wszelkich ścieków możliwe jest wyłącznie przy użyciu sprawnych urządzeń, które będą w stanie poradzić sobie nie tylko z tłuszczem, ale również większymi zanieczyszczeniami.

Oczywiście na rynku dostępne są różne rodzaje pomp – nasz wybór możemy dostosować między innymi pod względem ich możliwości oraz budowy. Zwrócić uwagę należy również na szereg innych kwestii, które mają przełożenie na przydatność konkretnych modeli.

 Zastosowanie pomp 

Oczywiście zanim zdecydujemy się na zakup podobnego urządzenia, powinniśmy wiedzieć, kiedy można ją stosować. Najczęściej przydaje się ona w sytuacjach, gdy woda deszczowa regularnie zalewa nasz garaż bądź piwnicę. Gdy piwnica nie jest skanalizowana, jej posadzka powinna znajdować się na niższym poziomie niż sieć kanalizacji znajdującej się na ulicy.

Pompa zanurzeniowa okazuje się jednak przydatna nie tylko w sytuacjach kryzysowych. Z powodzeniem można ją bowiem wykorzystać również do zbierania wody deszczowej, która następnie posłuży nam do podlewania roślin w ogrodzie czy chociażby do mycia samochodu.

 Moc pompy 

To, jaka pompa do brudnej wody okaże się odpowiednia, w ogromnej mierze zależy właśnie od jej mocy. Jeżeli bowiem zakupimy urządzenie zbyt słabe, nie będzie ono w stanie poradzić sobie z większymi zanieczyszczeniami, a samo usuwanie wody będzie ciągnęło się w nieskończoność.

Jaka moc będzie więc odpowiednia? W przypadku pompy do użytku domowego, odpowiednie okażą się modele wyposażone w silnik o mocy 2,5-3 kW, choć oczywiście na rynku znaleźć można również modele zdecydowanie mocniejsze.

 Wyposażenie pompy 

O możliwościach tego typu urządzeń bardzo często decyduje ich wyposażenie dodatkowe, w którym powinny znaleźć się elementy ułatwiające jej wykorzystanie. O czym mowa?

 Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie? 

Pompa do brudnej wody występuje w wielu odmianach, dlatego warto wiedzieć, jakie parametry są pełnią najważniejszą rolę.

 

Exit mobile version