Zaoszczędzimy domową energię!

energia odnawialna

Z przerażeniem zauważyłeś gwałtowny wzrost rachunków za energię? Zaczynasz widzieć, że postępująca inflacja dotyczy nie tylko cen produktów spożywczych, ale także usług oraz surowców opałowych? Czas wprowadzić sukcesywnie i konsekwentnie plan oszczędnościowy, dzięki któremu łatwiej będzie znieść ciężki czas drożyzny. Nie obejdzie się też bez wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań, jeśli chodzi o korzystanie z zasobów energetycznych!

Jak płacić mniej za ogrzewanie w 2022 roku?

Ceny surowców opałowych szybują w górę nawet o 200 czy 300%. Patrząc długofalowo, należy więc szukać optymalnego rozwiązania dla zaoszczędzenia energii oraz umiejętnego jej magazynowania. Nieoczekiwanie okazać się może, że dotychczas wysłużone piece grzewcze przestały spełniać swoją rolę, dodatkowo emitując zwiększone pokłady zanieczyszczeń do powietrza. Najrozsądniejszym rozwiązaniem w tej sytuacji będą pompy ciepła Białystok, skonstruowane w oparciu o najnowocześniejsze wymogi techniczne, by mogły z nich korzystać nie tylko współcześnie produkowane piece grzewcze, ale również modele, które trafiały na rynek kilkanaście lat czy nawet dwie dekady temu. Przeprowadzone w ostatnich miesiącach badania porównawcze na podstawie uzyskanych wyników pokazują, że wymiana pomp ciepła i kotłów gazowych na nowsze modele pozwala zaoszczędzić wydatki energetyczne o ⅓, a w niektórych przypadkach nawet o połowę. W sytuacji, gdy ceny za surowce opałowe poszybowały w górę w sposób szokujący – nie można ignorować tego typu spostrzeżeń.

Pompy ciepła i fotowoltaika

Nie można zapominać też o tym, że na oszczędności energetyczne przy korzystaniu z domowych zasobów zasilania wpływ ma także umiejętne połączenie rozwiązań fotowoltaicznych z pompami ciepła. Co to znaczy? Energia gromadzona za pomocą paneli słonecznych magazynowana jest przez cały rok, z naciskiem na miesiące najbardziej słoneczne, a więc okres wiosny i lata. Z tych zasobów możemy zasilać efektywnie nasz dom nie tylko pod względem prądu elektrycznego, ale również ogrzewania. Zyskują na tym zarówno małe gospodarstwa domowe jak i większe aglomeracje, nastawione także na masową produkcję, uprawę czy hodowlę. Pompę ciepła warto właściwie dobrać do naszych oczekiwań i częstotliwości korzystania z energii. Małe gospodarstwo domowe wcale nie potrzebuje pompy z optymalnymi funkcjami, tutaj zdecydowanie wystarczy średnia wydajność. Pompy o zwiększonej mocy polecamy jedynie tym, którzy prowadzą działalność usługową, gdzie konieczne jest stosowanie wysokiej jakości urządzeń technicznych dla podtrzymania parametrów jakościowych i produkcyjnych.

Oszczędzamy prąd i ciepło – wystarczy chcieć!

Ogromnym udogodnieniem na drodze do wprowadzenia skutecznych nawyków oszczędzania w domu czy gospodarstwie są liczne programy społeczne, uświadamiające, jakie czynniki przyczyniają się do tego, że coraz bardziej w kwestii pozyskiwania energii trzeba się odwoływać do natury. Świadomość społeczna na temat zagrożeń i zmian klimatycznych na szczęście jest większa z roku na rok. Można mieć więc nadzieję, że niedługo z prądu i ciepła wszyscy będziemy korzystać w sposób przemyślany i z troską o środowisko, w którym na co dzień żyjemy.

Exit mobile version