Ciepłowodna czy zimnowodna myjka? Która sprawdzi się lepiej? Która jest lepsza?

W przemyśle niezbędny jest specjalistyczny sprzęt produkcyjny, który należy czyścić równie profesjonalnymi myjkami wysokociśnieniowymi.

Zwykła myjka przeznaczona do użytkowania indywidualnego nie sprawdzi się przy ciężkich zabrudzeniach maszyn czy fabrycznych pomieszczeniach, dlatego konieczne jest dostosowanie urządzenia czyszczącego do potrzeb firmy.

Zadaniem myjki jest dokładne oczyszczenie bezdotykowo miejsc trudno dostępnych w sposób ekonomiczny i niezwykle efektywny. Jest to uniwersalne i skuteczne rozwiązanie dla wielu gałęzi przemysłu, m.in. wydobywczego, mechanicznego czy elektrotechnicznego. Profesjonalne maszyny myjące charakteryzują się wysokim ciśnieniem wypuszczania wody, o wartości od 600 do aż 2500 bar. Dostępnych jest kilka rodzajów myjek ciśnieniowych, które różnią się użytkowaniem i zastosowaniem. Największym dylematem może okazać się wybór między zimnowodną lub ciepłowodną, z czego ostatnia to po prostu myjka z podgrzewaniem wody. Obie kategorie podzielić można jeszcze na myjki stacjonarne, które przeznaczone są do codziennego użytkowania przez kilka osób jednocześnie oraz myjki mobilne charakteryzujące się niewielką wagą i łatwością w transporcie.  

 Myjki zimnowodne 

Urządzenia z ultra wysokim ciśnieniem precyzyjnie czyszczą najtrudniejsze zabrudzenia bez konieczności podgrzewania wody. Zazwyczaj zimnowodne myjki wypuszczają strumień o wyższym ciśnieniu niż ciepłowodne, dlatego też są nieco droższe.

Doskonale sprawdzają się w dużych pomieszczeniach, jak hale produkcyjne, w salonach motoryzacyjnych czy w kuchniach przemysłowych i przetwórstwie spożywczym. Niezastąpione mogą okazać się również w rolnictwie, czyszcząc obiekty hodowlane i maszyny rolnicze. Ponadto, świetnie radzą sobie z usuwaniem farb w przemyśle motoryzacyjnym oraz betonu podczas prac remontowych i transportowych. Myjki zimnowodne są wykorzystywane w miejscu, gdzie panują trudne warunki pracy, czyli w szczególności w budownictwie oraz zakładach komunalnych.

Myjki zimnowodne z powodzeniem można łączyć ze środkami chemicznymi, które dokładnie odtłuszczają i odrdzewiają konkretne części maszyn, a także usuwają kamień z powierzchni metalowych.


 Myjki ciepłowodne 

Mogą być stosowane w wielu przypadkach wspomnianych powyżej, jak rolnictwo wielkoobszarowe czy przemysł. Wybór jest w dużej części indywidualny, jednakże myjka na ciepłą wodę ma jeszcze kilka dodatkowych zastosowań.

Większość urządzeń ma funkcję ekologiczną, dzięki czemu woda nagrzewana jest jedynie do ok. 60°C. Uważa się, że gorąca woda ma lepsze właściwości myjące niż zimna, dlatego nie wymaga już stosowania środków chemicznych. Doskonale usuwa smołę, gips oraz delikatne farby, dlatego myjka gorącowodna jest niezastąpiona w przemyśle metalowym i rolniczym.

Gorąca woda skutecznie czyści rury, kanały, zbiorniki komunalne oraz silosy magazynowe. Wysoka temperatura ma właściwości sterylizujące i dezynfekujące, dlatego ten rodzaj myjki ciśnieniowej sprawdza się również zakładach chemicznych, farmaceutycznych oraz przy czyszczeniu basenów.

Sprawdźmy aktualną ofertę firmy Karcher

Exit mobile version