W dobie kryzysu energetycznego, rosnących cen nośników energii, a co za tym idzie – stale wzrastających kosztów ogrzewania domostw, biur czy hal przemysłowych – coraz większą popularność wśród klientów zdobywają zewnętrzne źródła ciepła, działające niezależnie od dystrybucji spółdzielni czy ogrzewania centralnego. W zapewnieniu pożądanej temperatury powietrza wewnątrz pomieszczeń, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz, pomoże odpowiednio dobrana nagrzewnica elektryczna. Nagrzewnice elektryczne to przenośne źródła ciepła, łączące w sobie funkcjonalność, ekonomiczność pracy, a dzięki kompaktowym rozmiarom – zapewniające wyjątkową mobilność urządzenia. Świetnie sprawdzą się jako źródła ciepła w dużej hali produkcyjnej, magazynach przemysłowych, pomieszczeniach biurowych, garażach i warsztatach, ale także w naszym domostwie. Wybierając nagrzewnicę, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, które ułatwią dopasowanie urządzenia do naszych potrzeb.
- Nagrzewnica elektryczna – działanie i zastosowanie
- Jakie nagrzewnice elektryczne wybrać?
- Nagrzewnice elektryczne nadmuchowe – funkcjonalność i ekonomiczność w jednym urządzeniu
Nagrzewnica elektryczna – działanie i zastosowanie
W obliczu nawiedzającego nas kryzysu energetycznego, który w jednoznaczny sposób rzutuje na dystrybucje ciepła w naszych domach, miejscach pracy czy pomieszczeniach użytku publicznego, coraz większą popularnością cieszą się przenośne źródła ciepła, stanowiące w tym wypadku funkcjonalne uzupełnienie działania centralnego ogrzewania. Rzecz jasna rynek, bazując na rosnącym zapotrzebowaniu, obfituje obecnie w zróżnicowane typy i modele tego rodzaju urządzeń, oferując rozwiązania techniczne na miarę potrzeb współczesnego klienta. Schemat działania nagrzewnicy jest zaskakująco prosty. Wentylator umieszczony wewnątrz urządzenia pobiera powietrze z pomieszczenia, które następnie zostaje ocieplone przy wykorzystaniu grzałki i wypuszczone z powrotem do cyrkulacji ogrzewanego wnętrza. Oczywiście producenci oferują szeroki przekrój rodzajów tych urządzeń: nagrzewnice gazowe, nagrzewnice wodne czy – obecnie najbardziej popularne, a co najważniejsze – ergonomiczne w swojej pracy, nagrzewnice elektryczne. Znajdą one zastosowanie zarówno w mniejszych pomieszczeniach domowych, biurach czy garażach, jak i w magazynach oraz halach przemysłowych. A wszystko to dzięki zróżnicowanej parametryzacji tych źródeł ogrzewania.
Jakie nagrzewnice elektryczne wybrać?
Wybór nagrzewnicy elektrycznej powinien być uzależniony od przekroju i charakteru pomieszczenia, w którym chcemy zastosować ten sprzęt. Potencjalni klienci powinni wziąć pod uwagę również parametry urządzenia – moc, wielkość przepływu powietrza, konstrukcję, a także dodatkowe funkcje związane z ciągłym rozwojem technologicznym w zakresie produkcji nagrzewnic. W mniejszych pomieszczeniach dobrze sprawdzą się nagrzewnice o mniejszej mocy (2000W – 3000W), co naturalne – te o wyższej mocy z powodzeniem ogrzeją pomieszczenia o większym metrażu.
Nagrzewnice elektryczne nadmuchowe – funkcjonalność i ekonomiczność w jednym urządzeniu
Nagrzewnice elektryczne nadmuchowe charakteryzują się niezwykłą funkcjonalnością, a dzięki niewielkiemu poborowi prądu, który musi je zasilić, również konkurencyjną ekonomicznością użytkowania. Wysoka jakość wykonania tych modeli zapewni dłuższą żywotność i efektywniejszą pracę. W kwestii funkcjonalności – stabilna konstrukcja ze zmiennym kierunkiem nadmuchu pozwoli dopasować kąt pracy do potrzeb konkretnego pomieszczenia. Wbudowany we współczesne modele termostat to recepta na właściwe zbilansowanie poboru energii, uzależnione od aktualnej temperatury w obsługiwanym pomieszczeniu.