Własny dom z dużym, przestronnym salonem, nowoczesną i funkcjonalną kuchnią, przytulną sypialnią zapewniającą poczucie prywatności i intymności, pokojami dla dzieci oraz ogrodem stanowi podstawowy i najważniejszy cel, do którego dąży w swoim życiu większość osób. Jeszcze do niedawna projektowanie i budowa domu ograniczała się do wyodrębnienia poszczególnych pomieszczeń jak również wskazania miejsca niezbędnych instalacji.
Inteligentne domy i budynki
Nowoczesne budynki, które obecnie powstają przede wszystkim w dużych metropoliach i miastach, są budowane w zupełnie nowej technologii, a głównym założeniem projektantów i architektów jest obniżenie kosztów eksploatacji budynku do absolutnego minimum, pozytywny wpływ na otaczające środowisko oraz dostosowanie budynku do indywidualnych potrzeb, oczekiwań i możliwości właściciela. Domy jednorodzinne, wysokie, strzeliste biurowce, instytucje publiczne czy ogromne budynki przemysłowe, budowane w zupełnie nowej technologii na miarę dwudziestego pierwszego wieku, są wyposażone w szereg różnorodnych, innowacyjnych, funkcjonalnych i praktycznych systemów, czujników, sensorów oraz detektorów, które wspólnie tworzą centralny, w pełni zintegrowany system zarządzania wszystkimi instalacjami niezbędnymi do funkcjonowania w danym budynku przy użyciu zaledwie jednego, niepozornego przycisku. Zintegrowany system zarządzania, wykorzystywany w tzw. inteligentnych domach i budynkach, obejmuje kontrolę, monitorowanie oraz sterowanie między innymi: ogrzewaniem poszczególnych pomieszczeń, oświetleniem wewnętrznym i zewnętrznym, wentylacją, klimatyzacją i filtracją, żaluzjami i roletami antywłamaniowymi, czujnikami sprzętem RTV, systemem przeciwpożarowym czy systemem alarmowym, nawadnianiem ogrodu i wieloma innymi. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w inteligentnym, zautomatyzowanym domu lub budynku zapewnia jego mieszkańcom bądź użytkownikom komfort, wygodę, poczucie bezpieczeństwa, ale również w znaczący sposób wpływa na obniżenie rachunków za energie cieplną oraz elektryczną.
Zdalne sterowanie ogrzewaniem
Oryginalnym i ciekawym rozwiązaniem, wpływającym przede wszystkim na wysokość rachunków za energię cieplną, jest zdalne sterowanie ogrzewaniem (przykład http://www.junkers.pl/produkty/systemy-regulacji/aplikacja-junkershome.html). Nowoczesna technologia umożliwia kontrolę i sterowanie urządzeniem odpowiedzialnym za dostarczanie energii cieplnej przy użyciu…smartfona lub tableta z dowolnego, najbardziej odległego zakątka kuli ziemskiej, a jedynym warunkiem jest posiadanie dostępu do Internetu. Zdalne sterowanie ogrzewaniem za pomocą smartfona czy tableta umożliwia sprawdzenie temperatury kotła oraz ewentualnie jej zmianę bez konieczności przebywania w domu lub budynku. Co więcej właściciel nie tylko może sterować urządzeniem grzewczym na odległość, ale również na bieżąco otrzymuje informacje o aktualnym stanie kotła grzewczego oraz pojawieniu się mniej lub bardziej poważnych jego usterek. Zdalne sterowanie ogrzewaniem stanowi idealne rozwiązanie szczególnie dla osób, które zdecydowaną większość czasu spędzają poza domem, pracując nawet kilkanaście godzin dziennie lub podróżując służbowo po całym świecie.
Nowoczesne domy i budynki: Własny dom z dużym, przestronnym salonem, nowoczesną i… hXXps://t.co/ghyXMKvgRp