Stylowe pokrycie dachu


Wysoką cenę dachówek łupkowych rekompensuje doskonały wygląd, a także brak dodatkowych kosztów, ponieważ raz ułożone nie wymagają żadnej konserwacji.

Jak powstają dachówki łupkowe ?

Łupek jest materiałem występującym w naturze. Są to tak zwane skały łupkowe podchodzące z okresu ordowiku, a więc liczące sobie już ponad 500 milionów lat. Przez ten okres pod wpływem czynników atmosferycznych powstały równoległe płaszczyzny minerałów, które po odpowiedniej obróbce stanowią doskonały materiał budowlany. Skała łupkowa składa się z kwarcu, serycytu oraz minerałów – pochodnych chlorytu.
Wydobywany jest w kopalniach i w postaci bloków skalnych trafia do obróbki. Fachowcy zwaniu splitterami rozłupują bloki w ten sposób, aby uzyskać gotowe elementy budowlane, które można bezpośrednio zainstalować jako część elewacji lub pokrycie dachu. Oprócz odpowiedniego łupania i cięcia dachówki łupkowe nie wymagają żadnej dodatkowej obróbki mechanicznej ani stosowania środków chemicznych. Są one o wiele bardziej trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne niż dachówki ceramiczne lub pokrycia blaszane.

Gdzie można dostać łupek dachowy ?

Łupekdachowy.com to strona internetowa polskiego przedstawicielstwa firmy Pizarras, jednego ze światowych potentatów wydobycia i obróbki skał łupkowych. Firma posiada własny dział doradczy, gdzie specjaliści od materiałów łupkowych współpracują z architektem w celu znalezienia optymalnych rozwiązań dla klientów. Oprócz tego na stronie lupekdachowy.com znajduje się kompedium wiedzy – poradniki, instrukcje montażu, a także wskazówki dla architektów. Oprócz prezentowanych na stronie standardowych elementów istniej możliwości przygotowania dachówek łupkowych o kształcie i wymiarze wskazanym przez klienta. Łupekdachowy.com jako jedyna firma na polskim rynku przeprowadziła własne badania w Państwowym Instytucie Badań i Certyfikacji.

Gdzie znajdują zastosowanie dachówki łupkowe ?

Ze względu na trwałość i wyjątkowo estetyczny wygląd mogą być montowane zarówno na obiektach nowoczesnych jak i klasycznych. Mają szerokie zastosowanie przy konserwacji zabytków. Ponieważ występują w różnych kolorach – szarym, ciemnoszarym, antracytowym, zielonym, czerwonym i grafitowym doskonale dadzą się wkomponować w projekt architektoniczny, a także w samo otoczenie obiektu. Domy jednorodzinne, kamienice, obiekty sakralne, stylowe hotele i inne budynki użyteczności publicznej w których zastosowano dachówki łupkowe wyróżniają się elegancją i budują prestiżowy wizerunek właściciela.

Exit mobile version