Szynoprzewody – hit na rynku oświetleniowym

oświetlenie

Popularne, nowoczesne style aranżacji wnętrz stawiają na minimalizm, prostotę formy i widne pomieszczenia. Dlatego do lamusa odchodzą bardzo efektowne, ozdobne żyrandole – nie pasują one do nowoczesnych aranżacji. W ich miejsce zajmuje oświetlenie przypominające oświetlenie fabryczne. Jednym z wielu rodzajów nowoczesnego oświetlenia są szynoprzewody. Coraz więcej osób przekonuje się do tego systemu i korzysta z niego nie tylko w przestrzeniach komercyjnych czy biurach, ale również w swoich prywatnych domach. Na czym polega fenomen szynoprzewodów?

Systemy szynowe oświetlenia

Jednopunktowe światło nie jest do końca wygodne i funkcjonalne, nie oświetla przecież równomiernie całego pomieszczenia. Pewne miejsca zawsze pozostają niedoświetlone,co utrudnia przebywanie w takim pokoju, czy biurze. Złe oświetlenie powoduje zmęczenie wzroku, pogorszenie widzenia, bóle głowy i gorsze samopoczucie. Szynoprzewody rozwiązują powyższy problem, gdyż zawierają kilka źródeł światła w jednym systemie oświetleniowym. Systemy szynowe są stanowczo dedykowane osobom ceniącym niebanalne i nowatorskie rozwiązania. Sprawdzą się wszędzie tam gdzie stawia się na minimalizm lub w miejscach, gdzie wymagane jest kierunkowe światło z możliwością zmiany kąta padania w zależności od potrzeb użytkowników. Funkcjonalność, prostota designu wyjaśniają fenomen szynoprzewodów.

Rodzaje szyn

Do wyboru mamy szynoprzewody 1-fazowe oraz 3-fazowe. Pierwsze posiadają mniejszą siłę nośną, przez co zbyt duża ilość zamontowanych reflektorów może powodować odkształcanie się materiału. Są niewielkich rozmiarów i dlatego świetnie się sprawdzą do niedużego biura lub mieszkania. Znakomicie sprawdzają się kiedy nie chcemy tworzyć wielkiej kompozycji, nie potrzebujemy rozłożenia obciążenia na trzy fazy i nie zamierzamy urządzać żadnych świetlnych przedstawień. Chcemy mieć światło do zwykłego użytku. Jedna faza pozwala na sterowanie światłem w systemie zero-jedynkowym: albo zapalamy wszystkie źródła światła, albo wcale. Natomiast 3 fazy pozwalają na rozdzielenie punktów świetlnych i uruchamianie wybranych reflektorów.

Sposób montowania

Szyny montuje się bezpośrednio na suficie lub zakłada się jako system lamp wiszących, dzięki dodaniu zawiesi linkowych. Standardowe są proste szynoprzewody, które łączymy za pomocą specjalnych łączników w kształcie litery T, L lub X. 

Montaż jest bardzo prosty. Szynoprzewody mogą ewoluować wraz z naszym wnętrzem, co pomaga w oszczędnościach przy remoncie. Zmiana miejsca ich zamontowania nie powoduje konieczności ogromnego i kosztowego remontu. Wykorzystując szynoprzewody, można także doświetlić: Nawet zwykłe przemeblowanie może powodować potrzebę doświetlenia miejsc innych niż wcześniej, np gabloty, okolic szafy, stolik, czy strefę nad dziecięcym biurkiem. Szynprzewody najczęściej wykonane są z wysokiej jakości aluminium i miedzi.

Zalety szynoprzewodów

Szynoprzewody mają różną długość, dzięki temu możemy je dobrać do każdego pomieszczenia i przeznaczenia. Idealnie komponują się z pozostałą aranżacją wnętrza, zapewniają optymalny poziom oświetlenia. Szynoprzewód sprawdza się jako oświetlenie wielkich sklepów i zakładów usługowych. Jest to oświetlenie uniwersalne, a przy okazji pozwala tworzyć ciekawe kompozycje świetlne. Z powodzeniem zastępują lampy i stanowią główne źródło światła w domu oraz element dekoracyjny. Lamy trójfazowe można włączać selektywnie i stworzyć dogodny i znakomicie oświetlony kącik do czytania. Cechują się trwałością. Występują w kolorze czarnym i białym. Ich zaletą jest także energooszczędność, tak istotna przy trendzie ekologicznym i obecnych cenach energii.


Modne wzornictwo, nowoczesna technologia, energooszczędność, uniwersalizm zastosowania, to najważniejsze dla użytkowników cechy szynoprzewodów. Dzięki nim mają szansę stać się wiodącym trendem na rynku oświetlenia, a nawet go całkowicie zdominować.

Exit mobile version