Umywalki nablatowe, stylowe misy i różnorodność designu

wyposażenie łazienki

Szukasz sposobu na efektowną, a zarazem funkcjonalną łazienkę? Zamiast montować zwykłą umywalkę podwieszaną, postaw na umywalkę nablatową – w oryginalnym kształcie, z praktycznym blatem do przechowywania łazienkowych akcesoriów.

Umywalki nablatowe zaskakują unikalnymi formami. Ich kształt nie jest ograniczony przez wymogi montażowe, jak w przypadku tradycyjnych modeli do podwieszenia bądź umywalek naszafkowych. Modele przeznaczone do instalacji na blacie mogą mieć praktycznie dowolną formę i zostać wykonane z niemal każdego odpornego na działanie wilgoci materiału. Szkło, ceramika, metal – wybór jest ogromny.

Szukasz sposobu na efektowną, a zarazem funkcjonalną łazienkę? Zamiast montować zwykłą umywalkę podwieszaną, postaw na umywalkę nablatową – w oryginalnym kształcie, z praktycznym blatem do przechowywania łazienkowych akcesoriów. Umywalki nablatowe zaskakują unikalnymi formami. Ich kształt nie jest ograniczony przez wymogi montażowe, jak w przypadku tradycyjnych modeli do podwieszenia bądź umywalek naszafkowych. Modele przeznaczone do instalacji na blacie mogą mieć praktycznie dowolną formę i zostać wykonane z niemal każdego odpornego na działanie wilgoci materiału. Szkło, ceramika, metal – wybór jest ogromny.

Poza ciekawą stroną estetyczną umywalki nablatowe zapewniają też dodatkową powierzchnię, na której możemy trzymać najpotrzebniejsze przybory, jak mydelniczka czy kubek na szczoteczkę do zębów. Montaż szafki pod blatem pozwala jeszcze bardziej powiększyć przestrzeń do przechowywania. Dzięki bogactwie wzornictwa umywalkę nablatową z łatwością dostosujemy do ulubionego stylu aranżacyjnego.

Fot. Aranżacja łazienki z umywalką nablatową Roca Inspira

Klasyczne modele umywalek kształtem nawiązują do misy, łzy bądź muszli. Nowoczesne umywalki inspirowane są surowymi, geometrycznymi bryłami doskonale sprawdzającymi się we wnętrzach minimalistycznych oraz industrialnych. Prostokąt, kwadrat bądź elipsa to kształty umywalek, które bez trudu znajdziemy w sklepach z wyposażeniem łazienek. Jeśli szukamy unikalnych rozwiązań, które sprawią, że nasza łazienka będzie się wyróżniać, na rynku dostępne są także modele o niebanalnych kształtach, np. łączące kilka form geometrycznych.

Wśród materiałów, z których wykonywane są umywalki nablatowe, niezmiennie dominuje klasyczna biała ceramika sanitarna. Na popularności zyskują umywalki z konglomeratów, np. z dodatkiem naturalnego kamienia mielonego. Takie modele są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia oraz zarysowania. Do tańszych produktów należą umywalki wykonane z akrylu. Na rynku znajdziemy także produkty z drewna, szkła, metalu, a także kamienne – całkowicie naturalne – wykonane np. z piaskowca, marmuru, onyksu i in. dekoracyjnych odmian. W przypadku umywalek z naturalnych materiałów konieczne jest ich regularne czyszczenie, które pozwoli zapobiec gromadzeniu się osadu.


Fot. Aranżacja łazienki z umywalkami nablatowymi Duravit Luv

Od strony wizualnej z pewnością wyróżniają się nablatowe umywalki szklane. Mogą być wykonane nie tylko ze szkła przezroczystego, ale także mlecznego lub dekoracyjnie barwionego. Wśród umywalek drewnianych dominują modele z drewna egzotycznego, jak merbau czy wenge, które jeśli zostanie odpowiednio zaimpregnowane, zapewni wieloletnie użytkowanie umywalki.

Instalując umywalkę nablatową warto pamiętać o kilku zasadach, które pomogą utrzymać ją w idealnym stanie. Przede wszystkim umywalka nie może zostać zamontowana zbyt blisko ściany – musi być zachowany do niej łatwy dostęp z każdej strony. Bateria umywalkowa nie powinna być zbyt wysoka, aby ograniczyć rozpryskiwanie się wody. Blat, na którym montujemy umywalkę, musi być odporny na wodę i uszkodzenia mechaniczne.

Exit mobile version