Taśma led, ozdobny sufit podwieszany.

Wiecie już ze wpisu testowanie taśmy led, że zakupiłem na testy metrowy odcinek taśmy led z najmocniejszymi diodami SMD 5060.  Światło okazało się zbyt mocne do efektu jaki chciałem uzyskac więc zakupiłem tym razem taśmę led smd 3028 600 diód na odcinku 5m, Na poniższych zdjęciach przedstawiam różnicę pomiędzy tymi dwiema taśmami.  Taśma led SMD5060 to większe diody, w większych odstępach. Taśma „sześćsetka” jest węższa  diody smd 3028 są mniejsze, ale są bardzo gęsto usytuowane. Obie taśmy zalane w silikonie.

Gdzie dać zasilacz do taśmy led ?

Mi udało się wcisnąć zasilacz w konstrukcję, 10 cm wystarczy aby go wsunąć przez otwór na oczko oświetleniowe. Budując tą konstrukcję przewidziałem że właśnie w tym iejscu będą się schodzic wszystkie przewody połączeniowe i będzie tu zasilacz. Mój zasilacz nie jest zbyt duży, na rynku dostępne są zasilacze do taśm led o różnych gabarytach, zwykle są wąskie a długie, taki na pewno by mi się nie zmieścił. Dobrze jest przed wykonaniem zabudowy zorganizować sobie zasilacz na przymiarkę by uniknąć późniejszych kłopotów lub w ogóle pomyśleć by sprowadzić wszystkie przewody to jakiegoś miejsca tzw. rozdzielni.

Musiałem łączyć taśmę  gdyż zabrakło mi około 1,5. Łączenie taśmy led polega na przylutowaniu do siebie dwóch odcinków taśmy plus do plusa minus do minusa, w sprzedaży dostępne są złączki, w które się porpstu wciska taśmę bez potrzeby lutowania.

 


 Efekt końcowy montażu taśmy LED 

 

Realizacje krok po kroku tej konstrukcji opisałem w spisie: „konstrukcja sufitu dwupoziomowego z oświetleniem led
 Więcej zdjęć w galerii Styczeń 2013 

Najnowszy Film z efektu końcowego

 Sprawdźmy ceny Taśmy led i akcesoriów 


Exit mobile version