58
Opublikowany 26 czerwca 2012 autor Ania i Marcin w Blog
 
 

Konstrukcja sufitu dwupoziomowego z oświetleniem ledMoja kolejna konstrukcja z płyt kartonowo-gipsowych to dwupoziomowy sufit przedpokoju na poddaszu. Konstrukcję tą wykonałem tuż po zakończeniu prac związanych z suchą zabudową poddasza.
Konstrukcje przykręcałem do właściwej konstrukcji zabudowy sufitu.
Część wklęsła prostokąt jest faktycznym poziomem zabudowy poddasza.
Tworzy efekt dwupoziomowego sufitu. W konstrukcji jest wnęką na podświetlenie taśmą led. Druga warstwa sufitu obniżona, jest miejscem na oświetlenie górne halogenowe.

Projekt, przygotowanie podłoża rozmierzenie

Pierwsze czynności to zaprojektowanie konstrukcji, rozmierzenie jaka odległość od ściany będzie najbardziej efektowna, następnie wykonałem spoinowanie płyt na suficie i w połączeniu ściana sufit. Jako że będzie to niewidoczne,ukryte w konstrukcji nie przykładałem się do staranności i wykorzystałem resztki starego gipsu, który znalazłem w garażu.

Przykręcanie profili CD60,UW100,UD30

Do budowy tej konstrukcji wykożystałem profil ścienny UW100 który obniżył mi poziom drugiej warstwy sufitu o 10 cm. Ściankę profilu przykręcałem wkrętami do płyty sufitu, starając się trafić w profil poprzeczny cd zabudowy sufitu. W przypadku gdzie nie było możliwości przykręcenia profilu uw do profili sufitu stosowałem kołki driva do płyt kartonowo-gipsowych.
Następnie do ściany na wysokości 10cm od sufitu przykręciłem profil ścienny UD30. Profile poprzeczne cd wsadzałem w profil ścienny UD, a do ścianki profilu pionowego UW nitowalem dbając o zachowanie pionów, poziomów i kontu 90 stopni.

Płyta kartonowo-gipsowa, spoinowanie połączeń

W kolejnym etapie przykręciłem pas płyty kg do ścianki profilu UW100, by wygodnie wykończyć połączenie płyta sufit, wtopiłem w gips narożnik z taśmy papierowej, wszystkie połączenia wygładziłem i wyszlifowałem na gotowo.

Montaż poziomego profilu UW100 tworzącego wnękę na taśmę led

Przyszedł czas na zamontowanie poziomego profilu uw tworzącego 10cm wnękę na przyklejenie podświetlenia led. Krawędź profilu wsunąłem pomiędzy pionową ściankę z płyty (pod płytę) a profil pionowy UW100. kilkadziesiąt cm zanitowałem profile nitując nit od środkowej części konstrukcji.

Przykręcanie płyt kartonowo-gipsowych, spoinowanie połączeń

Ostatni etap to przykręcenie płyt do wykonanego stelaża, spoinowanie, połączeń, wtopienie narożników i półnarożników aluminiowych do suchej zabudowy. We wszystkie połączenia ściana,sufit,konstrukcja wtapiałem w gips narożnikową taśmą papierową.
Podczas tego etapu dobrze jest też wykonać całą instalacje elektryczną, oraz wywiercić otwory na oczka halogenowe oświetlenia górnego sufitu.

Więcej zdjęć w galerii maj 2012

17.12.2012 Aktualizacja, zamieszczenie wymiarów na prośbę w komenatrzach

Aktualizacja 22-02-2013

Efekt końcowy możecie zobaczyć we wpisie “Taśma LED ozdobny sufit podwieszany na przedpokoju” i w moim Filmie:


Ania i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl