Tynki zewnętrzne

Sierpień 2011 Tynkowanie domu. Tynki zewnętrzne.
Po długich przemyśleniach i poszukiwaniu wiedzy i opinii w Internecie zdecydowaliśmy się na tynki zewnętrzne silikonowo silikatowe tzw. sisi firmy Kaiser. Wybór przyszłego koloru elewacji nie był już taką prostą sprawą. Z początku jeżdżąc po okolicy i oglądając nowo wybudowane domy z nowymi elewacjami, kolor naszego domu miał być bardzo delikatnym odcieniem żółtego, wręcz koloru kremowego. Praktycznie w ostatniej chwili wybraliśmy kolor,który okazał się strzałem w dziesiątkę. Jest to bardzo mocny odcień żółtego wpadający w mocnym oświetleniu w seledyn. Kolor ten zmienia się niczym kameleon pod wpływem rodzaju i intensywności światła słonecznego zmieniając swoja barwę od lekko żółtego przez silny żółty po seledyn, cytrynowy kończąc. Mając brązowy dach i brązowe okna ten odcień żółtego bardzo ładnie prezentuję się na naszym domu. Do tego wykonaliśmy ozdobne opaski wokół drzwi balkonowych i wejściowych tynkiem mozaikowym w kolorach brązu podobnych do kolory stolarki okiennej.
W dalszej przedstawię dlaczego właśnie tynk sisi silikonowo-silikatowy…

więcej zdjęć zamieszczam w galerii  sierpień 2011

Tynki silikatowo-silikonowe  produkowane są na bazie spoiw krzemianowych i żywic silikonowych. Powłoka elewacji wykonana z tynku silikatowo-silikonowego jest wyjątkowo trwała i odporna zarówno na czynniki chemiczne jak i mechaniczne.

 

Dzięki swojej obojętności elektrostatycznej i niskiej nasiąkliwości, tynki te łatwo pozbywają się zabrudzeń ze swojej powierzchni. Dla odzyskania ich naturalnej świeżości wystarczają intensywne opady deszczu. Tynki silikatowo-silikonowe charakteryzuje mała wodochłonność i wysoka odporność na agresywne czynniki zawarte zarówno w podłożu, jak i w środowisku naturalnym. Zastosowanie spoiw krzemianowych eliminuje efekt termoplastyczności, czyli lepkości powłoki po nagrzaniu i trwałego przyklejania cząsteczek kurzu.

Biorąc pod uwagę możliwość nakładania tynków silikonowo-silikatowych na praktycznie każdy rodzaj podłoża mineralnego, stają się one jednym z najbardziej uniwersalnych materiałów wykończeniowych. Można je stosować w systemach ociepleń na styropianie i wełnie mineralnej oraz jako warstwy wykończeniowe na elewacjach z tynków cementowo-wapiennych. Umożliwiają uzyskanie odpornych na uszkodzenia, dekoracyjnych powłok zewnętrznych i wewnętrznych.
Struktura naszego tynku: baranek 1,5
Niestety aparat nie oddaje soczystości koloru.

Jedyną wadą tynków silikonowo-silikatowych jest ich cena, są niestety ciut droższe niż tynki silikonowe, a dużo droższe niż akrylowe, ale doszliśmy do wniosku że elewacje robimy na lata i nie będziemy na niej oszczędzać.

(dodano 20 Styczeń 2012) Teraz mamy lepszy aparat, czekam na wiosnę i słoneczne dni by porobić lepsze zdjęcia elewacji, 16.2 Mpix powinny odzwierciedlić prawdziwy kolor naszej elewacji. Jak tylko zrobię ładne zdjęcia to tu zamieszczę. Subskrybujcie bloga by być powiadomionym o zmianach.

Nowe zdjęcia wiosna 2012 w galerii Marzec 2012, zapraszam

Zapraszam do dyskusji na temat tynków poniżej (w komentarzach)

 Sprawdźmy ceny i porównajmy z innymi produktami w tej kategorii 


Exit mobile version