Szlifierka do betonu MAKITA PC5001C

Dzisiejszym opisywanym produktem jest szlifierka do betonu renomowanej marki MAKITA – model PC5001C.

 

 

Szlifierka do betonu MAKITA PC5001C to narzędzie przeznaczone do usuwania gratu, załamywania krawędzi, usuwania nierówności na betonowych powierzchniach licowych oraz do obróbki wykańczającej fasady z betonu licowego. W wyposażeniu standardowym oferowanym przez producenta szlifierki MAKITA znajdziemy wymienny worek na pył, tarczę diamentową, ściernicę, klucz do nakrętek czołowych, klucz imbusowy – a wszystko to zapakowane jest do walizki z tworzywa sztucznego, sprawiającej wrażenie, że mamy do czynienia z prawdziwie profesjonalnym sprzętem.

a8c877de190e9d62

[dropcap]O[/dropcap]prócz tego MAKITA PC5001C posiada szereg ułatwiających wykonywanie nią prac funkcji takich jak: elektryczny zapłon, kontrola stałej prędkości, łagodny rozruch czy odsysanie pyłu (to ostatnie jest możliwe wówczas gdy podłączymy do szlifierki zewnętrzne urządzenie odsysające). Szlifierka MAKITA zapewnia pewne prowadzenie – zostało to uzyskane dzięki wykorzystaniu w jej budowie dużej płyty podstawy oraz rolek prowadzących.  Sprzęt ten przeznaczony jest w głównej mierze do wykonywania wymienionych przeze mnie już wcześniej prac szlifierskich w betonie. Przy jego pomocy możemy również szlifować wtrącenia metalowe w betonie bez ryzyka uszkodzenia ściernicy – to niezwykle ważna cecha ponieważ zabetonowane metalowe elementy takie jak chociażby gwoździe czy drut zbrojeniowy są najczęstszą przyczyną uszkodzeń szlifierek podczas pracy u konkurencyjnych producentów.

[dropcap]W[/dropcap]arto również rzucić okiem na aspekty techniczne opisywanego produktu. Szlifierka do betonu MAKITA PC5001C waży niewiele ponad 5 kilogramów i cechuje się kompaktowymi wymiarami 48 x 18 x 19 centymetrów. Urządzenie zasilane jest standardowym prądem elektrycznym 230V. Produkt charakteryzuje się nominalną mocą mianowaną na 1400 W. Maksymalna prędkość obrotowa na biegu jałowym to z kolei wartość 10000 obrotów na minutę. Narzędzie MAKITA PC5001C przystosowane jest do pracy z tarczami szlifierskimi o maksymalnej średnicy 125 milimetrów i otworze tarczy 22.23 milmetra. Producent udziela na swój sprzęt 24 miesięcznej gwarancji.

feb6a2126c8c3895

Produkt MAKITA PC5001C to urządzenie niezwykle precyzyjne o dużej mocy. Występuje w niebiesko-czarnym wariancie kolorystycznym – co jest swojego rodzaju cechą rozpoznawczą dla urządzeń marki MAKITA. Cenowo prezentuje się całkiem dobrze, jak na oferowane przez nią możliwości –  najtańsza oferta znaleziona w sieci nie przekracza kwoty 2000 złotych (należy nadmienić, iż jest to produkt do zastosowań profesjonalnych, więc czterocyfrowe kwoty jakie musimy zapłacić przy zakupie tego typu sprzętu to normalka). Ocena ogólna – piątka!

Zapraszam do komentowania wpisu i własnej oceny produktu!


szlifierka do betonu MAKITA PC5001C
MAKITA PC5001C opinie

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Następny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje