21
Opublikowany 2 marca 2014 autor Brygida Wiechetek w Wiedza budowlana
 
 

Jaki kolor okien w domu?Każdy z nas nie raz zastanawiał się nad

kolorem okien.

Oczywiście w grę wchodzi również materiał z jakiego jest wykonane, ale dziś skupiamy się na tym pierwszym aspekcie.

 

Problemu nie mają oczywiście mieszkańcy bloków czy osiedli, które wręcz nakazują jakiego koloru mają być okna i przy chęci wymiany musimy stosować się do obowiązujących standardów.

 

jaki kolor okien

Jeśli jednak mamy pole do popisu zazwyczaj chcemy się wyróżniać i dostosować kolor do naszego domu bądź mieszkania.

Przy białych oknach wszystko jest zrozumiałe i oczywiste, a jeśli już w grę wchodzą te brązowe czy czarne to już jest inna historia.

jak dobrać kolor okien

Gdzie zatem najlepiej będą prezentowały się takie cuda?

Oczywiście wszystko musi tworzyć jednolitą całość, a co za tym idzie- odpowiednie dopasowanie do koloru budynku czy też do wnętrza pomieszczeń.

Na przykład świetnym rozwiązaniem są brązowe okna kiedy dach i dodatkowe elementy są koloru zielonego, ale nie tylko. Tutaj liczy się również pomysłowość, wielkie wyczucie stylu, a czasami wręcz szalona pomysłowość.

Na pewno to co wybierzemy musi tworzyć wspaniały klimat i rozświetlać wnętrze.

Pomieszczenia ciemne, zimne i bez dopływu promieni słonecznych nie będą w tym wypadku dobrym rozwiązaniem. Najlepsze będą domy i mieszkania duże, otwarte na przestrzeń, ciepłe i nasłonecznione, a ciemne okna dadzą nam wtedy niesamowity efekt.

Większość ludzi decyduje się na standardy- białe okna i po sprawie, warto jednak czasami poeksperymentować i sprawić, że nasz dom będzie przytulny i komfortowy.

Tutaj możemy również pokusić się o ten sam kolor rynien, dachu czy płotu. Z biegiem czasu i techniki, która wciąż podąża do przodu możemy zauważyć ciekawe domy, których właściciele nie bali się zaryzykować.

Chociaż wciąż dominuje biel to jednak otwieramy się na nowe wyzwania i eksperymenty, które okazują się później strzałem w dziesiątkę.

 

Zdjęcia z galerii Ani i Marcina

żaluzje aluminiowe, poziome, okna drewniane, uchwyt do żaluzji aluminiowych 16 salon na gotowe panele ogrodzeniowe ocynk, malowane, zielone, gotowe panele

Brygida Wiechetek

 
Agencja Reklamowa Baj Wiechetek Copywriter, Usługi copywriterskie, reklama w sieci, reklama hoteli i pensjonatów