21
Opublikowany 2 marca 2014 autor Brygida Wiechetek w Wiedza budowlana
 
 

Jaki kolor okien w domu?Każdy z nas nie raz zastanawiał się nad

kolorem okien.

Oczywiście w grę wchodzi również materiał z jakiego jest wykonane, ale dziś skupiamy się na tym pierwszym aspekcie.

 

Problemu nie mają oczywiście mieszkańcy bloków czy osiedli, które wręcz nakazują jakiego koloru mają być okna i przy chęci wymiany musimy stosować się do obowiązujących standardów.

 

Jeśli jednak mamy pole do popisu zazwyczaj chcemy się wyróżniać i dostosować kolor do naszego domu bądź mieszkania.

Przy białych oknach wszystko jest zrozumiałe i oczywiste, a jeśli już w grę wchodzą te brązowe czy czarne to już jest inna historia.

Gdzie zatem najlepiej będą prezentowały się takie cuda?

Oczywiście wszystko musi tworzyć jednolitą całość, a co za tym idzie- odpowiednie dopasowanie do koloru budynku czy też do wnętrza pomieszczeń.

Na przykład świetnym rozwiązaniem są brązowe okna kiedy dach i dodatkowe elementy są koloru zielonego, ale nie tylko. Tutaj liczy się również pomysłowość, wielkie wyczucie stylu, a czasami wręcz szalona pomysłowość.

Na pewno to co wybierzemy musi tworzyć wspaniały klimat i rozświetlać wnętrze.

Pomieszczenia ciemne, zimne i bez dopływu promieni słonecznych nie będą w tym wypadku dobrym rozwiązaniem. Najlepsze będą domy i mieszkania duże, otwarte na przestrzeń, ciepłe i nasłonecznione, a ciemne okna dadzą nam wtedy niesamowity efekt.

Większość ludzi decyduje się na standardy- białe okna i po sprawie, warto jednak czasami poeksperymentować i sprawić, że nasz dom będzie przytulny i komfortowy.

Tutaj możemy również pokusić się o ten sam kolor rynien, dachu czy płotu. Z biegiem czasu i techniki, która wciąż podąża do przodu możemy zauważyć ciekawe domy, których właściciele nie bali się zaryzykować.

Chociaż wciąż dominuje biel to jednak otwieramy się na nowe wyzwania i eksperymenty, które okazują się później strzałem w dziesiątkę.

 

Zdjęcia z galerii Ani i Marcina


Brygida Wiechetek

 
Agencja Reklamowa Baj Wiechetek Copywriter, Usługi copywriterskie, reklama w sieci, reklama hoteli i pensjonatów