21
Opublikowany 29 stycznia 2014 autor Brygida Wiechetek w Wiedza budowlana
 
 

Jak kupować działkę budowlaną? Lokalizacja działkiJak kupować działkę budowlaną? Lokalizacja działki

Zapewne każdy kto kupował działkę budowlaną zastanawia się nad tym co jest istotne przy jej wyborze.

Mamy wiele czynników, które są bardzo ważne, a jednym z nich z pewnością jest lokalizacja.

Na co zatem zwrócić uwagę wybierając idealną działkę pod budowę?

 

Przede wszystkim należy się skupić na sąsiedztwie. Ważne jest to co znajduje się w pobliżu, czy okolica jest cicha, czy są stacje benzynowe, jak zachowują się sąsiedzi oraz czy w pobliżu naszej działki nie ma zbyt wielu źródeł hałasu.

Kolejnym elementem jest położenie, a dokładniej wybór miasta, wsi czy też obrzeży miasta. Bardzo ważne jest również zagospodarowanie przestrzenne i fakt czy w ogóle jest w danym miejscu.

Musimy pamiętać, że nie zawsze i nie na każdej działce możemy wybudować swój wymarzony dom, a wszystko zależy od zagospodarowania. Chcąc dowiedzieć się wszystkiego o możliwości budowy należy zadzwonić bądź udać się do urzędu miasta, gdzie zostaniemy poinformowani jakie zagospodarowanie przestrzenne obowiązuje w danym regionie.

zakup działki budowlanej

Bardzo ważne jest również to, aby infrastruktura, a w zasadzie jej duża odległość nie była dla nas problemem. Najlepiej, aby działka budowlana znajdowała się w pobliżu szkoły, przystanków komunikacji miejskiej i sklepów. Oczywiście mogą to być większe odległości pod warunkiem, że mamy własne auto bądź inne możliwości dojazdu.

Jeśli zaś chodzi o drogę dojazdową istotne jest, aby był bezpośredni dojazd do naszej posesji. Musimy dokładnie wiedzieć czy jest to droga publiczna czy służebna przez inną działkę. Zawsze musimy wiedzieć kto jest jej właścicielem i czy przypadkiem nie będziemy mieli kłopotów związanych z uciążliwymi sąsiadami, którzy zdecydowali się np. zagrodzić swoją działkę, która jest naszą jedyną możliwością przejazdu.

190307_granica2.jpg zakup działki budowlanej działka budowlana na co zwracać uwagę

Playlista “Zakup działki budowlanej

 

Brygida Wiechetek

 
Agencja Reklamowa Baj Wiechetek Copywriter, Usługi copywriterskie, reklama w sieci, reklama hoteli i pensjonatów