Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Pompa obiegowa c.o. LFP 25POR60C

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: LFP Leszno 25POR60C
 
Producent: Polska
 
Klasyfikacja: instalacje c.o., pompa obiegowa c.o.
 
Specyfikacja: wydajność - do 4 m3/h, wysokość podnoszenia - do 6,3 m, max. ciśnienie robocze - 1,0 MPa, temperatura cieczy - od -10 °C do 110 °C, stopień ochrony - IP44
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
7 wszystkich głosów

 

Plusy


niska cena, niskie zużycie energii, bezobsługowość, łatwy montaż

Minusy


lepkość kinetyczna tłoczonej cieczy nie powinna przekroczyć wartości 10 mm2/s co w niektórych przypadkach może być pewnym ograniczeniem


Opisywanym przeze mnie dzisiaj produktem jest pompa obiegowa LFP 25POR60C przeznaczona do instalacji centralnego ogrzewania. Jest to pompa polskiej marki LFP Leszno. Do jej niewątpliwych zalet należy niska cena produktu idąca w parze z doskonałą jakością wykonania. Produkt cechuje niski poziom generowanego hałasu, bezobsługowość oraz energooszczędność. Montaż pompy jest bardzo prosty i nie wymaga konieczności instalacji […]

3
Opublikowany 23 lutego 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 

Opisywanym przeze mnie dzisiaj produktem jest pompa obiegowa LFP 25POR60C przeznaczona do instalacji centralnego ogrzewania. Jest to pompa polskiej marki LFP Leszno. Do jej niewątpliwych zalet należy niska cena produktu idąca w parze z doskonałą jakością wykonania. Produkt cechuje niski poziom generowanego hałasu, bezobsługowość oraz energooszczędność. Montaż pompy jest bardzo prosty i nie wymaga konieczności instalacji jej przez fachowca. Wspominana wcześniej niska cena (niewiele ponad 200 zł na aukcjach internetowych) jest jedną z najniższych cen jaką przyjdzie nam zapłacić za rozwiązanie konkurencyjnej firmy o porównywalnych parametrach.

Ta wirowa bezdławnicowa obiegowa pompa c.o. typu POr nadaje się do zastosowania w instalacjach ze stałym lub nieznacznie zmiennym przepływem. Idealna m. in. w instalacjach ciepłowniczych i grzewczych. Doskonale spełnia swoje zadanie – bezproblemowo wymusza obieg wody w układach centralnego ogrzewania. Wbudowany układ przeciwzwarciowy zapewnia nam pewność i niezawodność działania produktu.

J

eśli chodzi o budowę konstrukcji pompy to dzieli się ona na część hydrauliczną i silnikową. Hydrauliczna składa się ze wspomnianej wyżej pompy wirowej bezdławnicowej, wirnika pompy z tworzywa kompozytowego oraz z żeliwnego gwintowanego korpusu. Silnikowa część cechuje się wałem ceramicznym i węglowym łożyskiem oporowym. Do jej prawidłowego działania wystarcza standardowe napięcie 230V. Specyfikuje się również trójstopniową regulacją prędkości obrotowej. Jej klasa ochronna to IP44. Dodatkowo na produkt wystawiana jest 2 letnia gwarancja przez producenta.

Ja ze swojej strony mogę dodać tylko tyle, że w moim domu do instalacji c.o. również wykorzystałem ten model pompy (ogrzewanie wodne). Działa ona bezawaryjnie od momentu pierwszego uruchomienia w 2003 roku a więc już 10 lat mi służy i jestem z niej bardzo zadowolony. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę LFP Leszno tym z Was, którzy jeszcze zastanawiają się nad wyborem pompy do swojej instalacji.

Zdjęcia

Filmy

aktualnie brak…

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


3 komentarze


 1.  
  Tomek

  Pompa z mojego miasta :-). Założyłem taka 5 lat temu. Do dziś działa bez żadnego problemu. Szczerze mówiąc nigdy do niej nie zaglądałem -- po prostu nie mam powodu. Jedyny minus, ale raczej nie wynikający z samej pompy, to trudność załączania się, po chwilowym wyłączeniu prądu. Bez względu na ustawienie termostatu pompa zaskakuje dopiero po dłuższej chwili. Jeśli widzę moment włączenia prądu, załączam pompę przyciskiem, który później wyłączam.
  Zużycia prądu po prostu nie zauważam. Pompa z leszczyńskiej Fabryki Pomp to dobry wybór. Polecam wszystkim, którzy planują montaż lub remont ogrzewania.
 2.  
  turysta
  4.5

  Niedługo bede zakładał ogrzewanie CO w domu i jakaś pompa będzie mi potrzebna .
 3.  
  coprono

  6.czerwca 2017 minelo 20 lat jak pompka z leszna pracuje.Ze dwa razy chodzila po kilka
  godzin na sucho,kilka razy po 2 tygodnie na zimno zanim połapałem sie że nie wyłączyłem
  po sezonie.Niesamowita chodzi do dzisiaj.Mam dowod zakupu to nie bajer.Właśnie rozglądam się za pompą bo rozbudowuję kotlownie i potrzebne mi jeszcze 2.Starej należy sie odpoczynek w muzeum ale musi jeszcze pracować i wierzę że jeszcze dyche pociągnie
  coprono

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)