Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Żarówka LED ForeverLight 24 Led Smd5050 (5W Gu10 Odxx3995)

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: ForeverLight 24 Led Smd5050 (5W Gu10 Odxx3995)
 
Producent: ForeverLight
 
Klasyfikacja: Żarówki LED
 
Specyfikacja: rodzaj trzonka - GU10, barwa - biała ciepła, liczba diod - 24, rodzaj diody - SMD 5050, liczba lumen - 370, kąt świecenia - 120 °, pobór mocy - 5 W, odpowiednik żarówki - 50W, żywotność - do 50000 h, napięcie pracy - 230 V, barwa - ciepła, waga - 50g, certyfikaty - CE, ROHS
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
29 wszystkich głosów

 

Plusy


duża jasność i atrakcyjna cena

Minusy


niska trwałość


pisywanym przeze mnie produktem jest żarówka typu LED mniej znanej marki Foreverlight model Smd5050. Żarówka ta posiada trzon GU10 co pozwala na stanowienie przez nią dosyć poważnej konkurencji dla halogenowych produktów oświetleniowych. Produkt stanowi bez wątpienia najbardziej ekologiczne i najbardziej energooszczędne źródło światła. Jest rozwiązaniem odpornym na wszelkie urazy mechaniczne i wstrząsy, a ponadto iż […]

3
Opublikowany 4 marca 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
O

pisywanym przeze mnie produktem jest żarówka typu LED mniej znanej marki Foreverlight model Smd5050. Żarówka ta posiada trzon GU10 co pozwala na stanowienie przez nią dosyć poważnej konkurencji dla halogenowych produktów oświetleniowych. Produkt stanowi bez wątpienia najbardziej ekologiczne i najbardziej energooszczędne źródło światła. Jest rozwiązaniem odpornym na wszelkie urazy mechaniczne i wstrząsy, a ponadto iż żywotność jest nieporównywalnie większa od  tradycyjnych żarówek.

Ż

arówka LED ForeverLight wykorzystuje innowacyjną technologię diod SMD5050 (Surface Mount Device), dzięki której rozpraszają one światło pod większym kątem i pozwala ona na pozbycie się nadmiaru emitowanego ciepła podczas pracy urządzenia. Żarówki te bezproblemowo oświetlają całe pomieszczenie jasnym i białym, ciepłym światłem. Urządzenie posiada certyfikaty CE i ROHS.

Są to najjaśniejsze z diod LED dostępnych na rynku. 

 

 
J

eśli chodzi o opinie kupujących to streszczając, opisywany przeze mnie produkt oceniany jest jako bardzo dobrze wykonany w przystępnej cenie. Oprócz tego świeci bardzo mocno i z powodzeniem nadaje się do zastąpienia innych typów żarówek (chociażby takich jak zwykłe halogeny 50W). Zastrzeżenia mogą budzić jedynie opinie dotyczące trwałości produktu. Spowodowane jest to niską żywotnością wykorzystanego do ich działania rezystora 0,33om zlokalizowanego przy białym przewodzie zasilającym.

Wielu majsterkowiczów na ten problem znajdzie bardzo prosty sposób – pomimo uszkodzenia rezystora diody są nadal zdolne do oświetlania pomieszczeń – należy więc ów rezystor wymienić. Jednakże z powodu nieuchronnego zniszczenia szklanej obudowy żarówki (podczas rozbierania jej na drobne) jesteśmy zmuszeni do zastąpienia jej inną dowolną.

 

Sam osobiście posiadam cztery tego typu żarówki w domu i jestem z ich działania bardzo zadowolony. Dla niezdecydowanych mogę gorąco polecić zakup tego produktu.

Zdjęcia


Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

Oświetlenie led

Playlista “Żarówki led

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


3 komentarze


 1.  
  MATBUD Materiały Budowlane
 2.  
  Adam
  4.5

  W zeszłym roku wymieniłem oświetlenie w domu na ledowe, jak na razie jestem zadowolony bo ledy naprawdę ładnie świecą. ale co do oszczędności to myślę, że efekty będą widoczne dopiero za kilka lat.
 3.  
  Filip
  4.0

  Moim zdaniem żarówki LED są zbyt drogie w porównaniu do oszczędności, które mogą nam dać. Jeżeli mamy do wyboru na przykład świetlówkę 60W za 4.50, 11W za 14.95 i 5.5W za 30 zł, to najbardziej optymalnym wyborem będzie ten środkowy. O ile warto oszczędzić 49W za 10 zł, o tyle nie do końca warto oszczędzić jeszcze 5.5W więcej za kolejnych 15 zł. Dodatkowo żarówka LED z tego zestawienia ma mniejszą moc niż dwie poprzednie.

  Uważam, że zwykłe żarówki energooszczędne to optymalne rozwiązanie kosztowe

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)