0
Opublikowany 18 grudnia 2017 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Modernistyczne oświetlenie – trendy 2017Aranżacje wnętrz to studnia bez dna dla projektantów i producentów z całego świata. Kreatywne podejście do wystroju pomieszczeń sprawia, że rynek stale ewoluuje i dostarcza nowoczesnych i często bardzo nietuzinkowych rozwiązań.

 

 Klasyczne modele oświetlenia wypierane są przez ich nowoczesne odpowiedniki. Zerknijmy zatem czym charakteryzują się bestsellery mijającego roku.

How it’s made – jak to jest zrobione ?

Twórcze podejście do projektowania wnętrz opiera się nie tylko o wyrafinowane kształty i formy jakie przybierają poszczególne jego elementy. To co wyróżnia pomieszczenie wykończone ze smakiem i nowoczesnym podejściem to wykorzystanie dobrze komponujących się ze sobą materiałów. Wśród lamp i asortymentu oświetleniowego również mamy ciekawe alternatywy do tworzyw sztucznych i tkaniny.

Polecamy rozejrzeć się za elementami z różnych stopów metali, które w zależności od typu surowca mogą nadać lampie charakter surowy i industrialny lub bardzo futurystyczny. Dostępne są także lampy wykonane w całości ze szkła o różnej grubości i zmiennej przezroczystości – w większości stosowane w pomieszczeniach jasnych z dużą ilością ostrych i zdecydowanych linii wykończenia. W pomieszczeniach typu studio, gdzie nierzadko panuje atmosfera twórcza i artystyczna, ciekawie prezentują się lampy wiszące stylizowane na grubą linę lub wykonane w formie rzeźby gipsowej czy betonowej.

Propozycje lamp wiszących – lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/45-lampy-wiszace

Co rozświetla światowe salony ?

Nie będzie zaskoczeniem, że w mijającym roku koronę bestsellerów niepodzielnie dzierżą lampy nowoczesne. Charakteryzuje je proste wykonanie, jak najmniejsza liczba dodatków i dekoracji oraz połączenie prostych barw – najczęściej czerni i bieli. Dominują żarówki o kształtach wydłużonych i wąskich.

Dość popularny wydaja się być styl industrialny. Rozumiemy przez to elementy wykończenia, w tym oświetlenie, realizowane w tylu sprzed około wieku. Lampy takie są w większości ciężkie, z wyraźnymi znakiem czasu, w postaci zarysowań i odbarwień, często imitujące barwą nietrawiony metal. Pasują do nich zdobienia w postaci przetartych nieco sznurów lub łańcuchów z grubymi oczkami. Ciekawie komponują się z nimi żarówki dekoracyjne – duże i świecące w odcieniach brązu.

Nie zapominajmy, że aranżacja wnętrz może być dziedziną sztuki. Wiedzą o tym twórcy awangardy oświetleniowej. Swoje inspiracje przelewają bowiem na ozdobne klosze, stojaki oraz żarówki. Styl ten wyróżnia barwna kolorystyka, oraz nieomal muzealna dbałość o detal. W grupie tej nie zabraknie na przykład lamp nocnych w kształcie kwiatu orchidei, lampy wiszącej imitującej anioła podtrzymującego niebiańskie sklepienie czy lampy stojącej w postaci angielskiego dżentelmena z rozłożoną nad głową parasolką. W poszukiwaniu inspiracji oświetlenia, warto zapoznać się z propozycjami nowoczesnych lamp podłogowych dostępnymi w Internecie

(http://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/13-lampy-podlogowe).

Dbałość o szczegóły może sprawić, że nasze wnętrze nabierze ducha, konkretnego stylu i przepełnione będzie odpowiadającą nam atmosferą. Warto zatem dobrze przemyśleć oraz prześledzić trendy także w oświetleniach – czasem tak drobny detal jak zakup dekupażowej lampy art-deco w zamian za oświetlenie z Ikei może całkowicie zmienić ducha naszego domu.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz