Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Klucz pneumatyczny YATO YT-0953

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: YATO YT-0953
 
Producent: YATO
 
Klasyfikacja: klucze, narzędzia pneumatyczne
 
Specyfikacja: waga: 2 kg, minimalny moment dokręcania/odkręcania śrub: 90 Nm, max. -||-: 1356 Nm, końcówka trzpienia: 1/2"
 
Narzędzia:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
7 wszystkich głosów

 

Plusy


ergonomiczny, solidnie wykonany klucz pneumatyczny o dużym momencie dokręcania/odkręcania śrub

Minusy


dość wysoka cena


  Klucz pneumatyczny YATO cechuje się najwyższą mocą spośród wszystkich kluczy z klasy 1/2″ – 1356 Nm. Dzięki swej niewielkiej masie mianowanej na 2 kilogramy, klucz ten jest niezwykle skutecznym i wydajnym narzędziem usprawniającym długie prace mechaniczne. Na tak niską masę klucza decydujący wpływ mają materiały z jakich został wykonany – są to materiały kompozytowe oraz […]

0
Opublikowany 27 listopada 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Opisywanym produktem jest udarowy, pneumatyczny klucz kompozytowy YATO YT-0953.
 

 

Klucz pneumatyczny YATO cechuje się najwyższą mocą spośród wszystkich kluczy z klasy 1/2″ – 1356 Nm. Dzięki swej niewielkiej masie mianowanej na 2 kilogramy, klucz ten jest niezwykle skutecznym i wydajnym narzędziem usprawniającym długie prace mechaniczne. Na tak niską masę klucza decydujący wpływ mają materiały z jakich został wykonany – są to materiały kompozytowe oraz duraluminium. Ponadto YATO YT-0953 jest narzędziem o niezwykle ergonomicznym kształcie posiadającym nieprzemarzający uchwyt rękojeści oraz uniwersalny system włącznika START/STOP – to również wpływa na usprawnienie komfortu i czasu pracy kluczem.

J

eśli chodzi o aspekty techniczne to jak już wyżej wspomniałem klucz YATO YT-0953 jest narzędziem pneumatycznym z udarem TWIN HAMER gwarantującym pełną skuteczność dokręcania śrub. Urządzenie wyposażone zostało także w system zmiany obrotów LEWO-PRAWO nie przeciążający gwintów dokręcanych śrub. Minimalny moment dokręcający klucza wynosi 90 Nm, zaś jego maksymalna wartość mianowana jest na 1356 Nm. Końcówka trzpienia – 1/2″ Narzędzie pracuje z prędkością 10000 obr./min. i przeznaczone jest w szczególności do zastosowań profesjonalnych (m.in. w specjalistycznych serwisach ogumienia).

 
Klucz pneumatyczny YATO YT-0953 jest narzędziem o wielu zaletach. Są to między innymi: lekkość narzędzia w porównaniu do konkurencyjnych produktów, duży moment odkręcania bądź dokręcania śrub, solidne wykonanie klucza, a także prostota obsługi i pełna ergonomika pracy. Wad opisywany klucz oprócz tej jednej – dla wielu istotnej, dla wielu nieznaczącej – nie posiada. Tą jedną wadą jest cena – 650 złotych za produkt tego typu to dość wygórowana stawka, będąca dla wielu chętnych na zakup tego klucza swojego rodzaju zaporą. Podsumowując – klucz pneumatyczny YATO YT-0953 zasługuje na… piątkę z plusem! – bez względu na cenę jest to narzędzie bezkonkurencyjne w tym segmencie rynkowym.
 

Zapraszam do komentowania wpisu i wyrażania własnej opinii na temat produktu!

 

Zdjęcia


Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)