Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

ATLAS GIPS Solaris – tynk gipsowy

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: ATLAS GIPS Solaris
 
Producent: ATLAS
 
Klasyfikacja: tynki gipsowe
 
Specyfikacja: opakowanie: 25 kg
 
Materiały Budowlane:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
1 wszystkich głosów

 

Plusy


wysoka wydajność, duże możliwości zastosowania

Minusy


brak


ATLAS GIPS Solaris to jednowarstwowy tynk stosowania wewnętrznego. Przeznaczony jest głównie do tynkowania w pomieszczeniach o normalnej wilgotności powietrza, a także w kuchniach i łazienkach, gdzie wilgotność ta jest podwyższona. Zalecany do nakładania na sufity i ściany z cegieł, bloczków, pustaków i innych tego typu materiałów ceramicznych bądź silikatowych. Świetnie sprawdzi się także stosowany na powierzchniach […]

0
Opublikowany 29 stycznia 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest tynk gipsowy ATLAS GIPS Solaris. Produkt dystrybuowany jest w workach o masie 25 kilogramów. Czy jest to dobry produkt? Jakie posiada właściwości? Na te i na wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie czytając tą recenzję.  Zaczynajmy!
 

ATLAS GIPS Solaris to jednowarstwowy tynk stosowania wewnętrznego. Przeznaczony jest głównie do tynkowania w pomieszczeniach o normalnej wilgotności powietrza, a także w kuchniach i łazienkach, gdzie wilgotność ta jest podwyższona. Zalecany do nakładania na sufity i ściany z cegieł, bloczków, pustaków i innych tego typu materiałów ceramicznych bądź silikatowych. Świetnie sprawdzi się także stosowany na powierzchniach z betonu, gazobetonu i betonu komórkowego. Przy jego pomocy możemy również wykonywać prace remontowe i naprawcze (takie jak chociażby obróbki ościeży okien, drzwi i parapetów oraz uzupełnianie większych ubytków i bruzd).

J

eśli mowa o aspektach technicznych opisywanego produktu to tynk gipsowy marki ATLAS zawiera w swym składzie oprócz wspomnianego gipsu syntetycznego, wypełniacze mineralne oraz dodatki modyfikujące. Postać handlowa produktu to suchy proszek przeznaczony do rozrobienia z wodą w proporcjach zalecanych na opakowaniu.

ATLAS GIPS Solaris charakteryzuje się niskim stopniem zużycia rzędu 0,85 kg/m2 przy użyciu warstwy o grubości 1 mm. Zaleca się stosować warstwę tynku nie grubszą niż 3 centymetry i nie cieńszą niż 8 milimetrów. Zalecana temperatura nakładania to standardowe dla wyrobów tego typu od 5 do 25 stopni Celsjusza. Produkt cechuje się gładką fakturą. Czas przydatności tynku ATLAS do użycia po rozrobieniu z wodą to 30 minut.

Przygotowywane podłoże musi być nośne i oczyszczone. Oprócz tego wymaga się by było ono również wysezonowane do stanu powietrzno-suchego i  zagruntowane jednym z preparatów ATLAS. Tynk ATLAS GIPS Solaris aplikujemy ręcznie przy użyciu stalowej pacy. Zaprawę przygotowuje się bardzo szybko – materiał z worka wsypujemy do pojemnika z czystą wodą, pozostawiamy na czas 5 minut aby gips naturalnie nasiąknął wodą, następnie wszystko mieszamy ręcznie bądź mechanicznie przy użyciu wiertarki lub mieszadła do momentu uzyskania jednolitej konsystencji bez grudek.

Produkt przechowywany w szczelnie zamkniętym opakowaniu zachowuje okres przydatności do użycia przez 6 miesięcy od daty produkcji. Zaleca się magazynowanie go na paletach.

 
Tynk ATLAS GIPS Solaris jest produktem bardzo korzystnym cenowo – za 25 kilogramowy worek zapłacimy niespełna 30 złotych. Produkt na szóstkę!
 
 

Zapraszam do komentowania wpisu i własnej oceny produktu!

 

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)