Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

ATLAS Standard Biały – klej do gresu

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: ATLAS Standard Biały
 
Producent: ATLAS
 
Klasyfikacja: kleje do gresu
 
Specyfikacja: opakowanie: 25 kg
 
Materiały Budowlane:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
brak ocen

 

Plusy


wysoka jakość produktu, możliwość stosowania zewnętrznego

Minusy


brak


Klej do płytek ATLAS Standard Biały (dawniej ATLAS Progres Standard Biały) jest spoiwem do gresu polerowanego, układanego wewnątrz i na zewnątrz lokali mieszkalnych. Z powodzeniem używać go możemy w łazienkach i kuchniach – jest odporny na działanie wilgoci. Świetnie zda rezultat również w przypadku mocowania gresu na tarasach czy w letnich kuchniach lub altanach. Klej do płytek ATLAS Standard […]

0
Opublikowany 31 stycznia 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Kolejnym z produktów jak w ostatnim czasie wzięliśmy pod naszą lupę jest klej do płytek gresowych marki ATLAS – Standard Biały. “Standardowa” jest tu również masa opakowania kleju – dystrybuowany jest w 25 kilogramowych workach. Czy zatem wszystko będzie takie “standardowe” i klej niczym się nie wyróżnia na tle podobnych produktów? Na te i na wiele innych pytań postaram się Wam za chwilę odpowiedzieć!
 

klej-do-plytek-gresowych-atlas-progres-standard-bialy

Klej do płytek ATLAS Standard Biały (dawniej ATLAS Progres Standard Biały) jest spoiwem do gresu polerowanego, układanego wewnątrz i na zewnątrz lokali mieszkalnych. Z powodzeniem używać go możemy w łazienkach i kuchniach – jest odporny na działanie wilgoci. Świetnie zda rezultat również w przypadku mocowania gresu na tarasach czy w letnich kuchniach lub altanach. Klej do płytek ATLAS Standard Biały doskonale radzi sobie z przyklejaniem płytek ceramicznych małego i średniego formatu, gresu polerowanego oraz innych elementów cechujących się wysoką nasiąkliwością bądź nieodpornych na przebarwienia spowodowane stycznością z szarym cementem.

J

eśli mowa o aspektach technicznych opisywanego produktu to w jego skład oprócz wysokiej jakości spoiwa cementowego wchodzą również kruszywa oraz specjalnie selekcjonowane dodatki modyfikujące. Postać handlowa produktu to sucha mieszanka przeznaczona do rozrobienia z wodą w proporcjach zalecanych na opakowaniu przez producenta.

ATLAS Standard Biały jak sama nazwa wskazuje jest spoiwem barwy białej. Charakteryzuje się on średnim zużyciem rzędu 1,5 kg/m2 na każdy milimetr grubości warstwy. Zaleca się stosować warstwę kleju grubości od 2 do 10 mm – w zależności od podłoża. Czas przydatności mieszanki ATLAS do użycia po rozrobieniu z wodą to aż trzy godziny! Czas schnięcia otwartego kleju ATLAS Standard Biały producent mianuje na 20 minut – wszystko przebiega zatem niezwykle szybko. Korektę klejonego elementu możemy wykonać po upływie nie więcej niż 10 minut. Klej nie spływa z powierzchni pionowych, tak więc przy jego pomocy mocować możemy również płytki do powierzchni ścian. Posadzki można użytkować po upływie doby – podobnie ma się sprawa z fugowaniem powierzchni pionowych i poziomych. Pełną wytrzymałość uzyskujemy po upływie 3 dni.

Podłoże przed użyciem kleju powinniśmy odpowiednio przygotować. Musi ono również spełniać kilka podstawowych cech: być stabilne, suche lub matowo-wilgotne i równe. Do nas z kolei należy jego oczyszczenie i zagruntowanie jednym z preparatów ATLAS zalecanych przez producenta na karcie technicznej produktu.  Klej nakładamy ręcznie przy użyciu gładkiej pacy stalowej bądź pacy ząbkowanej. Prawidłową zaprawę klejową przygotowuje się bardzo łatwo – zawartość worka wsypujemy do wiadra z odmierzoną ilością wody i mieszamy wszystko mieszarką na wolnych obrotach z mieszadłem do zapraw do chwili uzyskania jednolitej masy. Tak przygotowany klej odstawiamy na 5 minut – czas dojrzewania zaprawy – i ponownie mieszamy.

Produkt przechowywany w szczelnie zamkniętym opakowaniu zachowuje okres przydatności do użycia przez 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.

 
Klej do płytek ATLAS Standard Biały nie jest zatem wcale taki standardowy jakby się mogło komuś wydawać. W odróżnieniu od wielu konkurencyjnych produktów nie spływa z powierzchni pionowych, możemy go również stosować na zewnątrz budynków i najważniejsze – szybko wysycha. Jedyną cechą którą możemy uznać za standard jest cena kleju – za 25 kilogramowy worek zapłacimy niewiele ponad 40 złotych. W tym przedziale cenowym mieści się większość konkurencyjnych produktów. Ocena ogólna – piątka plus!
 
 

Zapraszam do komentowania wpisu i własnej oceny produktu!

 

Zdjęcia

aktualnie brak

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)