Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

ATLAS Zaprawa do fugowania

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Zaprawa do fugowania ATLAS
 
Producent: ATLAS
 
Klasyfikacja: fugi
 
Specyfikacja: opakowanie: 10 kg
 
Materiały Wykończeniowe:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
brak ocen

 

Plusy


możliwość stosowania zewnętrznego, świetnie współgra z okładzinami kamiennymi o nieregularnym kształcie

Minusy


cena mogłaby być trochę niższa


Samorozlewna zaprawa do fugowania firmy ATLAS jest kolejnym z produktów, jaki w ostatnim czasie trafił pod naszą redakcyjną lupę. Na pierwszy rzut oka jest to produkt nie wyróżniający się niczym szczególnym spośród konkurencyjnych fug – jest to upłynniona cementowa zaprawa do spoinowania, jakich wiele na rynku. Czy zatem posiada ona jakieś szczególne właściwości? A może jest to kolejny […]

0
Opublikowany 27 stycznia 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest zaprawa do fugowania marki ATLAS. Fuga dystrybuowana jest w workach o masie 10 kilogramów. Jak opisywana zaprawa radzi sobie w praktyce? Co przemawia za jej zakupem? Zaczynajmy!
 

zaprawa-do-fugowania-samorozlewna-atlas

Samorozlewna zaprawa do fugowania firmy ATLAS jest kolejnym z produktów, jaki w ostatnim czasie trafił pod naszą redakcyjną lupę. Na pierwszy rzut oka jest to produkt nie wyróżniający się niczym szczególnym spośród konkurencyjnych fug – jest to upłynniona cementowa zaprawa do spoinowania, jakich wiele na rynku. Czy zatem posiada ona jakieś szczególne właściwości? A może jest to kolejny wszechstronny produkt ATLAS? Bardziej skłaniałbym się ku drugiemu ze zdań. Zaprawa do fugowania ATLAS zalecana jest w szczególności do spoinowania elementów o nieregularnych kształtach. Świetnie zda rezultat również w przypadku fugowania płytek każdego formatu – ceramicznych (glazura, terakota, gres), cementowych i kamiennych. Zalecana jest do okładzin o dużej powierzchni – półpłynna konsystencja pozwala na proste i szybkie spoinowanie okładzin podłogowych o dużej powierzchni (hole, poczekalnie, sklepy, łazienki, kuchnie, korytarze). Wskazana jest do okładzin, w których konieczne jest bardzo dokładne wypełnienie spoin pomiędzy płytkami – np. na tarasach. Z powodzeniem stosować ją możemy także w miejscach mokrych, wilgotnych bądź też skrajnie suchych – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

J

eśli mowa o aspektach technicznych opisywanego produktu to w jego skład oprócz wysokiej jakości spoiwa cementowego wchodzą także specjalnie wyselekcjonowane kruszywa, wypełniacze, barwniki oraz dodatki modyfikujące. Postać handlowa produktu to sucha mieszanka przeznaczona do rozrobienia z wodą w proporcjach 2-2,5 litra wody na 10 kilogramowe opakowanie fugi.

ATLAS Zaprawa do fugowania tworzy spoinę barwy szarej. Charakteryzuje się ona średnim zużyciem rzędu 0,2 kg/m2 w przypadku płytki o wymiarach 60×60 cm i przy równoczesnym zachowaniu wymiarów spoiny na poziomie 4/7,5 mm (szer./gł.). Zalecana szerokość spoiny mieści się w przedziale od 4 milimetrów do 5 centymetrów.  Czas przydatności zaprawy ATLAS do użycia po rozrobieniu z wodą to 120 minut. Czas powierzchniowego przesychania producent mianuje na 30-40 minut, zaś czas dojrzewania fugi po rozrobieniu to 10 minut. Produkt cechuje również wartość 1000 mm3 odporności na ścieranie. Posadzki po fugowaniu można użytkować i obciążać już po upływie doby. Pełną wytrzymałość spoina uzyskuje po upływie 24 dni.

Fugę ATLAS stosować możemy na powierzchniach wykonanych z płyt OSB oraz na wylewkach cementowych i anhydrytowych. Podłoże przed rozpoczęciem spoinowania powinniśmy odpowiednio przygotować. Szczeliny pomiędzy płytkami należy starannie oczyścić i doprowadzić je do jednakowej głębokości.  Zaprawę nakładamy ręcznie przy użyciu pacy gumowej, a przygotowuje się ją w bardzo prosty sposób – materiał z opakowania wsypujemy do pojemnika z odmierzoną ilością wody (2,5 litra) i mieszamy całość do momentu uzyskania jednolitej konsystencji zaprawy. Mieszać możemy ręcznie bądź mechanicznie. Tak rozrobioną masę odstawiamy na 10 minut na czas dojrzewania i ponownie powtarzamy czynność mieszania.

Produkt przechowywany w szczelnie zamkniętym opakowaniu zachowuje okres przydatności do użycia przez 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu. Powinno się magazynować go w miarę możliwości w suchym miejscu bez dostępu do wilgoci.

 
Zaprawa do fugowania ATLAS posiada wiele wartościowych cech – możemy stosować ją wewnątrz i na zewnątrz budynków, na trudnych podłożach oraz do trudnych okładzin. Nie wyróżnia się jednak ona czymś szczególnym na swojej półce cenowej. Samą ceną nie odbiega od konkurencyjnych produktów – za 10 kilogramowy worek zapłacimy kwotę ponad 30 złotych. Nasuwa się przy tym na myśl teza, że mogłoby być nawet trochę taniej – w tym przedziale cenowym mieści się większość konkurencyjnych produktów, a niektóre nawet są jeszcze tańsze. Ocena ogólna – solidna piątka!
 
 

Zapraszam do komentowania wpisu i własnej oceny produktu!

 

Zdjęcia

ATLAS Zaprawa do fugowania kolory

atlas fuga

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)