Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Klej odkształcalny Atlas Plus Biały – 25kg

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Klej odkształcalny Atlas Plus Biały - 25kg
 
Producent: Atlas
 
Klasyfikacja: kleje, zaprawy
 
Specyfikacja: opakowanie - 25 kg
 
Materiały Budowlane:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
4 wszystkich głosów

 

Plusy


Umożliwia mocowanie płytek na trudnych podłożach – takich jak: płyty OSB, lastryko, „płytka na płytkę”


Opisywany klej marki Atlas cechuje się bardzo dużym odczynnikiem odkształcalności (S1) – najwyższy dopuszczalny stopień ugięcia utwardzonej warstwy kleju ulokowana jest w przedziale 2,5-5 milimetrów. Dwukrotnie zwiększona grubość warstwy sklejenia – od 2 do 10 mm – pozwala na przyklejanie płytek na podłożach o niewielkich nierównościach. Posiada zwiększoną przyczepność – rzeczywista przyczepność do podłoża betonowego […]

0
Opublikowany 27 września 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Recenzowanym produktem jest klej odkształcalny Atlas Plus Biały dystrybuowany w opakowaniach 25 kilogramowych.
 

Właściwości

Opisywany klej marki Atlas cechuje się bardzo dużym odczynnikiem odkształcalności (S1) – najwyższy dopuszczalny stopień ugięcia utwardzonej warstwy kleju ulokowana jest w przedziale 2,5-5 milimetrów.

Dwukrotnie zwiększona grubość warstwy sklejenia – od 2 do 10 mm – pozwala na przyklejanie płytek na podłożach o niewielkich nierównościach.
Posiada zwiększoną przyczepność – rzeczywista przyczepność do podłoża betonowego w normowych warunkach wynosi minimum 2,0 N/mm2 (minimalna przyczepność wymagana przez normę wynosi 1,0 N/mm2).
Obniżony spływ pozwala przyklejać płytki „od góry” – zgodny z zaleceniami, optymalny dobór konsystencji i grubości warstwy eliminuje spływ kleju, co pozwala na rozpoczęcie prac od góry ściany i uniknięcie docinania płytek w tak eksponowanym miejscu.
Wydłużony czas otwarty umożliwia przyłożenie płytki do kleju nawet 30 minut od momentu naniesienia go na podłoże – można jednorazowo nanieść go na większą powierzchnię.

Przeznaczenie

Przeznaczony do okładzin z płytek o dużej nasiąkliwości, z kamienia naturalnego i sztucznego, np. marmuru – klej zawiera biały cement i nie powoduje przebarwień, jakie mogą wystąpić w kontakcie z szarym cementem.
Idealny do przyklejania mozaiki szklanej i do łączenia luksferów – ze względu na wysoką przyczepność i biały cement.
zalecany jest do przyklejania okładzin narażonych na wyjątkowo trudne warunki użytkowania – spowodowane niestandardowym charakterem podłoża oraz negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Idealny do okładzin narażonych na odkształcenia – dzięki swej wysokiej elastyczności kompensuje naprężenia:
termiczne – na balkonach, tarasach, elewacjach, kominkach, ogrzewaniu podłogowym i ściennym,
mechaniczne – na płytach g-k i włóknowo-gipsowych/cementowych, na elastycznych hydroizolacjach typu WODER E, WODER W lub WODER DUO.
Umożliwia mocowanie płytek na trudnych podłożach – takich jak: płyty OSB, lastryko, „płytka na płytkę”, a także silnie przylegające warstwy malarskie (np. lamperie olejne), z mas bitumicznych (po parkietach), z klejów (po płytkach PVC) itp.
Rodzaje podłoży – wymienione powyżej podłoża trudne lub odkształcalne oraz otynkowane lub nieotynkowane ściany z bloczków, pustaków, cegieł, wylewki cementowe i anhydrytowe.
Rodzaj przyklejanych płytek – małego i średniego formatu; o średniej nasiąkliwości; ceramiczne (glazura, terakota, klinkier, gres, mozaika), cementowe, kamienne itp.

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

aktualnie brak

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)