Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

MAPEI Klej DO GRESU 25 kg

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: MAPEI KERABOND T
 
Producent: MAPEI
 
Klasyfikacja: kleje, zaprawy
 
Specyfikacja: worek: 25 kg
 
Średnia cena (zł): 29,98
 
Materiały Budowlane:
 
Nasza ocena
9.0


Wasza ocena
4 wszystkich głosów

 

Plusy


duże możliwości zastosowania, niska cena

Minusy


brak


Klej do gresu marki MAPEI swoje główne zastosowanie znajdzie podczas przyklejania okładzin ceramicznych typu gres. Jego podwyższona elastyczność i ponadprzeciętna przyczepność do podłoża pozwala na stosowanie zaprawy zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. KERABOND T poza mocowaniem gresu może być także wykorzystany do klejenia płytek ceramicznych i niewrażliwego na wilgoć kamienia naturalnego. Produkt można też zastosować do klejenia punktowego […]

0
Opublikowany 8 marca 2017 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest klej do gresu marki MAPEI, dobrze znanej na rynku artykułów budowlanych. MAPEI Kerabond T to wzmocniona, tiksotropowa, cementowa zaprawa klejąca o wysokiej przyczepności. Przyjrzyjmy się bliżej jej możliwościom.
 

Klej do gresu marki MAPEI swoje główne zastosowanie znajdzie podczas przyklejania okładzin ceramicznych typu gres. Jego podwyższona elastyczność i ponadprzeciętna przyczepność do podłoża pozwala na stosowanie zaprawy zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. KERABOND T poza mocowaniem gresu może być także wykorzystany do klejenia płytek ceramicznych i niewrażliwego na wilgoć kamienia naturalnego. Produkt można też zastosować do klejenia punktowego materiałów izolacyjnych. Dzięki swojej strukturze klej MAPEI pozwala na mocowanie okładzin do każdego rodzaju podłoża – do posadzek, ścian i sufitów.  Zaprawa umożliwia klejenie płytek od góry bez efektu spływania. Dla podłoży podatnych na wchłanianie wilgoci należy uprzednio zastosować preparat gruntujący. Maksymalny format klejonych okładzin to 900 cm2.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne recenzowanego kleju dystrybuowany jest on w workach o masie 25 kilogramów. Zaprawa jak wspomniałem we wstępie przygotowana jest na bazie cementu. Klej do gresu KERABOND T charakteryzuje się średnim zużyciem rzędu 2,5 kilograma na metr kwadratowy przy grubości warstwy 1 milimetra. Zaprawę zaleca się aplikować pacą zębatą nr 4, 5 lub 6. Maksymalny czas użytkowania zaprawy szacowany jest na 8 godzin. Czas schnięcia otwartego i możliwość korygowalności okładziny to odpowiednio 20 i 45 minut. Do spoinowania ścian przystąpić możemy już po upływie 4 godzin. W przypadku podłóg czas wydłuża się do 1 doby. Obciążenie podłóg ruchem pieszym może nastąpić po upływie kolejnych 24 godzin, zaś pełne obciążenie nie powinno nastąpić wcześniej niż po upływie 14 dni. Okres przydatności zaprawy do użycia wynosi 1 rok.

mapei kerabond klej do gresu opinie

 
Cena kleju do gresu MAPEI KERABOND T jest bardzo korzystna – wynosi ona niespełna 30 złotych za 25 kilogramowe opakowanie. Produkt ten z uwagi na duże możliwości zastosowania, a także niezłe parametry techniczne z pewnością jest bardzo atrakcyjny dla potencjalnych kupujących. Mocne 9 na 10! 

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

+ Slide
- Slide

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

 


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzy



Zapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)