Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Hydroizolacja ATLAS WODER DUO SKŁADNIK A 32 kg

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: ATLAS WODER DUO SKŁADNIK A
 
Producent: ATLAS
 
Klasyfikacja: hydroizolacja
 
Specyfikacja: worek: 32 kg
 
Średnia cena (zł): 65
 
Materiały Budowlane:
 
Nasza ocena
9.0


Wasza ocena
10 wszystkich głosów

 

Plusy


szerokie możliwości zastosowania

Minusy


wysoka cena


Hydroizolacja WODER DUO zalecana jest jako ochrona podpłytkowa podłoża przed wodą na powierzchni wszelkiego rodzaju tarasów, balkonów i pomieszczeń mokrych. Przy jej użyciu możliwe jest również uszczelnianie fundamentów. Preparat marki ATLAS stanowi hydroizolację przeciwwilgociową i przeciwwodną. Chroni podłoża przeznaczone pod płytki w pomieszczeniach mokrych – łazienkach, natryskach, kuchniach, myjniach – zwłaszcza w strefach mokrych, a więc […]

0
Opublikowany 15 marca 2017 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest hydroizolacja dwuskładnikowa, renomowanej marki artykułów budowlanych ATLAS. WODER DUO tworzy na powierzchni hydroizolację przeciwwilgociową i przeciwwodną. Ta recenzja opisuje Składnik A – w sprzedaży jest również Składnik B będący uzupełnieniem opisywanego produktu. Przyjrzyjmy się bliżej jego możliwościom.
 

Hydroizolacja WODER DUO zalecana jest jako ochrona podpłytkowa podłoża przed wodą na powierzchni wszelkiego rodzaju tarasów, balkonów i pomieszczeń mokrych. Przy jej użyciu możliwe jest również uszczelnianie fundamentów. Preparat marki ATLAS stanowi hydroizolację przeciwwilgociową i przeciwwodną. Chroni podłoża przeznaczone pod płytki w pomieszczeniach mokrych – łazienkach, natryskach, kuchniach, myjniach – zwłaszcza w strefach mokrych, a więc wokół kabin prysznicowych, wanien czy umywalek. Pozwala na ochronę takich surowców jak tynki cementowe i cementowo-wapienne, cementowe podkłady podłogowe, beton, żelbeton, mury ceglane, z pustaków, bloczków, okładziny gipsowo-kartonowe itp. WODER DUO można z powodzeniem stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Produkt sprawdzi się też doskonale jako izolacja przeciwwodna w zbiornikach wody użytkowej, zbiornikach przeciwpożarowych czy w oczyszczalniach ścieków.

Co do właściwości hydroizolacji ATLAS WODER DUO jest to preparat elastyczny i paroprzepuszczalny. Jest ona odporna na mróz, promieniowane UV i starzenie powłoki. Przy jej użyciu możliwe jest mostkowanie ustabilizowanych rys i pęknięć większych niż 0,75 milimetra. Hydroizolacja ATLAS jest wzmocniona włóknami co sprawia, że powłoka izolacyjna jest jeszcze bardziej odporna na uszkodzenia. WODER DUO przywiera do powierzchni bez gruntowania, zaś rzeczywista przyczepność do podłoży betonowych wynosi powyżej 1,0 MPa. Produkt z powodzeniem może być stosowany bezpośrednio pod płytki, zamiast papy czy folii. Środek nie zawiera rozpuszczalników i nie powoduje korozji metali.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne recenzowanego produktu ATLAS WODER DUO jest dwuskładnikowym wyrobem hydroizolacyjnym, wytworzonym na bazie cementu, wypełniaczy mineralnych i domieszek modyfikujących. Produkt cechuje się średnim zużyciem rzędu około 1,5 kg / m2 / 1 mm warstwy. Czas otwarty pracy zaprawy to 30 minut. Kolejną warstwę zaprawy można nałożyć po upływie 3 godzin. Inne prace związane z zaprawą, takie jak kolejne warstwy czy mocowanie okładzin można wykonywać po upływie 12 godzin. Obciążenie powierzchni wodą pod ciśnieniem może nastąpić po 1 tygodniu od aplikacji. Rekomendowane warunki pracy preparatem WODER DUO to temperatura około 20 °C i 55-60% wilgotności.

 
Cena hydroizolacji ATLAS WODER DUO jest dość wysoka – wynosi ona 65 złotych za 32 kilogramowe opakowanie. Dlaczego wysoka? Otóż obligatoryjny jest zakup drugiego składnika hydroizolacyjnego w cenie 211 złotych za 8 kilogramowe opakowanie. Bez wątpienia cena to jednak jedyna wada produktu – cała reszta zasługuje na mocne 9 na 10! 

 

Zdjęcia


Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)