Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Pilarka tarczowa Black & Decker KS1400L

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Black & Decker KS1400L
 
Producent: Black & Decker
 
Klasyfikacja: pilarki tarczowe
 
Specyfikacja: Moc pobierana 1400 W Napięcie zasilania 230 V Głębokość cięcia 65 mm Prędkość bez obciążenia 5,000 obr./min Średnica tarczy pilarskiej 190 mm Średnica otworu tarczy 16 mm Cięcie w odchyleniu od pionu 0-45 ° Długość przewodu zasilającego 3 m
 
Narzędzia Budowlane: ,
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
2 wszystkich głosów

 

Plusy


wysoka jakość wykonania, dobra moc i parametry pracy, idealny stosunek jakości do ceny

Minusy


ubogie wyposażenie standardowe


Jako największy atut pilarki tarczowej Black & Decker KS1400L z całą pewnością można uznać zamontowany w niej laser. Umożliwia on bardzo precyzyjne cięcie materiału w każdych warunkach. Kolejnym plusem narzędzia jest jego dość mocny silnik o dobrej mocy 1400 W gwarantujący wszechstronność zastosowań. Słowo wstępu już za nami – nadeszła pora na rozpakowanie i pierwsze […]

0
Opublikowany 11 lipca 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym opisywanym produktem jest pilarka tarczowa marki Black & Decker. Model, któremu się dzisiaj bliżej przyjrzymy to KS1400L. Patrząc na same oznaczenie niewiele możemy z niego wywnioskować – rzućmy więc okiem w kierunku specyfikacji technicznej. Zaczynajmy!
 

Jako największy atut pilarki tarczowej Black & Decker KS1400L z całą pewnością można uznać zamontowany w niej laser. Umożliwia on bardzo precyzyjne cięcie materiału w każdych warunkach. Kolejnym plusem narzędzia jest jego dość mocny silnik o dobrej mocy 1400 W gwarantujący wszechstronność zastosowań.

Słowo wstępu już za nami – nadeszła pora na rozpakowanie i pierwsze uruchomienie pilarki. Wyposażenie standardowe jak przystało na firmę Black & Decker niestety nie należy do najbogatszych. Znajdziemy w nim jedynie 20 zębową tarczę tnącą wykonaną z węglików spiekanych oraz prowadnicę przeznaczoną do cięcia wzdłużnego. Na próżno przyjdzie nam szukać takich akcesoriów jak chociażby adapter do odsysania pyłu – maszyna posiada do niego przyłącze jednak sam adapter stanowi dodatkowo płatne wyposażenie.

Jeśli chodzi o samą pilarkę sprawuje się ona całkiem przyzwoicie. Zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowany majsterkowicz  będzie zadowolony z jej zakupu. Głębokość cięcia materiału do 65 milimetrów daje możliwość szybkiego i łatwego cięcia poprzecznego, wzdłużnego i ukośnego. System ustawiania głębokości cięcia jest niezwykle intuicyjny, a możliwość cięcia w odchyleniu od pionu zapewnia szereg opcji zastosowania recenzowanego modelu. Co do jakości cięcia również nie można mieć żadnych zastrzeżeń – każdy z 20 zębów tarczy z węglików spiekanych gwarantuje idealne odwzorowanie zamierzonych celów wykończenia materiału. Dodatkowo wykorzystanie tarcz z węglików zamiast standardowych daje nam ich dłuższy okres eksploatacji – charakteryzują się one zdecydowanie dłuższą żywotnością.

Do udogodnień i mechanizmów zapewniających bezpieczeństwo użytkowania pilarki zaliczyć możemy miękki włącznik z blokadą zabezpieczającą przed przypadkowym uruchomieniem urządzenia oraz walcową rękojeść zapewniającą lepszą sterowalność i prowadzenie pilarki po obrabianym materiale.

Pilarkę Black & Decker KS1400L w sklepach internetowych nabyć możemy za kwotę niespełna 400 złotych – w marketach stacjonarnych jej cena jest o kilkadziesiąt złotych droższa. Z całą świadomością mogę jednak stwierdzić, że za tak dopracowane narzędzie o tak szerokich możliwościach warto zapłacić nawet o 100 złotych więcej. Ocena ogólna – piątka z plusem.
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

Playlista “Black&Decker KS1400L

 

 zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

 

Sprawdźmy ceny poroduktór marki Black&Decker


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)