Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

ŚMIG Premium F-60

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: ŚMIG Premium F-60
 
Producent: ŚMIG
 
Klasyfikacja: kleje do glazury
 
Specyfikacja: opakowanie: 18kg
 
Materiały Budowlane:
 
Materiały Wykończeniowe:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
10 wszystkich głosów

 

Plusy


bardzo wysoka wydajność, niska cena

Minusy


brak


Recenzowany polimerowy klej ŚMIG Premium F-60 polecany jest do montażu wszelkiego rodzaju okładzin ceramicznych i kamiennych. Produkt dzięki swoim doskonałym  właściwościom i unikatowej strukturze zapewnia dużą elastyczność i podnosi komfort pracy. Gdy chodzi o aspekty techniczne opisywanego produktu, możemy powiedzieć między innymi o średnim zużyciu kleju 1,8 kg/m2 – w zależności od formatu i rodzaju […]

3
Opublikowany 6 marca 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym opisywanym produktem jest polimerowy klej do płytek marki ŚMIG z serii Premium (model F-60). Produkt dystrybuowany jest w wiaderkach z tworzywa sztucznego o zawartości 18 kilogramów.
 

śmig f 60 opinie

Recenzowany polimerowy klej ŚMIG Premium F-60 polecany jest do montażu wszelkiego rodzaju okładzin ceramicznych i kamiennych. Produkt dzięki swoim doskonałym  właściwościom i unikatowej strukturze zapewnia dużą elastyczność i podnosi komfort pracy.

Gdy chodzi o aspekty techniczne opisywanego produktu, możemy powiedzieć między innymi o średnim zużyciu kleju 1,8 kg/m2 – w zależności od formatu i rodzaju mocowanych elementów. Aplikację masy klejowej ŚMIG zaleca się przeprowadzać przy pomocy pac zębatych o numerach od 4 do 10. Odpowiednio przygotowana zaprawa zachowuje swoje właściwości klejące przez okres 16 godzin, a czas schnięcia otwartego nałożonej warstwy to 30 minut. Do procesu spoinowania podejść możemy po upływie 24 godzin. Podobnie wygląda to w przypadku obciążenia ruchem pieszych, zaś na możliwość pełnego obciążenia nowej powierzchni glazury musimy przeczekać okres 14 dni. Jak wcześniej wspominałem klej ŚMIG Premium F-60 dystrybuowany jest w wiaderkach o masie 18 kilogramów. Produkt odpowiednio przechowywany zachowuje swoje właściwości klejące przez okres 2 lat od daty produkcji.

 
Zaprawa klejowa ŚMIG Premium F-60 to produkt nie tylko wydajny, ale także bardzo atrakcyjny cenowo – za opisywany wariant zapłacimy kwotę niespełna 55 złotych. Klej jest produktem stosunkowo nowym na rynku, lecz dzięki szerokiej kampanii reklamowej jest jedną z najbardziej rozchwytywanych produkcji w marketach budowlanych. Ocena ogólna – szóstka!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony
 

Zdjęcia

klej do płytek smig f60 opnie

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

+ Slide
- Slide

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


3 komentarze


 1.  
  lukasz
  00.5

  Ten klej nie zasycha w warstwach powyżej milimetra. Po 24 godzinach pod płytką jest wciąż mokry.
 2.  
  Arkadiusz

  Klej bardzo długo schnie, słabo wiąże, po 5 dniach od położenia i zerwaniu płytki nadal jest plastyczny pod płytką, ODRADZAM STOSOWANIE -- szkoda nerwów
 3.  
  stefan

  Witam, Ja również żałuje, że nie poczytałem opinii na temat tego “kleju”.Płytki kładłem na początku sierpnia i posiadam film, jak na koniec tego miesiąca pod naciskiem, ze szczeliny spoinowej sączy się woda.Totalna porażka, 6 płytek musiałem skuć, niestety nie nadawały się już do niczego.Wymieniane płytki, położyłem na cementowy klej, innej wiodącej marki i po 24 godzinach klej był stabilny.Resztę płytek zostawiłem łudząc się, że to coś nazwane klejem do płytek w końcu wyschnie, niestety. 2 płytki pękły a reszta pracuje i skrzeczy jak się po nich chodzi.Złożyłem reklamację, ale oczywiście odrzucili nie podając konkretnego powodu przyczyny, którego nawet nie znalazł przedstawiciel megaronu, który był i widział całą sprawę. Generalnie klej jak i podejście do klienta to jedna wielka kpina.

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)