Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Szybkowiążąca zaprawa montażowa ATLAS Monter T-5

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: ATLAS Monter T-5
 
Producent: ATLAS
 
Klasyfikacja: zaprawy montażowe
 
Specyfikacja: opakowanie: 25 kg
 
Materiały Budowlane:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
4 wszystkich głosów

 

Plusy


szybkowiążąca zaprawa posiadająca także właściwości zaprawy naprawczej

Minusy


cena


Opisywana zaprawa montażowa marki ATLAS zalecana jest do kotwienia elementów na powierzchniach poziomych i pionowych oraz do tamowania lokalnych sączeń wody. Przy jej pomocy osadzanie i łączenie elementów betonowych staje się dziecinnie proste. Produkt ten swe zastosowanie znajdzie również jako zaprawa naprawcza. ATLAS Monter T-5 pozwala na wierne odtworzenie pierwotnego kształtu elementów betonowych (takich jak chociażby podatne na […]

1
Opublikowany 15 stycznia 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest szybkowiążąca zaprawa montażowa Monter T-5, renomowanej marki ATLAS. Produkt ten dystrybuowany jest w workach o masie 25 kilogramów.
 

zaprawa-szybkowiazaca-montazowa-atlas-monter-t-5-25-kg

Opisywana zaprawa montażowa marki ATLAS zalecana jest do kotwienia elementów na powierzchniach poziomych i pionowych oraz do tamowania lokalnych sączeń wody. Przy jej pomocy osadzanie i łączenie elementów betonowych staje się dziecinnie proste. Produkt ten swe zastosowanie znajdzie również jako zaprawa naprawcza. ATLAS Monter T-5 pozwala na wierne odtworzenie pierwotnego kształtu elementów betonowych (takich jak chociażby podatne na uszkodzenia krawędzie).

J

eśli chodzi o aspekty techniczne opisywanego produktu to ATLAS Monter T-5 jest zaprawą szybkowiążącą stworzoną na bazie cementu. W jej skład oprócz niego wchodzą także mieszaniny wypełniaczy kwarcowych oraz innych dodatków modyfikujących. Całość dystrybuowana jest w postaci suchego proszku i należy ją rozrabiać z wodą w proporcjach opisanych na opakowaniu. Stosować ją możemy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Producent deklaruje wydajność produktu na poziomie niespełna 1,8 kg suchej mieszanki na 1dm³. Zalecana grubość stosowanej warstwy mianowana jest z kolei na przedział od 1 do 25 milimetrów (przy większych niż 25 milimetrów szerokości  szczelinach mieszaninę zaprawy należy wzbogacić piaskiem kwarcowym). Rozrobiona zaprawa zachowuje swoje właściwości przez 5 minut. Produkt swoją pełną odporność na ściskanie (25 MPa) uzyskuje po upływie doby. Zaprawa ATLAS Monter T-5 dystrybuowana jest w workach o masie 25 kilogramów. Produkt powinien być przechowywany w oryginalnie zamkniętym opakowaniu i w suchym miejscu – zaleca się magazynowanie go na paletach.

 
Cena jaką przyjdzie nam zapłacić za produkt oscyluje w granicach 77 złotych. Zaprawa montażowa ATLAS Monter T-5 jest bardzo ceniona przez fachowców głównie za szybki czas wiązania. Ponadto dzięki wszechstronnym możliwościom zastosowania, a także możliwościom stosowania produktu jako zaprawy naprawczej produkt zasłużył na piątkę z plusem!
 
 

Zapraszam do komentowania wpisu i własnej oceny produktu!

 

Zdjęcia

ATLAS Monter T-5 opinie

ATLAS Monter T-5 naprawa lastryka

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


Jeden komenatrz


  1.  
    Krzysztof

    opis na opakowaniu nie odpowiada zawartości. Producent “mówi” o przydatności zaprawy przez 5 min, tymczasem 30 sek to “wszystkie pieniądze”. Zdecydowanie doradzam omijać produkt. Lepiej dołożyć 5 zł i kupić NP. CERESIT x5, x15.

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)