Szybkowiążąca zaprawa montażowa ATLAS Monter T-5

Dzisiejszym recenzowanym produktem jest szybkowiążąca zaprawa montażowa Monter T-5, renomowanej marki ATLAS. Produkt ten dystrybuowany jest w workach o masie 25 kilogramów.

zaprawa-szybkowiazaca-montazowa-atlas-monter-t-5-25-kg

Opisywana zaprawa montażowa marki ATLAS zalecana jest do kotwienia elementów na powierzchniach poziomych i pionowych oraz do tamowania lokalnych sączeń wody. Przy jej pomocy osadzanie i łączenie elementów betonowych staje się dziecinnie proste. Produkt ten swe zastosowanie znajdzie również jako zaprawa naprawcza. ATLAS Monter T-5 pozwala na wierne odtworzenie pierwotnego kształtu elementów betonowych (takich jak chociażby podatne na uszkodzenia krawędzie).

[dropcap]J[/dropcap]eśli chodzi o aspekty techniczne opisywanego produktu to ATLAS Monter T-5 jest zaprawą szybkowiążącą stworzoną na bazie cementu. W jej skład oprócz niego wchodzą także mieszaniny wypełniaczy kwarcowych oraz innych dodatków modyfikujących. Całość dystrybuowana jest w postaci suchego proszku i należy ją rozrabiać z wodą w proporcjach opisanych na opakowaniu. Stosować ją możemy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Producent deklaruje wydajność produktu na poziomie niespełna 1,8 kg suchej mieszanki na 1dm³. Zalecana grubość stosowanej warstwy mianowana jest z kolei na przedział od 1 do 25 milimetrów (przy większych niż 25 milimetrów szerokości  szczelinach mieszaninę zaprawy należy wzbogacić piaskiem kwarcowym). Rozrobiona zaprawa zachowuje swoje właściwości przez 5 minut. Produkt swoją pełną odporność na ściskanie (25 MPa) uzyskuje po upływie doby. Zaprawa ATLAS Monter T-5 dystrybuowana jest w workach o masie 25 kilogramów. Produkt powinien być przechowywany w oryginalnie zamkniętym opakowaniu i w suchym miejscu – zaleca się magazynowanie go na paletach.

Cena jaką przyjdzie nam zapłacić za produkt oscyluje w granicach 77 złotych. Zaprawa montażowa ATLAS Monter T-5 jest bardzo ceniona przez fachowców głównie za szybki czas wiązania. Ponadto dzięki wszechstronnym możliwościom zastosowania, a także możliwościom stosowania produktu jako zaprawy naprawczej produkt zasłużył na piątkę z plusem!

Zapraszam do komentowania wpisu i własnej oceny produktu!


ATLAS Monter T-5 opinie

ATLAS Monter T-5 naprawa lastryka

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Następny artykuł

Komentarze 1

  1. Krzysztof says:

    opis na opakowaniu nie odpowiada zawartości. Producent „mówi” o przydatności zaprawy przez 5 min, tymczasem 30 sek to „wszystkie pieniądze”. Zdecydowanie doradzam omijać produkt. Lepiej dołożyć 5 zł i kupić NP. CERESIT x5, x15.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje