Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Nowy wymiar sprzątania – recenzja robota sprzątającego Dirt Devil Navigator 608

 
 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Dirt Devil Navigator M608
 
Producent: Dirt Devil
 
Klasyfikacja: odkurzacz
 
Specyfikacja: -Moc: ~12 Wat
-Możliwość programowania
-Odkurzacz sam wraca do stacji dokującej
-Pojemność zbiornika: 0,4 l
-Czas pracy w trybie POWER: około 60 minut
-Czas pracy w trybie SILENT: około 80 minut
-Czas ładowania baterii: 4–5 godzin
 
Średnia cena (zł): 1200
 
Sprzęt:
 
Nasza ocena
6.0


Wasza ocena
4 wszystkich głosów

 

Plusy


(+) Cena

Minusy


(-) dla mnie jednak jeszcze za głośny


Do niedawna hasło “inteligentny dom” niewiele nam mówiło. Dziś coraz więcej osób wie, co ono oznacza, ba coraz więcej z nas wykorzystuje możliwości, jakie oferują zaawansowane technologie ułatwiając sobie tym samym codzienne funkcjonowanie. Systemy zdalnego sterowania sprzętem w ramach domu i posesji ograniczają nasz wysiłek i zaangażowanie w wiele codziennych czynności. I tak, dzięki bezprzewodowym […]

10
Opublikowany 1 grudnia 2016 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 

Do niedawna hasło “inteligentny dom” niewiele nam mówiło. Dziś coraz więcej osób wie, co ono oznacza, ba coraz więcej z nas wykorzystuje możliwości, jakie oferują zaawansowane technologie ułatwiając sobie tym samym codzienne funkcjonowanie. Systemy zdalnego sterowania sprzętem w ramach domu i posesji ograniczają nasz wysiłek i zaangażowanie w wiele codziennych czynności. I tak, dzięki bezprzewodowym instalacjom zarządzania domem nie musimy za każdym razem wstawać, by włączyć lub wyłączyć światło, rolety okienne opuszczamy i podnosimy za pomocą przycisku na pilocie, możemy zaprogramować urządzenia tak, by wyłączały się w momencie, kiedy nikt z nich nie korzysta, możemy kontrolować regulację ogrzewania lub klimatyzacji, możemy coraz więcej.

Odkurzacz, który dziś Wam zrecenzuję świetnie wpisuje się w charakterystykę inteligentnego domu – jest nowoczesny, wydajny, można go zaprogramować zgodnie z własnymi potrzebami i co najważniejsze – sprząta sam podczas gdy my leżąc na kanapie i popijając herbatę możemy przeglądać ulubioną prasę.

Krótko o marce

Dirt Devil – marka o ponad 100-letniej tradycji powstała w Ohio w 1905 r. i z sukcesem zawojowała amerykańskie rynki. W Europie pojawiła się w latach 80 z szeroką ofertą odkurzaczy workowych, bezworkowych, ręcznych, pionowych, cyklonowych, multi-cykolonowych, a także robotów sprzątających.

I właśnie przedstawiciel tych ostatnich – robot sprzątający Dirt Devil Navigator 608 będzie bohaterem dzisiejszej recenzji.

Design

Odkurzacz Dirt Devil Navigator  608 wyglądem zdecydowanie różni się od tradycyjnych odkurzaczy. Od razu widać, że jest to robot sprzątający jakich na rodzimym rynku pojawia sie coraz więcej. Na urządzenie  o kompaktowej konstrukcji i wadze 6 kg składa się  korpus w odcieniach czerni i antracytu, pojemnik na zanieczyszczenia o pojemności  0,4L, napęd i stacja dokująca. Odkurzacz wygląda nowocześnie, choć brakuje w nim wyświetlacza.

 dirt devil opinie

Wyposażenie odkurzacza i eksploatacja

Robot sprzątający Dirt Devil Navigator M608 został wyposażony w antystatyczną turboszczotkę, która nagarnia kurz do ssawki. Podczas odkurzania listew podłogowych przydaje się natomiast dodatkowa obrotowa szczotka umieszczona z boku. Urządzenie pracuje z mocą 11,4 W. W związku z tym, że zassane nieczystości mają do pokonania znacznie krótszą drogę niż w przypadku tradycyjnych odkurzaczy (brak rury), tak duża moc, jak w tradycyjnych odkurzaczach nie jest potrzebna. Urządzenie pracuje dość głośno, ale jeżeli pomyśleć, iż po zaprogramowaniu może ono pracować podczas naszej nieobecności, decybele nie stanowią żadnego problemu.

Pilot znajdujący się w zestawie pozwala na zdalne sterowanie robotem i programowanie go zgodnie z potrzebami. Dzięki opcji “wirtualna ściana” urządzenie można zaprogramować tak, by ograniczyło swoją pracę do określonego obszaru. Odkurzacz reaguje na niewidzialną linię, dzięki której nie wjedzie do pomieszczenia, w którym już było posprzątane, lub będziemy mogli zabezpieczyć np schody. Pole jego pracy można zakreślać przy użyciu technologii “Light Fence” oraz “Smart Fence”, która wyznacza nowy obszar pracy po posprzątaniu wcześniejszego.

Odkurzacz pracuje w 4 różnych trybach wykonując ruch spiralny, kwadratowy, krzyżowy oraz wzdłuż ścian. Dzięki temu dobrze manewruje między meblami, cokołami, pokonuje progi i różnego rodzaju przeszkody docierając nawet do trudno dostępnych miejsc. Choć z obserwacji wynika, że woli mniej zagospodarowane przestrzenie. Doskonale radzi sobie na dużych i twardych powierzchniach jak płytki, panele, parkiet. Zanim mu ktoś zarzuci, że jego efektywność na powierzchniach miękkich, takich, jak dywany i chodniki spada, powinien mieć na uwadze, że Dirt Devil Navigator m608 został stworzony przede wszystkim do pracy na twardych nawierzchniach. Wciąga różnego rodzaju drobinki, jak rozsypane produkty spożywcze, np, ryż, kasza, a także pyłki i kurz. Mimo obrotowych szczotek robot średnio sobie radzi z usuwaniem sierści zwierząt. Producent nie zaleca nim również odkurzać roślin i odzieży.

odkurzacz samo sprzatający

Jeżeli ktoś zechce mu zarzucić opieszałość w sprzątaniu dużych powierzchni, warto zaznaczyć, że niewielkie gabaryty okażą się nieocenione w momencie, kiedy trzeba będzie odkurzyć pod meblami. Odkurzacz swobodnie wjeżdża pod komody, konsole, stoliki, ba, dzięki specjalnym czujnikom nawet na schodach dobrze sobie radzi.

Warto wspomnieć, że odkurzacz wyposażony został w 2 tryby – Power, w którym pracuje 60 min i Silent, po uruchomieniu którego działa o 20 min dłużej. Jest bardzo mobilny. Mało tego, że sam sprząta, sam również wie, kiedy pojemność baterii niedługo się wyczerpie. W takiej sytuacji samodzielnie wraca do stacji dokującej. Niestety czas ładowania baterii trwa od 4 do 5 godzin.

Dirt Devil Navigator M608 cena

Koszty zakupu

Dirt Devil Navigator 608 to urządzenie, którego należy szukać na średniej półce cenowej. Za cenę około 1200 zł całkiem przyzwoicie radzi sobie z odkurzaniem domu, prawidłowo reaguje na komendy i nie sprawia problemów z ładowaniem i przechowywaniem. Jakość i moc odkurzacza są adekwatne do kwoty, jaką należy wydać na jego zakup.

Dirt Devil Navigator 608 uznany za najinteligentniejszy odkurzacz automatyczny w ofercie amerykańskiej marki urzeczywistnia wizję przyszłości, w której to roboty wykonują za człowieka szereg prozaicznych czynności. Co prawda nie ma w sobie tyle wdzięku co Rosie – robot – gosposia w serialu animowanym Jetsonowie, jednak przyznać należy, że jest jak w pełni dyspozycyjna i zaradna pomoc domowa, która po odebraniu polecenia odkurzy dom nie angażując nas w pracę. Dzięki niemu sprzątanie może być tak łatwe, jak nigdy dotąd. Taką przyjemność warto sobie zafundować.

Marcin: Jak dla mnie jest za głośny !, nie mogłem słuchać jego “ryczenia” podczas sprzątania w pokoju a o oglądaniu telewizji nie było już mowy. Nawet dobrze sobie radził w wjeżdżaniu na dywany (mamy dywan w pokoju dzieci), zaplusował u mnie posprzątaniem kurzy pod łóżkiem, dobrze też radził sobie ze zbieraniem długich włosów w łazience, niestety ich rozplątywanie ze szczotki do łatwych nie należało. Aby zdemontować szczotkę trzeba odkręcić maleńkie śrubeczki, a potem odpowiednio to złożyć i skręcić z powrotem. Bez złotej rączki w domu obawiam się o spore problemy z tym aspektem związane. Moja opinia jest taka że to urządzenia dla osób posiadających duże otwarte przestrzenie, z podłogami z paneli lub płytek.

Galeria zdjęć

Dirt Devil Navigator M608 pod łożkiem

 • Dirt Devil Navigator M608 opinie

  Dirt Devil Navigator M608 opinie
  odkurzacz samosprzatający

 • dirt devil opinie

  dirt devil opinie
  jak irobot

 • Navigator M608 robot sprzatający

  Navigator M608 robot sprzatający
  automatyczny odkurzacz

 • M608 tani irobot

  M608 tani irobot
  automatyczny odkurzacz

 • Dirt Devil Navigator recenzja

  Dirt Devil Navigator recenzja
  recenzja odkurzacza

 • Dirt Devil Navigator recenzja

  Dirt Devil Navigator recenzja
  robot sprzątający na dywanie

 • Dirt Devil Navigator M608 gdzie kupić

  Dirt Devil Navigator M608 gdzie kupić
  Dirt Devil Navigator M608 opinie forum cena

 • Odkurzacz samo sprzatający

  Odkurzacz samo sprzatający
  tani irobot

 • Dirt Devil Navigator M608

  Dirt Devil Navigator M608
  jaki robot sprzątający kupić

 • alternatywa dla drogich irobot

  alternatywa dla drogich irobot
  odkurzacz samojezdny

 • Dirt Devil Navigator M608 serwis

  Dirt Devil Navigator M608 serwis
  części do robota sprzatającego

 • Dirt Devil Navigator M608 dywan

  Dirt Devil Navigator M608 dywan
  Dirt Devil Navigator M608 do jakich pomieszczeń

 • Dirt Devil Navigator M608 pod łożkiem

  Dirt Devil Navigator M608 pod łożkiem
  świetny w trudno dostępnych miejscach

 • Dirt Devil Navigator M608 unboxing

  Dirt Devil Navigator M608 unboxing
  zawartość opakowania

 • Dirt Devil Navigator M608 pilot

  Dirt Devil Navigator M608 pilot
  rozpakowywanie robota

 • Dirt Devil Navigator M608 od spodu

  Dirt Devil Navigator M608 od spodu
  układ sprzątający szczotka Dirt Devil Navigator M608

 • Dirt Devil Navigator kurz panele

  Dirt Devil Navigator kurz panele
  doskonały na panelach i otwartych przestrzeniach

 • Dirt Devil Navigator M608

  Dirt Devil Navigator M608
  robot sprzątający

 • Dirt Devil Navigator M608 pudełko

  Dirt Devil Navigator M608 pudełko

 • Dirt Devil Navigator M608 tył pudełka

  Dirt Devil Navigator M608 tył pudełka
  opakowanie tył

 • Dirt Devil Navigator M608 pojemnik na kurz

  Dirt Devil Navigator M608 pojemnik na kurz
  filt i pojemnik na kurz

 • Dirt Devil Navigator M608 pilot

  Dirt Devil Navigator M608 pilot
  pilot do Dirt Devil Navigator M608

 • Dirt Devil Navigator M608 stacja dokująca

  Dirt Devil Navigator M608 stacja dokująca
  ładowanie baterii

 • Dirt Devil Navigator M608 instrukcja

  Dirt Devil Navigator M608 instrukcja

 • Dirt Devil Navigator M608 zawartość zestawu

  Dirt Devil Navigator M608 zawartość zestawu

 • ładowanie Navigator M608

  ładowanie Navigator M608

 • Dirt Devil Navigator M608 koła

  Dirt Devil Navigator M608 koła

 • dirty-devil-nawigator-bramka

  dirty-devil-nawigator-bramka

 • Szczotka zbierająca kurz

  Szczotka zbierająca kurz

Sprawdźmy ceny i ofertę konkurencji robotów sprzątających na naszym rynku


Joanna KumpińKowalska

 
Redakcja


10 komentarzy 1. Fatal error: Call to a member function permalink() on a non-object in /home/admin/domains/123budujemy.pl/public_html/wp-content/themes/made/functions/custom.php on line 591