Aplikacja Planuj z Forte

Być może ktoś z Was kiedyś miał okazję remontować pokój lub inne pomieszczenie. Niektórych to pewnie czeka. Decydując się na kupno materiałów remontowych zastanawiamy się jak będą razem wyglądać. Tutaj z pomocą przychodzi firma Forte, która opracowała aplikację pokazującą krok po kroku wizualizuje nasze wizje. Zapraszam do przeczytania mojej krótkiej recenzji.

Ten darmowy program posiada nietuzinkowe cechy. Już na wstępie ukazuje nam kilka gotowych do wyboru kształtów pomieszczeń. Mamy też możliwość samemu stworzyć pomieszczenie o interesującym nas kształcie i wymiarach. Po stworzeniu szablonu ukazuje się nam jego widok w 2D lub 3D. Ten możemy wybrać z menu u góry aplikacji. Oprócz tej opcji mamy także możliwość utworzenia nowego projektu, zapisania istniejącego lub wczytania poprzednio zapisanego w celu edycji. Do tego twórca dorzuca kilka narzędzi, dzięki którym dorysujemy bądź usuniemy ściany.
Przejdźmy jednak do tego po co została stworzona aplikacja. Mamy w niej ogromną bazę materiałów wykończeniowych, mebli i sprzętów RTV/AGD. Jednak nie wszystko jest takie piękne na jakie wygląda. Wśród wielu plusów natknąłem się na bardzo dużą wadę. Mianowicie elementy dostępne w bazie pochodzą tylko od firmy Forte. Nie znajdziemy tu na przykład paneli innych producentów.
Sama aplikacja pozwala nam wybrać interesujące elementy na ściany, podłogę i sufit. Są to różnego rodzaju płytki, panele itp. Mamy także możliwość nałożenia dowolnego koloru jeśli chcemy coś pomalować. W bazie znajdziemy takie elementy jak drzwi, okna, dodatki kuchenne, grzejniki, kominki, lustra, meble, stoły z krzesłami, sprzęty elektroniczne i żaluzje.
Podsumowując, mamy możliwość za pomocą kilku kliknięć myszy stworzyć ciekawe, interesujące nas wnętrze. Gotowy projekt możemy wydrukować. Dzięki specjalnej opcji sprawdzimy też całkowity koszt remontu wybranymi przez nas elementami. Ten także możemy „przenieść na papier”. Dodatkowym atutem jest brak konieczności instalowania aplikacji. Wystarczy pobrać ją ze strony producenta i gotowe. Dostępna jest tylko na komputery. Całkowita ocena to mocne 4 za brak większego wachlarza materiałów, który ogranicza się tylko do jednego producenta.

Poniżej zamieszczam zrzuty ekranu pochodzące właśnie z aplikacji Planuj z FORTE:

komputerowe wizualizacje program do aranżacji wnętrz komputerowa aranżacja wnętrz program do wizualizacji wnętrz

Następny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje