Odkurzacz BOSCH Free’e Home Professional BSGL5PRO5

Dzisiejszym recenzowanym produktem jest odkurzacz Free`e Home Professional renomowanej marki BOSCH. Model w katalogach oznaczony jest jako BSGL5PRO5. To innowacyjne urządzenie z filtrem HEPA nie tylko świetnie radzi sobie z porządkami, ale również jest bardzo przyjazne dla środowiska i alergików. Czym jeszcze opisywany odkurzacz wyróżnia się na tle konkurencji? Za chwilę znajdziecie odpowiedź. Zaczynajmy!

odkurzacz-bosch-home-professional-bsgl5pro5_opinie

BOSCH Free`e Home Professional BSGL5PRO5 to innowacyjny sprzęt zapewniający wysoką skuteczność odkurzania przy jednoczesnym niskim zużyciu energii dzięki zastosowaniu unikatowej technologii QuattroPower System. Urządzenie bez problemu z niezwykłą dokładnością zbiera zanieczyszczenia z twardych podłóg, terakoty czy powierzchni dywanów. Konstrukcja odkurzacza to typowa bryła dla urządzeń tego pokroju. Całość elementów jest ze sobą dobrze spasowana, metalowe kółka i wąż wykonany z tekstylnej plecionki są gwarancją profesjonalizmu i wysokiej trwałości produktu marki BOSCH. Jak już wcześniej wspomniałem BSGL5PRO5 jest urządzeniem niezwykle przyjaznym alergikom, dzięki zastosowaniu w pełni zmywalnego filtra HEPA. Dodatkowym atutem praktycznym jest z kolei zastosowanie w konstrukcji odkurzacza długiego, 15 metrowego przewodu zasilającego – co uwalnia nas od częstego przełączania urządzenia od kontaktu do kontaktu.

Odkurzacz BOSCH Free`e Home Professional kryje w sobie szereg unikatowych rozwiązań. Dedykowane do niego worki PowerProtect typu GALL PLUS z zamknięciem gwarantują wysoką skuteczność odkurzania nawet przy zapełniającym się worku, dzięki czemu wystarczają na dłuższy czas, a ponadto wyjęcie zapełnionego worka obywa się bez ryzyka kontaktu z kurzem. Za ergonomię i wygodę pracy odpowiadają między innymi bogate elementy wyposażenia standardowego, w skład którego wchodzą: cicha ssawka SilentClean Premium z mocowaniem zatrzaskowym, specjalnie zaprojektowana szczotka do odkurzania twardych powierzchni ze szczelinami i przerwami (jak na przykład kafelki oraz klepki podłogowe), ssawka szczelinowa, ssawka do tapicerki i rura teleskopowa z blokadą wysuwania. Na uwagę zasługują również takie elementy jak elektroniczna regulacja siły ssania za pomocą pokrętła, wskaźnik konieczności wymiany worka na kurz czy przezroczysty zderzak AirBumper zabezpieczający ściany i meble przed uderzeniami. Wisienką na torcie jest obudowa odkurzacza wyposażona w bardzo ergonomiczny uchwyt pokryta warstwą lakieru odporną na zarysowania. Możemy go parkować zarówno w pionie jak i w poziomie. Waga urządzenia wynosi 5,3 kilograma.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne recenzowanego urządzenia BOSCH BSGL5PRO5 napędzane jest ono silnikiem o mocy 700 W, zasilanym standardowym napięciem elektrycznym 230 V. Maksymalny poziom generowanego hałasu przez urządzenie utrzymany jest na poziomie 74 dB, zaś całkowite roczne zużycie energii przez odkurzacz mianowane jest na wartość 28 kilowatogodzin. Producent udziela na urządzenie 24 miesięcznego okresu gwarancji.

Cenowo odkurzacz niestety nie przedstawia się bardzo korzystnie dla naszych portfeli. Kwota, jaką musimy zapłacić przy kasie decydując się na jego zakup to aż 1300 złotych. Nie jestem w stu procentach przekonany czy wpływ na tak wysoką cenę mają zastosowane w nim technologię czy też może płacimy za markę. Bardziej skłaniałbym się ku drugiej opcji. Nie mniej jednak należy podsumować odkurzacz jako doskonałe urządzenie, radzące sobie doskonale z czyszczeniem każdego rodzaju podłóg, przyjazne alergikom i wyposażone w masę przydatnych unikatowych rozwiązań dodatkowo ułatwiających domowe porządki. Ocena ogólna – piątka.

 

BSGL5PRO5 opinie

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Playlista „Bosch Free’e Home Proffessional
Bosch Free'e
Bosch Free'e
Bosch Free'e Vacuum Cleaner
Bosch Free'e Vacuum Cleaner
Прахосмукачки Bosch Home Professional
Прахосмукачки Bosch Home Professional

 zobacz też filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Następny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje