Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Przepływowy podgrzewacz wody Termet TermaQ Electronic G-19-02

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Termet TermaQ Electronic G-19-02
 
Producent: Termet
 
Klasyfikacja: gazowe podgrzewacze wody
 
Specyfikacja: moc - 19,2 kW, zabezpieczenia: stabilizator ciśnienia gazu, automatyczny zawór odcinający dopływ gazu do palnika głównego przy zamkniętym przepływie wody, zabezpieczenie przed wypływem niespalonego gazu z palnika głównego lub zapalającego, zabezpieczenie przed zanikiem ciągu kominowego
 
Sprzęt:
 
Nasza ocena
4.0


Wasza ocena
23 wszystkich głosów

 

Plusy


atrakcyjny design, łatwe odpalanie, wydajne baterie, oszczędny w eksploatacji

Minusy


źle spasowane pokrętła


Produkt cechuje niskie zużycie energii w porównaniu z urządzeniami konkurencyjnych marek. Dodatkowo na tle konkurencji opisywany podgrzewacz wyróżnia się eleganckim i atrakcyjnym designem – stanowi więc ozdobę pomieszczeń w których został zainstalowany. Gazowy podgrzewacz wody Termet pozwala na całkowite wyeliminowanie z systemu palnika dyżurnego – dzięki temu koszty eksploatacji całości systemu ulegną znacznej obniżce – […]

3
Opublikowany 25 czerwca 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
O

pisywanym produktem jest przepływowy, gazowy podgrzewacz wody firmy Termet – model z serii TermaQ Electronic o oznaczeniu G-19-02. Podgrzewacz ten wyposażony jest w system elektronicznego zapłonu z baterii – to nowoczesne urządzenie świetnie sprawdzi się w kuchniach i łazienkach nowego i jak i starego systemu budownictwa. Sprzęt ten posiada niewielkie gabaryty, dzięki czemu możemy go zainstalować chociażby w pobliżu przewodu kominowego lub miejsc czerpania wody.

 

Produkt cechuje niskie zużycie energii w porównaniu z urządzeniami konkurencyjnych marek. Dodatkowo na tle konkurencji opisywany podgrzewacz wyróżnia się eleganckim i atrakcyjnym designem – stanowi więc ozdobę pomieszczeń w których został zainstalowany. Gazowy podgrzewacz wody Termet pozwala na całkowite wyeliminowanie z systemu palnika dyżurnego – dzięki temu koszty eksploatacji całości systemu ulegną znacznej obniżce – średnie zużycie gazu w skali roku spadnie nawet o 200 m3. Kolejnym z asów producenta jest możliwość pracy naszego podgrzewacza nawet przy drastycznie niskim ciśnieniu wody wodociągowej.

G

dy zaś chodzi o aspekty stricte techniczne to moc generowana przez opisywane urządzenie posiada automatyczną regulację w zakresie 5 – 19,5 kilowatów. W praktyce oznacza to dla użytkowników stałą temperaturę podgrzewanej wody bez znaczenia ile jej wykorzystamy przy równoczesnym niskim (a wręcz minimalnym) zużyciu surowca gazu. Na dodatkową regulację temperatury wykorzystywanej wody pozwala z kolei ręczny system regulacji wysokości płomienia. Ponadto podgrzewacz Termet TermaQ Electronic G-19-02 przystosowany został do spalania każdego rodzaju gazu. W urządzeniu zastosowano także szereg zabezpieczeń na który składają się: stabilizator ciśnienia gazu, automatyczny zawór odcinający dopływ gazu do palnika głównego przy zamkniętym przepływie wody, blokadę zabezpieczającą przed niespodziewanym wypływem niespalonego gazu z palników głównego bądź zapalającego oraz system zabezpieczający przed zanikiem ciągu kominowego.

Z

wracając uwagę na podzespoły z jakich wykonany został produkt to mamy tu do czynienia z surowcami najnowocześniejszymi – wymiennik ciepła wykonany jest w całości z miedzi, zaś palnik atmosferyczny wytworzony został ze stali nierdzewnej. Dzięki tak zaawansowanej technologii podzespołów producent zapewnia wszystkich potencjalnych użytkowników o bezawaryjności, wysokiej sprawności i długotrwałej – niezawodnej eksploatacji podgrzewacza. Jak ma się to w praktyce i opiniach użytkowników?

 
P

rodukt ogólnie wśród wszystkich jego posiadaczy jest ceniony za łatwość odpalania i niskie koszty użytkowania. Dodatkowymi atutami są wysoko energooszczędne baterie przez co wystarczają na długi okres czasu. Urządzenie stygnie zaraz po wyłączeniu – ponadto części zapasowe nie kosztować nas będą fortuny a serwis firmy Termet zasługuje na duże uznanie pod kątem podejścia do klientów. Jeśli chodzi o wady produktu to takowych RACZEJ nie ma – jedynym mankamentem do którego można się doczepić to pokrętła – są one zbyt mało precyzyjne, a pokrętło mocy chodzi wyjątkowo opornie, jednak należy zwrócić uwagę na samo zastosowanie urządzenia – to tylko piecyk gazowy i nie ustawiamy wszystkiego codziennie za każdym uruchomieniem. Cenowo urządzenie wypada dosyć korzystnie na tle innych konkurencyjnych sprzętów – ze swoją ceną 830 złotych podgrzewacz gazowy Termet TermaQ Electronic G-19-02 plasuje się mniej więcej w połowie przedziału cenowego tego segmentu rynku. Ja ze swojej strony oceniam go na czwórkę z plusem. 

 
 

Zdjęcia


Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

Playlista “TermaQ Electronic G 19 02

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


3 komentarze


 1.  
  AliGH
  2.0

  Do jakiś rewelacyjnych podgrzewaczy to on nie należy, u znajomego podziałał niecały rok i coś mu się tam zepsuło
 2.  
  Pompy ciepła
  3.0

  Myślę, że do niektórych zastosowań taki podgrzewacz się nada, ale lepszym rozwiązaniem dla domków jednorodzinnych, czy innych budynków jest zastosowanie ogólnego ogrzewania wraz z podgrzewaniem wody w formie hybrydowej pompy ciepła, która łączy zalety kondensacyjnego kotła gazowego z powietrzną pompy ciepła w kwietniu wprowadził Daikin na rynek takie urządzenia.
 3.  
  Wiech

  Niestety, działa jak chce. Zapala po drugim odkręceniu wody. Doprowadza to do dużego jej zużycia, długo leci zimna zanim kolejny raz zapali i podgrzeje. Jeszcze gorzej z serwisem gwarancyjnym -- podani w gwarancji “Panowie” to nie chcą napraw gwarancyjnych, to umówieni “olewają” petenta.

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)