Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Kompresor Metabo Profi 320-10/100-1

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Metabo Profi 320-10/100-1
 
Producent: Metabo
 
Klasyfikacja: kompresory, sprężarki
 
Specyfikacja: zbiornik: 100 l, ciśnienie nominalne: 10 bar
 
Narzędzia:
 
Maszyny:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
12 wszystkich głosów

 

Plusy


wysoka wydajność, doskonałe wykonanie, wysoka pojemność zbiornika

Minusy


dość wysoka cena - jednak należy zwrócić uwagę na fakt, iż jest to produkt do zastosowań profesjonalnych


To niezwykle mobilne i dyspozycyjne narzędzie przeznaczone jest w szczególności do profesjonalnych zastosowań. Kompresor olejowy Metabo Profi, w celu ochrony przed przegrzaniem, wyposażono w termiczne zabezpieczenie silnika oraz w napęd pasowy z dużymi kołami imitującymi rolę wentylatora. Do dodatkowych zalet narzędzia zaliczyć możemy również wyłącznik ciśnieniowy z odciążającym zaworem rozruchowym – szczególnie przydatny zimą przy […]

0
Opublikowany 22 listopada 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Opisywanym produktem jest olejowy kompresor tłokowy marki Metabo – model Profi – zasilany prądem elektrycznym o napięciu 230 V.

To niezwykle mobilne i dyspozycyjne narzędzie przeznaczone jest w szczególności do profesjonalnych zastosowań. Kompresor olejowy Metabo Profi, w celu ochrony przed przegrzaniem, wyposażono w termiczne zabezpieczenie silnika oraz w napęd pasowy z dużymi kołami imitującymi rolę wentylatora. Do dodatkowych zalet narzędzia zaliczyć możemy również wyłącznik ciśnieniowy z odciążającym zaworem rozruchowym – szczególnie przydatny zimą przy bardzo niskich temperaturach. Ponadto tłokowy kompresor olejowy Metabo Profi wyposażono również w reduktor ciśnienia, dwa manometry oraz chłodnicę wylotową sprężonego powietrza, co w połączeniu pozwala na wskazanie ciśnienia w zbiorniku i wyjściowego ciśnienia po redukcji.

Mówiąc w skrócie o aspektach technicznych opisywanego modelu kompresora, wykonany jest on ze stopów aluminium i stopów żeliwa. Typ zastosowanej w nim głowicy to: B28000B, zaś typ zbiornika to: C – mobilny. Kompresor posiada 2 cylindry i jeden stopień sprężania powietrza. Silnik urządzenia cechuje się mocą 3 KM (2,2 kW). Pojemność zbiornika kompresora wynosi 100 litrów, zaś przepływ powietrza przez kompresor mianuje się na 320 litrów na minutę. Maksymalne ciśnienie powietrza w zbiorniku wynosi 10 bar. Maksymalna prędkość obrotowa wału sprężarki mianowana jest z kolei na wartość 1570 obr./min.

 
Cenowo jako, że jest to produkt przeznaczony do zastosowań profesjonalnych, musimy być przygotowani na wydatek rzędu niespełna 2000 złotych. Z uwagi na wysoką wydajność i solidne wykonanie narzędzia przyznaję produktowi Metabo Profi ocenę – piątkę!
 

Zapraszam do komentowania wpisu i wyrażania własnych opinii na temat produktu!

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

aktualnie brak

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

 


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)