Kosiarka akumulatorowa GD40LM45 marki Greenworks Tools

Powitanie słońca na zielonym dywanie traw, aromatyczna kawa wypita przy akompaniamencie ptasich treli, sobotni sport narodowy Polaków czyli grillowanie, czy leniwa niedziela spędzona z książką w hamaku – aktywności w ogrodzie może być naprawdę wiele.

Wypoczynek w ogrodzie to prawdziwa przyjemność, ale nie wtedy, kiedy wiatr hula w nim jak po stepie szerokim lub bujna roślinność nie daje się okiełznać. Dlatego, niezależnie od preferowanego sposobu wypoczynku warto zaopatrzyć się w profesjonalne narzędzia, które  zapewnią komfortową pracę. Ograniczając czas jej trwania i trudność wykonywanych zadań,  zapewniają jednocześnie zadowalające efekty.

Jednym z takich podstawowych sprzętów, którego nie może zabraknąć w ogrodzie jest kosiarka.

Ta, którą dostaliśmy do testowania w ramach współpracy z marką Greenworks Tools to model GD40LM45 zasilany akumulatorem o mocy 40 V i szerokości koszenia 45 cm. Przez ostatnie dni mieliśmy okazję sprawdzić jak spisuje się owo urządzenie. Naszą opinię przedstawiamy Wam poniżej, być może pomoże Wam w podjęciu decyzji czy opisywany model kosiarki to urządzenie na miarę Waszych potrzeb i możliwości.

kosiarka akumlatorowa greenworks GD40LM45 opinie

Kosiarka utrzymana jest w typowej dla marki kolorystyce – czerni i zieleni. Ma stalową obudowę i plastikowe koła, które tylko z pozoru wyglądają na mało solidne. Tak naprawdę są zwrotne, zapewniają kosiarce mobilność i doskonale radzą sobie z utrzymaniem wagi samego urządzenia (ponad 18 kg) jak również z zawartością kosza na ściętą trawę o pojemności 50 L. Wszystkie elementy są dobrze dopasowane, a urządzenie wygląda na bardzo trwałe.

 Zasilanie 

Kosiarka została wyposażona w silnik typu bezszczotkowego oraz baterię Li-lon o mocy 40V, która umożliwia koszenie bez podłączenia do sieci. To wygodne rozwiązanie. (Kabel, który plącze się między krzewami, niszczący rabaty kwiatowe potrafi bardzo utrudnić pracę.)

greenworks bateria i ładowarka do kosiarki i podkaszarki 40v

kosiarka na baterie greenworks unboxing

 Koszenie 

Producent uznał, że wyposażenie kosiarki w jedno ostrze o szerokości koszenia 45 cm, ale z 7 poziomami wysokości koszenia zadowoli użytkowników. Rzeczywiście dobrze sobie ono radzi z trawą na płaskim, jak i nierównym terenie. Kolejną zaletą kosiarki jest możliwość określenia sposobu wyrzutu skoszonej trawy – z tyłu lub z boku. Można też wybrać opcję mulczowania, która polega na rozdrobnieniu pokosu, a następnie pokryciu nim trawnika, co stanowi ekologiczną metodę nawożenia trawy. Nie trzeba wtedy zaopatrywać się w specjalne nawozy do pielęgnacji trawnika, bo nawóz wyprodukujemy własnym sumptem.

Kosiarka dobrze i lekko się prowadzi. Zastosowana w silniku technologia DigiPRO ogranicza znacząco nie tylko emisję spalin, ale także wibracje i hałas, który mógłby być uciążliwy dla mieszkańców czy sąsiadów. Na wygodę pracy wpływa również składany uchwyt. Dostosowując jego wysokość do wzrostu użytkownika sprzętu można wygodnie kosić nie męcząc przy tym rąk. Po skończonej pracy uchwyt można złożyć, co zdecydowanie ułatwia transport urządzenia, a i samo jego przechowywanie wymaga mniej miejsca.

kosiarka greenworks opinie cena kosiarka akumlatorowa z koszem i wyrzutem bocznym

greenworks tool koszenie trawnika greenworks kosiarka rozłożenie

po skoszeniu kosiarką na baterie 40 volt greenworks

nuż tnący kosiarka greenworks gd40lm45

 Minusy kosiarki 

Obietnica długiego czasu pracy kosiarki okazała się wodą na marketingowy młyn. Hasło typu „wydłużony czas pracy” przyciąga jak magnes szczególnie tych, którzy mają do skoszenia duże powierzchnie. Niestety, z mojego doświadczenia wynika, że dołączona bateria po 30 minutach intensywnego koszenia wymaga ponownego naładowania. To frustrujące przerywać pracę, bo bateria straciła moc, a jej ponowne naładowanie zajmuje ponad dwie godziny. Koszenie na raty? Nie dziękuję. Przydałby się drugi akumulator, na wymianę. Wystarczyłoby nim zastąpić ten, który się wyczerpał, by po krótkiej przerwie móc kontynuować prace.

greenworks ładowanie baterii 40vgreenworks bateria do podkaszarki bateria ładowarka greenworks 40v

 Podsumowując 

Kosiarka doskonale poradziła sobie na terenie płaskim, jak i nieco bardziej zróżnicowanym. W miejscach wymagających szczególnej precyzji koszenia takich, jak okolice rabat kwiatowych, krawężników, murków itp. z pomocą przyszła jej kosa akumulatorowa Greenworks Tools, na temat której również dzielimy się z Wami naszą opinią (recenzja).  Podsumowując, gdyby nie fakt krótkiej pracy baterii byłoby idealnie. Mimo to, przyznać należy, że kosiarka akumulatorowa Greenworks Tools GD40LM45 to solidny, mało hałaśliwy sprzęt, który przyda się w każdym ogrodzie.

greenworks kosiarka elektryczna lekka

greenworks-na-baterie-opinie

Ania: Kosiareczka jest bardzo lekka, fajnie się prowadzi. Nie miałam problemu z jej uruchomieniem, które jest bardzo łatwe i intuicyjne aczkolwiek odpowiednio zabezpieczone przed uruchomieniem przez małe dziecko. Kosiarka posiada możliwość szybkiego złożenie uchwytu,  zachowując możliwość koszenie, co pozwoliło wykosić wreszcie trawę pod trampoliną widoczną na zdjęciu – a tego niestety nie potrafi nasza duża spalinowa kosiarka. Polecam dla kobiet w niedużym ogrodzie kosiarka ta sprawdzi się idealnie.

 Galeria zdjęć 

greenworks kosiarka i podkaszarka na akumlator opinie recenzja testy

greenworks jak długo na baterii koszenie kosiarką na akumlator

wyrzut boczny zmielonej trawy kosiarka greenworkswyrzut boczny greenworks

greenworks kosiarka na baterie opinie mała kosiarka na baterie

greenworks digipro gmax 40v greenworks gd40lm45 kosz na trawe

kosiarka elektryczna na akumlator z koszem bez napędu

obudowa kosiarki greenworks gd40 kółka do kosiarki greenworks GD40

greenworks gd40 regulacja wysokości cięcia trawy regulacja wysokości koszenia kosiarka greenworks

wyrzut boczny ścietej trawy funkcja mielenia

jaka kosiarka elektryczna kosiarka na baterie opinie greenworks kosiarka z koszem bez napędu

marka greenworks tools

 wysoka trawa kosiarka na baterie kosiarka elektryczna greenworks cena serwis części do kosiarki greenworks

jak długo mozna kosić kosiarką na akumlator

kosiarka do małego ogrodu na baterie

digipro greenworks rączka do kosiarki greenworks gd40 uchwyt włącznik linka

kosiarka na baterie greenworks koszt greenworks gd40

kosiarka podkaszarka kosa na akumlator greenworks tool

Zobacz również naszą recenzję podkaszarki Greenworks

 Film z testów 

 

 Sprawdź najniższe ceny na produkty marki Greenworks 

Następny artykuł

Komentarze 9

 1. 123budujemy.pl says:

  Kosiarka akumulatorowa GD40LM45 marki Greenworks Tools: Powitanie słońca na zielonym dywanie… https://t.co/trBK2x3omJ

 2. Tola says:

  Ładnie sie prezentuje ta kosiarka. Niewątpliwie znajdzie wielu odbiorców estetów ;)

 3. Amelia says:

  Moje kolory ! cudo

 4. DamianQ says:

  Sprzęt spełnia moje oczekiwania, polecam

 5. Dombort says:

  Wg mnie 30 minut prac to dość niewiele, ale pomysł bardzo ciekawy i może w przyszłości zdominuje rynek kosiarek (jeśli akumulatory pozwolą na nieco dłuższa pracę tych urządzeń). Osobiście jestem zwolennikiem kosiarek spalinowych, jednak ich minusem jest dość duża cena w porównaniu z elektrycznymi (których ogromnym minusem jest problem z wiecznie plączącym się pod kosiarką kablem).

 6. leinad says:

  Posiadam model niższej klasy G-MAX 40V Lawn Mower 35 cm, ale przy trawniku ok. 300m, z tego dla kosiarki ok. 250m, daje rade na jednym akumulatorze. Nie wiem jaka jest trwałość akumulatora, gdyż sprzęt mam od niedawna. Akumulatory są potwornie drogie, co należy wziąć pod uwagę przy ewentualnie ograniczonym budżecie. Przy roślinkach, plotach, krawężnikach używam akumulatorowej podkaszarki B&D GLC3630LB (przez poprzedni cały rok tylko jej dla całego trawnika). Oczywiście, można sobie dać radę tylko podkaszarką, ale dla drobnej kobiety jest to już problem, zdecydowanie lepsza jest kosiarka. Podkaszarka jest jednak niezbędna, gdy jest sporo roślinności i innych elementów, gdzie kosiarką jest trudny dostęp. Należy też wziąć pod uwagę, że producent Greenworkstools nie zaleca, a wręcz zakazuje używanie kosiarek z ruchem wstecznym.

 7. Lukels says:

  Ale bajer DIgiPro ogranicza emisję spalin w akumulatorowej kosiarce. REWELACJA!

 8. Marcin says:

  Mam pytanie, z jakim akumulatorem testowali Państwo w/w kosiarkę?
  Producent podaje że na 2ah można skosić do 300m2 a na 4ah do 600m2. Mam około 380 m2 trawnika i zastanawiam się czy na 4ah skoszę całość…

 9. didi says:

  Ciekawy artykuł, chociaż ja nadal mam dylemat co do wyboru kosiarki, skupiłam się najbardziej na spalinowych, bo czytałam ranking i opinie na stronie https://trawnikmarzen.pl/najlepsze-kosiarki-spalinowe-do-ogrodu/ . No w ko nam wpadła z Makita. Myslicie że to dobry wybór ? Bo mąż uważa że nie ma lepszych od tej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje