Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Dulux Kolory Świata Babie Lato 5L

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Dulux Kolory Świata Babie Lato 5L
 
Producent: Dulux
 
Klasyfikacja: emulsje, farby
 
Specyfikacja: wydajność 14m2/l, opakowanie 5l, gęstość 1,35g/cm3, czas schnięcia 2-4h
 
Materiały Wykończeniowe:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
9 wszystkich głosów

 

Plusy


wysoka wydajność

Minusy


cena


Dulux Kolory Świata Babie Lato to lateksowa emulsja przeznaczona do dekoracyjnego, matowego malowania ścian wewnętrznych i sufitów. Powłoka farby jest paroprzepuszczalna, zaś jej tiksotropowa struktura sprawia, że farba nie chlapie przy malowaniu. Produkt możemy aplikować zarówno ręcznie, jak i maszynowo metodą natryskową. Emulsja Dulux jest odporna na wielokrotne zmywanie. Przed rozpoczęciem malowania powinniśmy dokładnie oczyścić i odpylić […]

0
Opublikowany 28 października 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest lateksowa emulsja firmy Dulux z linii Kolory Świata – Babie Lato – dystrybuowana w puszkach 5 litrowych.
 

Dulux Kolory Świata Babie Lato to lateksowa emulsja przeznaczona do dekoracyjnego, matowego malowania ścian wewnętrznych i sufitów. Powłoka farby jest paroprzepuszczalna, zaś jej tiksotropowa struktura sprawia, że farba nie chlapie przy malowaniu. Produkt możemy aplikować zarówno ręcznie, jak i maszynowo metodą natryskową. Emulsja Dulux jest odporna na wielokrotne zmywanie. Przed rozpoczęciem malowania powinniśmy dokładnie oczyścić i odpylić malowaną powierzchnię, a najbardziej optymalną temperaturą wewnątrz malowanego pomieszczenia będzie temperatura z przedziału +5 – +30 stopni Celsjusza (temp. pokojowa). Warto również wspomnieć o zastosowanej technologii Color Protect, chroniącej odcień naszych ścian przez długie lata.

J

eśli chodzi o aspekty techniczne opisywanego produktu to jego wydajność mianowana jest na 14 metrów kwadratowych na litr, a gęstość na 1,35 grama na centymetr sześcienny. Do skrycia malowanej powierzchni wymagane są dwie warstwy. Czas wysychania jednej warstwy wynosi z kolei od 2 do 4 godzin.  Produkt jest bezwonny i jako rozcieńczalnika możemy użyć wody – jest to zatem produkt ekologiczny. Okres przydatności emulsji do użycia mianuje się na 36 miesięcy.

 
Zastrzeżenia budzić może jedynie cena emulsji. Produkt Dulux Kolory Świata mógłby być nieco tańszy, tym bardziej, że wszyscy konkurenci w branży za tą cenę oferują warianty o dwukrotnie większej pojemności – a co za tym idzie wystarczające na pomalowanie większego obszaru. Za 5 litrową puszkę farby przyjdzie nam zapłacić kwotę niespełna 60 złotych. Co do samych właściwości emulsji i jej jakości zastrzeżeń nie mam żadnych – powiem więcej – w tym wypadku zasługuje ona na pochwały! Fachowcy bardzo cenią produkt zwłaszcza za jego wydajność. Do skrycia powierzchni malowanej wbrew informacjom producenta zazwyczaj wystarcza tylko jedna warstwa. Ocena ogólna nie powinna tu nikogo zaskoczyć – szóstka z minusem za cenę.
 

Zapraszam do komentowania wpisu i recenzowanego produktu!

 

Zdjęcia


*Zdjęcia pochodzą z podolchami.blogspot.com

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

aktualnie brak

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Sprawdźmy ceny poroduktór marki Dulux


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)