3
Opublikowany 30 października 2013 autor Maciej Wicenciak w Inspiracje
 
 

Sypialnia w stylu VintageVintage to doskonałe połączenie stylów z różnych epok. Odpowiednio zaprojektowane wnętrze może wprowadzić nas w niecodzienny i bajkowy klimat niczym z innej epoki. Styl taki sprzyja romantycznym uniesieniom, wprowadzając każdego w magiczny nastrój. Panująca w środku harmonia pozwoli na właściwy odpoczynek i chwile relaksu.

Sypialnia w stylu vintage charakteryzuje się przede wszystkim łączeniem starych, klasycznych wnętrz z nowoczesnymi elementami wystroju. Najważniejszym elementem aranżacji są proste meble i intensywne kolory. Kluczową rolę odgrywają oświetlenie i dodatki. Charakterystyczne dla tego stylu jest przede wszystkim łóżko z bogato zdobioną ramą – najlepiej metalową. Duże znaczenie ma również dekoracja łóżka. Doskonale sprawdzają się tu narzuty w kwiatowe wzory z falbanami czy koronkami oraz duże miękkie poduszki.

styl vintage sypialnia

Drewniane panele w białym kolorze zapewnią niewinny i romantyczny klimat. Świeże i pachnące kwiaty w wazonie są obowiązkowym elementem każdej aranżacji w stylu vintage. Podkreślają one klimat miejsca poprzez zaakcentowanie naturalności. To wszystko wpływa na wyciszający nastrój całej kompozycji. Stylowi vintage towarzyszą również ciepłe i stonowane barwy w kolorach ziemi, które wprowadzają do wnętrza spokój i przytulność. Ściany możemy także udekorować tapetami we wzory retro, które sprawią, że w środku zapanuje niepowtarzalny i szczególny klimat. Pamiętajmy jednak, że dzisiejsze retro jest nowoczesne i przede wszystkim awangardowe. Styl ten świetnie pasuje do starych kamienic, ale można go również łączyć z minimalistycznymi pomieszczeniami. Tak zaprojektowane wnętrze z pewnością będzie kojarzyć się z powrotem do tego, co stare.

vintage-sypialnia

Nieodłącznym elementem tego stylu jest klimatyczny i oryginalny żyrandol. W sypialni najważniejszą bowiem rolę odgrywa oświetlenie, które nadaje wnętrzu intymności. Światło zatem powinno być delikatne, o ciepłym zabarwieniu. Duże znaczenie mają również antyczne dodatki przywołujące na myśl starodawny szyk. Zastosowanie w wystroju sypialni chociaż kilku charakterystycznych „staroci” sprawi, że będzie tam panować prawdziwa atmosfera z dawnych epok. Meble powinny być proste, najlepiej wykonane z ciemnego drewna. To wszystko będzie przywoływać starodawny szyk przeplatany z nutką nowoczesności.

Sprawdź więcej inspiracji na Homebook.pl


Maciej Wicenciak