Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Dulux Światło i Przestrzeń Świetlisty Poranek 2,5L

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Dulux Światło i Przestrzeń Świetlisty Poranek 2,5L
 
Producent: Dulux
 
Klasyfikacja: emulsje, farby
 
Specyfikacja: wydajność 14m2/l, opakowanie 2,5l, czas schnięcia 2-4h, minimalna ilosć warstw 2
 
Materiały Wykończeniowe:
 
Nasza ocena
4.0


Wasza ocena
2 wszystkich głosów

 

Plusy


przyzwoita wydajność

Minusy


cena!


Dulux Światło i Przestrzeń Świetlisty Poranek to akrylowa emulsja w kolorze żółtym przeznaczona do dekoracyjnego malowania ścian wewnętrznych i sufitów z efektem matowym, przy zastosowaniu rewolucyjnej technologii LumiTec, opartej na rozjaśniaczach optycznych. Dzięki niej przestrzeń staje się powiększona optycznie, a ściany odbijają nawet do dwóch razy więcej światła niż te pomalowane tradycyjną farbą emulsyjną. Produkt możemy aplikować ręcznie przy […]

0
Opublikowany 25 października 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest akrylowa emulsja firmy Dulux z linii Światło i Przestrzeń – Świetlisty Poranek – dystrybuowana w puszkach 2,5 litrowych.
 

Dulux Światło i Przestrzeń Świetlisty Poranek to akrylowa emulsja w kolorze żółtym przeznaczona do dekoracyjnego malowania ścian wewnętrznych i sufitów z efektem matowym, przy zastosowaniu rewolucyjnej technologii LumiTec, opartej na rozjaśniaczach optycznych. Dzięki niej przestrzeń staje się powiększona optycznie, a ściany odbijają nawet do dwóch razy więcej światła niż te pomalowane tradycyjną farbą emulsyjną. Produkt możemy aplikować ręcznie przy pomocy pędzla lub wałka. Przed rozpoczęciem malowania powinniśmy dokładnie oczyścić i odpylić malowaną powierzchnię, a najbardziej optymalną temperaturą wewnątrz malowanego pomieszczenia jest temperatura pokojowa. Dulux_swiato_i_przestrzen

J

eśli chodzi o aspekty techniczne opisywanego produktu to jego wydajność mianowana jest na 14 metrów kwadratowych na litr.  Farba jest bezwonna i przyjazna dla środowiska – jako rozcieńczalnika możemy użyć wody zamiast szkodliwych substancji chemicznych (rozpuszczalniki nitro). Do skrycia malowanej powierzchni wystarczą dwie warstwy. Każda warstwa wysycha średnio od dwóch do czterech godzin.  Okres przydatności farby Dulux Światło i Przestrzeń do użycia datowany jest na 3 lata.

 
Cenowo jak to bywa w przypadku farb marki Dulux korzystnie nie jest. W tym wypadku za 2,5 litrową puszkę farby musimy zapłacić kwotę aż 62 złotych! Co do samej jakości farby wielu użytkowników ma zastrzeżenia – głównie chodzi o słabe skrywanie powierzchni i o “śmieci” w puszce po otwarciu (zaschnięta farba). Jak na produkt o takiej cenie producent nie może sobie pozwalać na tego typu wpadki. Ocena ogólna – czwórka!
 

Zapraszam do komentowania wpisu i recenzowanego produktu!

 

Zdjęcia

swiatlo i przestrzen dulux
wzór tabela koloorw dulux swiatlo i przestrzen

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

aktualnie brak

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Sprawdźmy ceny poroduktór marki Dulux


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)