Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Gwoździarka Makita AF505

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Makita AF505
 
Producent: Makita
 
Klasyfikacja: gwoździarki, narzędzia pneumatyczne
 
Specyfikacja: ciśnienie robocze: 3,9-7,8 bar, magazynek na 100 gwoździ, gwoździe typu druciak, długość gwoździa: 15-50 mm
 
Narzędzia Budowlane:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
9 wszystkich głosów

 

Plusy


lekka i poręczna precyzyjna gwoździarka do zastosowań domowych i profesjonalnych

Minusy


złe wbijanie gwoździ w narożnikach spowodowane zbyt dużym zabezpieczeniem głowicy narzędzia


      Makita AF505 jest urządzeniem przeznaczonym zarówno do użytku domowego, jak również do prac profesjonalnych. Gwoździarka ta łączy gwoździe metodą bezpośrednią. Głębokość wbijanych druciaków możemy z kolei regulować przy pomocy zainstalowanego w narzędziu pokrętła. Profesjonalny uchwyt Makity AF505 przystosowany jest do obrotu o 180 stopni w obie strony (lewo/prawo). Urządzenie zostało również wyposażone […]

1
Opublikowany 8 października 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest gwoździarka Makita – model AF505. Urządzenie to przeznaczone jest do wbijania gwoździ typu druciak (szerokość 25 mm) w powierzchnie drewniane o różnych poziomach twardości.
 

 

 

 

Makita AF505 jest urządzeniem przeznaczonym zarówno do użytku domowego, jak również do prac profesjonalnych. Gwoździarka ta łączy gwoździe metodą bezpośrednią. Głębokość wbijanych druciaków możemy z kolei regulować przy pomocy zainstalowanego w narzędziu pokrętła. Profesjonalny uchwyt Makity AF505 przystosowany jest do obrotu o 180 stopni w obie strony (lewo/prawo). Urządzenie zostało również wyposażone w obrotową (360 stopni) dyszę wydmuchu powietrza i pyłu, kierującą wszelkie zanieczyszczenia z dala od stanowiska pracy. Magazynek opisywanej gwoździarki posiada wzierniki pozwalające na stałą obserwację ilości umieszczonych w nim gwoździ – możemy go napełnić w dowolnym momencie. Makita AF505 to urządzenie pneumatyczne tak więc używane być musi razem z kompresorem. Minimalna średnica węża jaki możemy zastosować mianowana jest na 6,5 milimetra.

M

ówiąc w skrócie o aspektach technicznych opisywanej gwoździarki Makita to: pracuje ona z ciśnieniem roboczym mieszczącym się w przedziale 3,9 – 7,8 bar, jej magazynek może pomieścić do 100 gwoździ typu druciak, maksymalna długość gwoździa jaki możemy zastosować wynosi 5 centymetrów. W wyposażeniu standardowym gwoździarki znajdziemy zapakowane w poręczną walizkę narzędzie, magazynek oraz jedno opakowanie gwoździ typu druciak.

 
Urządzenie Makita AF505 cieszy się dobrymi opiniami wśród użytkowników. W szczególności ceniona jest za lekkość i prostotę obsługi. Do jej zalet zalicza się również solidny korpus wykonany w całości z metalu. Jako wadę narzędzia postrzegane jest złe wbijanie gwoździ w rogach – ma na to wpływ dość duże zabezpieczenie głowicy tego modelu gwoździarki. Cena jaką przyjdzie nam zapłacić za Makitę AF505 wynosi niespełna 300 złotych – według mnie jest to bardzo atrakcyjny produkt zarówno jakościowo jak i cenowo. Ocena ogólna – piątka!
 

Zapraszam do komentowania wpisu i wyrażania własnych opinii na temat produktu pod artykułem.

 

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

Playlista “Gwożdziarka pnaumatyczna Makita AF505

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


Jeden komenatrz


  1.  
    Snickers
    4.0

    Opisanej wady(złe wbijanie w rogach) pozbawiona jest sztyfciarka firmy Bosch GSK 50,poza tym usuwanie zakleszczonych sztyftów robimy jednym ruchem,mamy blokadę przed pustymi strzałami.Jest wziernik podobny jak w makicie ale jeśli braknie sztyftów to blokada nie pozwoli strzelić,wiemy na 100% ,że czas uzupełnic magazynek.W makicie zdarza się ,że dopiero jak zrobimy kilka pustych strzałów to dopiero ładujemy gwoździe.Bosch jako jedyny daje możliwość wyboru strzału albo pojedynczy lub po zmianie kontaktowy.Waga GSK to 1,2 kg przy podobnych wymiarach.Walizka jest zrobiona perfekcyjnie,wszystko leży na swoim,wiadomym miejscu,w makicie już tak nie jest.Cena GSK 50 dwa razy wyższa od tej makity.

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)