Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Jedynka Emalia alkidowa do drewna i metalu

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Jedynka Emalia alkidowa do drewna i metalu mat biały 360 ml
 
Producent: Jedynka
 
Klasyfikacja: emalie, farby
 
Specyfikacja: opakowanie: 360 ml, 900 ml, 5 l
 
Średnia cena (zł): 15
 
Materiały Wykończeniowe:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
3 wszystkich głosów

 

Plusy


wysoka siła krycia, doskonała wydajność`

Minusy


dość duża cena


Emalia alkidowa do drewna i metalu Jedynka znajdzie swoje zastosowanie podczas ostatecznego dekoracyjno-ochronnego malowania uprzednio zagruntowanych powierzchni drewnianych, drewnopochodnych, stalowych i żeliwnych oraz lamperii na tynkach wewnętrznych. Wykorzystać ją można do wykończeń powierzchni eksploatowanych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Ponadto produkt nadaje się do stosowania w pomieszczeniach branży spożywczej. Na tle konkurencyjnych marek emalia Jedynka wyróżnia […]

7
Opublikowany 14 lutego 2016 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest emalia alkidowa renomowanej marki farb Jedynka, przeznaczona do malowania powierzchni metalowych i drewnianych. Produkt, którym dziś będę się zajmował występuje w kolorze białym i dystrybuowany jest w puszkach o pojemności 360 mililitrów. Przyjrzyjmy się bliżej prezentowanym przez niego możliwościom. Zaczynajmy recenzję!
 

Emalia alkidowa do drewna i metalu Jedynka znajdzie swoje zastosowanie podczas ostatecznego dekoracyjno-ochronnego malowania uprzednio zagruntowanych powierzchni drewnianych, drewnopochodnych, stalowych i żeliwnych oraz lamperii na tynkach wewnętrznych. Wykorzystać ją można do wykończeń powierzchni eksploatowanych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Ponadto produkt nadaje się do stosowania w pomieszczeniach branży spożywczej. Na tle konkurencyjnych marek emalia Jedynka wyróżnia się bardzo wysoką wydajnością i siłą krycia. Poza tym produkt nie zawiera w swej strukturze szkodliwych dla zdrowia związków chromu i ołowiu.

Jeśli chodzi o właściwości recenzowanej emalii do drewna i metalu Jedynka, tworzy ona gładkie matowe powłoki o wysokich walorach dekoracyjnych, odporne na działanie warunków atmosferycznych. Produkt produkowany jest na bazie żywicy alkidowej. Co do parametrów technicznych recenzowanej emalii, jak już wyżej wspomniałem dystrybuowana jest ona w opakowaniach o pojemności 360 mililitrów. Farbę zaleca się aplikować ręcznie przy użyciu pędzla lub wałka – nie ma możliwości nakładania jej metodą natryskową. Przed przystąpieniem do malowania należy dokładnie oczyścić, a następnie zagruntować powierzchnię. Farba Jedynka charakteryzuje się wydajnością na poziomie 14 metrów kwadratowych na jeden litr farby – z recenzowanego 360 mililitrowego opakowania można pomalować nawet 5 metrów kwadratowych powierzchni. Dla uzyskania pożądanego efektu dekoracyjnego wystarcza zastosowanie jednej warstwy emalii. Jako rozcieńczalnika i do mycia narzędzi wymagane jest użycie rozpuszczalnika. Całkowity czas schnięcia nowo malowanej powłoki wynosi 24 godziny.

 
Cenowo produkt prezentuje się przeciętnie – za recenzowany wariant zapłacimy niespełna 15 złotych. W sprzedaży dostępne są również opcje 900 mililitrowa oraz 5 litrowa – odpowiednio w cenach 24,99 oraz 139,99 złotych. Dzięki swym unikatowym właściwościom i doskonałej sile krycia produkt zapewnia pełną satysfakcję z zakupu. Ocena ogólna – piątka!
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Twitter


Jaroslaw Wejda

 


7 komentarzy


 1.  
  123budujemy.pl

  Jedynka Emalia alkidowa do drewna i metalu: Dzisiejszym recenzowanym produktem jest emalia… https://t.co/v1gDsofRMC
 2.  
  Joanna

  Kupiliśmy farbę w kolorze czerwonym, po dwukrotnym malowaniu pełne krycie. Kolor jest piękny, ale farba schnie 2 dni. Gorzej że jak wyschnie nadal nie da się wnieść mebla domu ze względu na okropny zapach, mam nadzieję że przejdzie po kilku dniach
 3.  
  Grzegorz

  Mocno średnia farba. Wcześniej malowalem te samą powerzchnie śnieżką do kaloryferow. Sucha po 4 godzinach. Jedynka wg producenta 24 godz. Chyba żarty. Teraz po 6 godz mokra ze dotknąć nie można. Biel? Lekko wpada w róż ta biel. Słabo kryje, bardziej się ciagnie za pedzlem a potem nie ma rownej powierzchni. Pomaga lekkie rozrobienie z rozpuszczalnikiem uniwersalnym.Wtedy jest rowniejsza powierzchnia. Ale chyba nie o to chodzi zeby kazdą puszkę klient rozcieńczał. Ogólnie -- nie polecam.
 4.  
  Slawomir

  Farba nie “schnie” po kilku dniach i tel do producenta dowiedzialem sie ze “ma prawo” sie “utwardzac” do 7 dni mimo ze na opakowaniu jest czas schniecia 24 godziny.
  Ale rozumie to oszustwo kto by kupil farbe z czasem schniecia 7 dni.
  Pocieszajacy hjest fakt ze producent stwierdzil ze kiedys napewno wyschnie ………… niestety nie potrafil okreslic ile to jest “kiedys”.
 5.  
  Tomasz

  Brakuje mi słów aby wyrazić jak wściekły jestem /na siebie/, że kupiłem ten cholerny szajs!! farba schnie już 2 dni (w pomieszczeniu w sezonie grzewczym!!) to jakaś paranoja! Dwa dni i nie mam pojęcia jak długo jeszcze to potrwa, a to tylko jedna cienka warstwa! Z resztą czuję, że przygoda z tą cieczą skończy się ponownym czyszczeniem tego drewna, ponieważ postanowiłem malować tym lepiszczem stare zeszlifowane z poprzedniej farby krzesła. Zatem jestem w plecy na wiele godzin pracy i materiały, które zużyłem. Wypadało by pozwać producenta o zwrot całych poniesionych kosztów- zwłaszcza czasu, a już na pewno zamieszczę tą opinię wszędzie gdzie to możliwe! Apeluję- wybierzcie inny produkt!!
  Nie wyobrażam sobie sytuacji użycia tej farby w lato, gdy zanim (o ile to w ogóle możliwe) uległaby wyschnięciu (wg info na opakowaniu 24h- wolne żarty) stałaby się miejscem kaźni i cmentarzyskiem niezliczonej ilości przylepionych do niej owadów.
 6.  
  Wojtek

  Ładnie kryje ale czas schnięcia tragiczny. W temp. 20 STOPNI schnie już 3 dni i konca nie widać

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)