Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Lekki, maszynowy tynk gipsowy NIDA Supra L

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Tynk gipsowy
 
Producent: Nida
 
Klasyfikacja: tynki
 
Specyfikacja: Przybliżone zużycie: ok. 8 kg/m2;
Czas obróbki: ok. 180 min.
 
Średnia cena (zł): 18
 
Materiały Wykończeniowe:
 
Nasza ocena
4.0


Wasza ocena
1 wszystkich głosów

 

Plusy


 jednowarstwowa aplikacja
 wysoka wydajność materiału
 wysoka elastyczność zaprawy
 łatwość rozprowadzania i zacierania
 uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni tynku w dniu aplikacji
 wysoka twardość powierzchni końcowej
 regulacja klimatu pomieszczeń


Lekki, maszynowy tynk gipsowy Supra L to produkt przeznaczony do stosowania wewnątrz budynków, do wykonywania jednowarstwowych powłok tynkarskich zarówno na ścianach jak i stropach. Doskonale wiąże się z podłożami betonowymi, ceramicznymi, silikatowymi oraz z betonu komórkowego. Jest to zaprawa na bazie gipsu syntetycznego z domieszką specjalnych lekkich kruszyw. Dodatek składników modyfikujących nadaje mieszance niesamowitą wydajność […]

0
Opublikowany 29 stycznia 2016 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 

Lekki, maszynowy tynk gipsowy Supra L to produkt przeznaczony do stosowania wewnątrz budynków, do wykonywania jednowarstwowych powłok tynkarskich zarówno na ścianach jak i stropach. Doskonale wiąże się z podłożami betonowymi, ceramicznymi, silikatowymi oraz z betonu komórkowego.

Dane techniczne

Jest to zaprawa na bazie gipsu syntetycznego z domieszką specjalnych lekkich kruszyw. Dodatek składników modyfikujących nadaje mieszance niesamowitą wydajność w połączeniu z dobrą przyczepnością (powyżej 0,1 N/mm2 ) i parametrami wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Tynk gipsowy Supra L cechuje się dobrą wydajnością na poziomie ok. 8kg/m2 , co oznacza, że z jednego worka pokryjemy mniej więcej 3 m2. Na uwagę zasługuje przyrost izolacji akustycznej o ok. 10 dB oraz twardość 8,70 N/mm2. Te wartości gwarantują wysoką jakość pokrytej tynkiem powierzchni. Więcej na temat parametrów produktu znajdziesz w karcie produktu, którą pobrać możesz z tej strony http://www.siniat.pl/aktualnosci/tynk-gipsowy-nida-supra-l/.

Nakładanie tynku

Przed użyciem tynku powierzchnię należy odpowiednio zagruntować, a miejsca styku różnych materiałów wzmocnić siatką metalową. Tynk gipsowy tego rodzaju można stosować w zakresie temperatur od +5°C do +25°C. Produkt nakładany jest za pomocą agregata, a następnie zaciągany wstępnie wyrównany. Warstwa tynku powinna mieć około 10 mm grubości. Masa bardzo równomiernie się rozprowadza i łatwo poddaje podczas wyrównywania łatą typu H. Po około 2 godzinach można już przystąpić do pracy łatą trapezową. Jeśli na tynk ma być położona okładzina ceramiczna, na tym można skończyć pracę. W pozostałych przypadkach tynk należy gąbkować i ostatecznie wygładzić powierzchnię piórem stalowym. Aby tynk dobrze związał się z podłożem i był trwały w ciągu 24h od nałożenia należy zapewnić dobrą wentylację, ale nie przeciąg i unikać bezpośredniego nasłonecznienia.

Ocena końcowa

Tynk wyróżnia się bardzo dobrym składem i właściwościami, a jednocześnie ma rozsądną cenę. Przy spełnieniu wszystkich zaleceń producenta podczas jego nakładania, tynk jest bardzo wytrzymały. Praca z nim jest wygodna, a efekt wizualny- znakomity. Zdecydowanie polecam!

Ceny kształtują się od 18 zł netto za worek 25kg

 

Zdjęcia

nida-tynk-gipsowy

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

+ Slide
- Slide

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)