Lekki, maszynowy tynk gipsowy NIDA Supra L

Lekki, maszynowy tynk gipsowy Supra L to produkt przeznaczony do stosowania wewnątrz budynków, do wykonywania jednowarstwowych powłok tynkarskich zarówno na ścianach jak i stropach. Doskonale wiąże się z podłożami betonowymi, ceramicznymi, silikatowymi oraz z betonu komórkowego.

 Dane techniczne 

Jest to zaprawa na bazie gipsu syntetycznego z domieszką specjalnych lekkich kruszyw. Dodatek składników modyfikujących nadaje mieszance niesamowitą wydajność w połączeniu z dobrą przyczepnością (powyżej 0,1 N/mm2 ) i parametrami wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Tynk gipsowy Supra L cechuje się dobrą wydajnością na poziomie ok. 8kg/m2 , co oznacza, że z jednego worka pokryjemy mniej więcej 3 m2. Na uwagę zasługuje przyrost izolacji akustycznej o ok. 10 dB oraz twardość 8,70 N/mm2. Te wartości gwarantują wysoką jakość pokrytej tynkiem powierzchni. Więcej na temat parametrów produktu znajdziesz w karcie produktu, którą pobrać możesz z tej strony http://www.siniat.pl/aktualnosci/tynk-gipsowy-nida-supra-l/.

 Nakładanie tynku 

Przed użyciem tynku powierzchnię należy odpowiednio zagruntować, a miejsca styku różnych materiałów wzmocnić siatką metalową. Tynk gipsowy tego rodzaju można stosować w zakresie temperatur od +5°C do +25°C. Produkt nakładany jest za pomocą agregata, a następnie zaciągany wstępnie wyrównany. Warstwa tynku powinna mieć około 10 mm grubości. Masa bardzo równomiernie się rozprowadza i łatwo poddaje podczas wyrównywania łatą typu H. Po około 2 godzinach można już przystąpić do pracy łatą trapezową. Jeśli na tynk ma być położona okładzina ceramiczna, na tym można skończyć pracę. W pozostałych przypadkach tynk należy gąbkować i ostatecznie wygładzić powierzchnię piórem stalowym. Aby tynk dobrze związał się z podłożem i był trwały w ciągu 24h od nałożenia należy zapewnić dobrą wentylację, ale nie przeciąg i unikać bezpośredniego nasłonecznienia.

 Ocena końcowa 

Tynk wyróżnia się bardzo dobrym składem i właściwościami, a jednocześnie ma rozsądną cenę. Przy spełnieniu wszystkich zaleceń producenta podczas jego nakładania, tynk jest bardzo wytrzymały. Praca z nim jest wygodna, a efekt wizualny- znakomity. Zdecydowanie polecam!

Ceny kształtują się od 18 zł netto za worek 25kg

 

nida-tynk-gipsowy

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.
No valid json found
Sorry, no video's found

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Następny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje