1
Opublikowany 15 lutego 2016 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Nowość na rynku narzędzi – marka Högert Technik poszerza ofertę produktów dedykowanych stolarzomSurowe drewno, z postrzępionymi krawędziami ma swój niewątpliwy urok. Jednak rzadko nadaje się do dekoracji domu. Dopiero po odpowiedniej obróbce i wykończeniu może zdobić wnętrze. Będąc w posiadaniu właściwych przyrządów i akcesoriów, drewno można przerobić na prawdziwe cuda. I to bez zbędnego wysiłku i ryzyka zranienia. Oprócz bezpieczeństwa, użytkowanie profesjonalnego osprzętu stolarskiego niesie ze sobą inne korzyści. Do tych głównych atutów zalicza się podnoszenie komfortu pracy oraz oszczędność czasu i materiału.

Z myślą o właścicielach i pracownikach zakładów stolarskich, marka narzędzi ręcznych Högert Technik wprowadza na rynek kolejne wysoko wyspecjalizowane produkty.

Są to m.in. akcesoria do elektronarzędzi:

    • brzeszczoty,
    • frezy,
    • wiertła,
    • tarcze korundowe i diamentowe.

Produkty Högert Technik wykonane są z materiałów wysokiej jakości, charakteryzuje się wytrzymałością i gwarantują wymagającym użytkownikom intensywną eksploatację.

Szeroki wybór brzeszczotów

W ofercie produktowej Högert Technik dedykowanej stolarzom, wyróżnić należy brzeszczoty do wyrzynarek, przeznaczone do cięcia drewna, jak również miękkich metali oraz tworzyw sztucznych. W ramach nowości Högert Technik oferuje brzeszczoty z odwróconym zębem w stosunku do kierunku pracy, co gwarantuje użytkownikom czyste cięcie, bez zadziorów. Dzięki odwrotnemu ustawieniu zębów, brzeszczot tnie materiał podczas ruchu w dół, a powstały w ten sposób rzaz nie jest zasypywany drzazgami i pozostaje czysty.

Precyzyjne frezy

Dla warsztatów specjalizujących się w produkcji mebli oraz drzwi, Högert Technik przygotował  frezy puszkowe, z obustronnie wzmocnionymi ostrzami, wykonanymi z węglików spiekanych. Za ich pomocą wykona się otwory nieprzelotowe, które umożliwią zamontowanie zawiasów puszkowych, zamka, klamki lub baterii. Frezy Högert doskonale sprawdzą się w pracy w drewnie, sklejkach i płytach MDF.

Specjalistyczne wiertła

Na potrzeby rzemiosła, zostały także opracowane specjalistyczne wiertła do drewna, np. wiertła dwustopniowe, stożkowe, do konfirmatów oraz wiertła piły. Wszystkie akcesoria przystosowane do wiercenia w drewnie i materiałach drewnopochodnych wykonywane są z bardzo wytrzymałej, hartowanej stali szybkotnącej. Są elastyczne, odporne na pękanie podczas pracy i wyróżniają się wydłużoną trwałością użytkową.

Wytrzymałe tarcze tnące

Warto także wspomnieć o tarczach z wysokogatunkowego, szybkotnącego ziarna korundowego, przeznaczonych do cięcia szlifierkami kątowymi. Staranny dobór i odpowiednie połączenie wyselekcjonowanych surowców, zapewniają tarczom Högert Technik optymalną szybkość pracy i żywotność. Obok najpopularniejszych na rynku tarcz do cięcia stali, w sprzedaży znajdują się tarcze do cięcia betonu, miedzi, aluminium i metali nieżelaznych. Oferta uzupełniona jest o tarczę wielozadaniową „4 w 1” (do przecinania betonu, materiałów ceramicznych, PCW, blach, rur, drewna, profili oraz elementów ze stali konstrukcyjnej i szlachetnej), która pozwala oszczędzić czas potrzebny do zmiany tarcz w zależności od ciętego materiału. Ofertę akcesoriów tnących, zamykają tarcze diamentowe Högert Technik, przeznaczone do pracy na sucho. Produkty te wyróżnia wysoka koncentracja diamentu i co za tym idzie wydłużona żywotność powiązana z zachowaniem profilu narzędzia.

Więcej informacji na temat produktów Högert Technik znajduje się w katalogu produktowym. Wypełnij formularz na http://hoegert.com/pl/o-marce/katalogi-i-ulotki i otrzymaj bezpłatny egzemplarz katalogu w wersji drukowanej.

frezy-wiertla


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz