Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Szlifierka kątowa Makita GA9020

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Makita GA9020
 
Producent: Makita
 
Klasyfikacja: szlifierki kątowe
 
Specyfikacja: Długość [mm] 473 Szerokość [mm] 249 Wysokość [mm] 140 Waga [kg] 4.7
 
Narzędzia Budowlane: ,
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
5 wszystkich głosów

 

Plusy


wysoka jakość wykonania, dobra moc

Minusy


dość duży ciężar narzędzia, stosunkowo wysoka cena


Produkt Makita GA9020 jak wszystkie narzędzia tej marki występuje w tym samym niebiesko-czarnym wariancie kolorystycznym obudowy. Wyposażenie standardowe nie odbiega znacząco od konkurencji – znajdziemy w nim klucz czołowy, nakrętkę mocującą, uchwyt boczny, kołnierz mocujący oraz osłonę. Jeśli mowa o funkcjach szlifierki to sytuacja przedstawia się zdecydowanie korzystniej. Rozwiązania typu Anti-Restart, powłoka Zic-Zac oraz zastosowany wewnątrz […]

0
Opublikowany 17 maja 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest szlifierka kątowa marki Makita – model GA9020. To niezwykle poręczne narzędzie sprawdzi się doskonale zarówno w pracach wykonywanych przez majsterkowiczów-domatorów, jak i w przypadku zastosowania go w pracach przemysłowych. Co wyróżnia szlifierkę GA9020 od konkurencji? Jak przedstawia się jej specyfikacja techniczna i wyposażenie w stosunku do ceny? Czy jest to sprzęt dobrej jakości? Na te i na wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć w tej recenzji. Zaczynajmy!  
 

Produkt Makita GA9020 jak wszystkie narzędzia tej marki występuje w tym samym niebiesko-czarnym wariancie kolorystycznym obudowy. Wyposażenie standardowe nie odbiega znacząco od konkurencji – znajdziemy w nim klucz czołowy, nakrętkę mocującą, uchwyt boczny, kołnierz mocujący oraz osłonę. Jeśli mowa o funkcjach szlifierki to sytuacja przedstawia się zdecydowanie korzystniej. Rozwiązania typu Anti-Restart, powłoka Zic-Zac oraz zastosowany wewnątrz konstrukcji labiryntowy pierścień nie tylko usprawniają prace wykonywane szlifierką Makita ale również zapewniają pełne bezpieczeństwo dla operatora narzędzia.

W przypadku aspektów technicznych i samej konstrukcji narzędzia GA9020 warto powiedzieć o wykorzystanym dużym przełączniku spustowym z dźwignią blokady o dwóch różnych działaniach (włączenie i włączenie z blokadą), dużym wsporniku gumowym na obudowie, zabezpieczającym obrabiany materiał przed zadrapaniami oraz o ograniczniku prądu rozruchowego. Wspomniana wcześniej powłoka Zic-Zac wirnika i izolacja stojana wykonana warstwowo techniką proszkową umożliwia pracę szlifierki nawet przy bardzo dużych obciążeniach. Pierścień labiryntowy z kolei ma za zadanie chronić łożysko kulkowe kątówki przed pyłem szlifierskim. Obudowę przekładni narzędzia można przestawiać w 4 położeniach co 90°C.

Inne istotne dane techniczne to: moc 2200 W, prędkość obrotowa 6600 obr/min, napięcie zasilania 230 V, średnica tarczy: 230 mm, średnica otworu ściernicy 22,23mm, gwint wrzeciona M14 x 2.

i-makita-ga9020

 
Produkt jest dla jednych dość drogi, dla innych stosunkowo przystępny. Kwota, którą musimy dysponować aby móc pozwolić sobie na jej zakup to około 450 złotych. W tej cenie otrzymujemy bardzo profesjonalny sprzęt o mocnej tarczy i bezproblemowym cięciu. Narzędzie jest bardzo dobrze wykonane. Za wadę można uznać znaczący ciężar szlifierki (4,7 kg), jednak należy mieć na uwadze, że zastosowane w niej najwyższej klasy podzespoły mają swoją wagę. Tak jak każdy z produktów tak i ten model szlifierki Makita cechuje się długotrwałą i bez serwisową pracą. Ocena ogólna – piątka z plusem!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

szlifierka kątowa opinie

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

Playlista “Szlifierka kątowa Makita GA9020

 
W tym temacie to już wszystko,  zobacz filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)