Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Szpachlówka do tynków Ceresit CT29

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Ceresit CT29
 
Producent: Ceresit
 
Klasyfikacja: szpachlówki, zaprawy
 
Specyfikacja: opakowania: 5, 25 kg
 
Materiały Budowlane:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
brak ocen

 

Plusy


atrakcyjna cena, szerokie możliwości zastosowania, dobre właściwości

Minusy


brak


Szpachlówka do tynków Ceresit CT29 swoje zastosowanie głównie podczas napraw tradycyjnych tynków cementowo-wapiennych wewnątrz i na zewnątrz budynków. Z powodzeniem używać jej można zarówno do wypełniania głębokich bruzd po robotach instalacyjnych, jak i do standardowych prac wygładzających. Przy użyciu Ceresit CT29 mamy możliwość wykonywania na powierzchni ścian i sufitów cienkowarstwowych „przecierek”. Z uwagi na doskonałą przyczepność produkt […]

0
Opublikowany 12 grudnia 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest szpachlówka do tynków marki Ceresit – model o oznaczeniu CT29 pochodzący z linii produktów Zaprawy i szpachlówki. Ta szara, mineralna zaprawa naprawcza do tynków tradycyjnych i przecierek znajdzie swoje zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Czym jeszcze się charakteryzuje i co ją wyróżnia z tłumu konkurencyjnych produktów? Tego dowiecie się za chwilę. Zaczynajmy!
 

Szpachlówka do tynków Ceresit CT29 swoje zastosowanie głównie podczas napraw tradycyjnych tynków cementowo-wapiennych wewnątrz i na zewnątrz budynków. Z powodzeniem używać jej można zarówno do wypełniania głębokich bruzd po robotach instalacyjnych, jak i do standardowych prac wygładzających. Przy użyciu Ceresit CT29 mamy możliwość wykonywania na powierzchni ścian i sufitów cienkowarstwowych „przecierek”. Z uwagi na doskonałą przyczepność produkt Cesresit stosowany może być także do wykonywania jednowarstwowych, pocienionych tynków na podłożach betonowych i na równych murach, wyrównywania mineralnych podłoży przed mocowaniem płytek ceramicznych i płyt izolacji termicznej, do tradycyjnego wykonywania robót tynkarskich oraz do drobnych prac murarskich.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne recenzowanego produktu warto rzucić okiem na jego podstawowe właściwości. Ceresit CT29 jest zaprawą niezwykle odporną na działanie warunków atmosferycznych. Cechuje się również dobrą przyczepnością i jest łatwa w stosowaniu. Dołączając do tego paroprzepuszczalność oraz specjalne zbrojenie mikrowłóknami otrzymujemy bardzo atrakcyjny produkt o wszechstronnych możliwościach. Jeśli chodzi o samo stosowanie, zalecana grubość nakładanej warstwy to maksymalnie 5 milimetrów w jednej czynności roboczej i do 3 centymetrów w przypadku kilkukrotnej wylewki.

 
Zaprawa do tynków Ceresit CT29 występuje w dwóch wersjach – 5 i 25 kilogramów (papierowe worki). Z uwagi na aspekty ekonomiczne bardziej opłacalny jest zakup większej 25 kilogramowej opcji – zapłacimy za nią wówczas niewiele ponad 50 złotych. 5 kilogramowy wariant to z kolei koszt niespełna 20 złotych. Ocena ogólna – piątka!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

 


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)