0
Opublikowany 15 grudnia 2014 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Bateria do zlewozmywaka – nowoczesność i użyteczność

jaka bateria do zlewozmywaka
jaka bateria do zlewozmywaka

Może została przez ciebie podjęta decyzja o całkowitej zmianie wystroju w przestrzeni swojej kuchni, a może już taką posiadasz jednak bateria podłączona do zlewozmywaka uległa awarii i zaszła konieczność wymiany jej na nową. Przecież stara miała już dobrych kilka lat, prawda?

 

Chcesz by była nie tylko funkcjonalna, ale także by swoim wyglądem podkreślała nowoczesność wystroju. Praktyczność i komfort użycia. Te dwie cechy mogą zostać w pełni osiągnięta jeśli odpowiednio wybierze się ten element użytkowo-dekoracyjny każdej szanującej się kuchni. A oto kilka porad jak tego dokonać.

Materiał

Jak nietrudno się domyślić, materiał z którego wykonana jest bateria ma duży wpływ na jej funkcjonalność oraz przy odpowiednim wzornictwie także na wygląd. Stal szlachetna łączy w sobie te dwie cechy – wygląda reprezentacyjnie, a także działa bez zarzutu. Jest także odporna za zanieczyszczenia oraz środki chemiczne, a także uszkodzenia mechaniczne czy rdzę.

Funkcjonalność

Jeśli nowoczesna kuchnia to także bateria stojąca zamiast wychodzącej ze ściany. I tu kolejne pole do popisu dla projektantów. Kształty takiego sprzętu mogą nierzadko zadziwić. A co powiecie na wyciąganą rączkę natrysku wyposażona w gustowny uchwyt? Tak, to jest możliwe! Zamiast dwóch staroświeckich pokręteł oznaczonych kolorami niebieskim i czerwonym mamy regulator przepływu wody i temperatury w jednym w postaci joysticka.

Czym by była bateria kuchenna w dzisiejszym świecie bez dodatkowych opcji z zakresu ekologicznych funkcji. Dzisiejsze baterie oszczędzają wodę! Rozprzestrzeniająca się niczym wirus świadomość ekologiczna stała się natchnieniem oraz misją projektantów we wszystkich dziedzinach wzornictwa przemysłowego w tym także w przypadku baterii do kuchennego zlewozmywaka. Zarówno konstrukcja jak i sam wylot kranu wyposażone są w rozwiązania zapobiegające marnowaniu wody np. poprzez rozmieszczenie otworów, które dając szerszy strumień mogą szybciej spłukać z naszych dłoni mydło. Rozwiązania jakie są zastosowane w tych bateriach mogą zmniejszyć zużycie wody nawet o połowę, co jest doskonałym wynikiem.

Nietypowe i wychodzące poza ramy

Linie, kształty czy dodatkowe funkcje jak np. Składanie baterii umywalkowej w przypadku umieszczenia jej pod oknem. Ludzka kreatywność jest nieograniczona. To prawda, że większość z tych tworów inspiruje się już istniejącymi rzeczami i zjawiskami, ale na tym zawsze polegało i będzie polegać tworzenie. Dopasowując elementy i miksując rozwiązania mamy nieograniczone pole do tworzenia coraz to nowszych i doskonalszych mechanizmów – w tym także i baterii kuchennych do zlewozmywaka. Wybór jest duży i różnorodny. Wystarczy chwila zastanowienia i zostaje nam już tylko jeden problem – którą wybrać? Odpowiedź jest banalna – tą, która będzie pasowała do wystroju i spełni jak najlepiej swoja funkcję.

Dziękujemy ekspertom portalu efekciarnia.pl za konsultację merytoryczną.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz